Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e valami baja a macskána...

Lehet-e valami baja a macskának ha kutyának való száraz tápot eszik?

Figyelt kérdés
Véletlenül Royal Canin Juniort (kutyakaja) vettünk a szokásos Royal Canin Kitten helyett. Úgy szoktuk, hogy vegyesen a cica súlyának megfelelő tápanyagigénye szerint 30%-ban kap Hill's Kittent is. Ha ezt a Junior kutyatápot bekeverem a Hill's-el és 10 napig ezt eszi (utána kb. elfogy), akkor lehet valami baja, vagy ajándékozzam inkább el és holnap irány a bolt? (egyébként kipróbáltuk, megenni, megenné bár alapból nem válogatós állat)
2013. nov. 24. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
makk egészséges benti cicánk van igen, és mindkét szeme megvan:)
2013. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem feltételezem, hogy a márka takarna valamit is vagy a reklám, pont éppen ezért nem kap whiskast meg társait. Egyszerűen amikor befogadtam a cicát és először tápot választottam, megnéztem melyikben mennyi fehérje van és a 6-8%-os fent említett táphoz képest a 50% (vagy felette) jobban meggyőzött. Egyébként sosem láttam Hill's vagy RC reklámot... A macska szereti, nincs benne színezék meg sorolhatnám, de minek.. nem volt ez téma és részemről kérdés sem. Nem hiszem, hogy anyagi vagy egyéb okból adnék neki rosszabb minőséget, mert ezt magammal sem teszem ezt meg. A seggét meg nem nyalom ki, általában ezt ha rászorul, megteszi magának.
2013. nov. 24. 15:27
 13/16 anonim ***** válasza:
Komoly identitászavarra számíthatsz. Először csak egy két vakkantás elvétve, majd arra eszmélsz, hogy megtámadja a postást és a szomszéd szukának csapja a szelet.
2013. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok táppárti, de teljesen jogosnak tartom a kérdező kérdését. a kinti-benti cicáknak valószínűleg elég változatos az étrendje ahhoz, hogy mindenük meglegyen, nem ez okozza a vesztüket.

De ha egy macskát huzamosabb ideig kizárólag olyannal etetnek, ami nem neki való, az bajhoz vezet. Nem fog belehalni egy kis kutyatápba, egy kis májba, egy kis mondjuk nyers halba, max. a szervei mennek tönkre néhány év alatt. Nem kutyatápos eset, bár olyat is olvastam, de valamikor a nyáron jelent meg egy cikkecske egy kiscicáról, amit az idióta vegán gazdái vegánul etettek. (Szóval értitek, egy macskát... mert ha még magukat, az ok, az ő akaratuk, de hogy egy macskára ezt rákényszeríteni)

És ezért tartom nagyon bunkónak a második hozzászólását, és azt is, hogy aztán az apjával takarózik, mert nem ő szerezte meg az apja diplomáját.

2013. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
ha szoba macska nem ajánlom mert nem hazudok írtó büdöseket fingik tőle. amúgy semmi ha már nagyobb macska. kiscicának semmi kép ne adj!
2014. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
egyébként normális gabonamentes tápot neten is lehet rendelni, kb 1000 ft / kiloja ami kb majdnem ott van mint a legrosszabb minöségüek... gondolom teszkosat meg esnki nem adna neki, a középkategoriás átlagárra gondoltam. a porta 21 nem rossz ráp és van gabonametnes is belöle. én azt akarom megprobálni. a Royal nem gabonamentes és elég sok minden van benne ami nem épp elönyös...ha drága tápot akarsz, acana, de akkor már inkább orijen, vagy applaws. de a purizon, taste of the wild, granatapet, sanabell is ottvanank mint lehetöség, és ezek csak a száraztápok, aki nem nyersezik emellett, kedvére válogathat NORMÁLIS nedvestápok közül is. netes oldalakon egyik olcsobb mint a másik, a legtöbb ingyen szállit ki, és van ahol lehet is szürni a gabonamentességre. érdemes legalább körülnézni :) nekem ha nincs itthon táp, csirke/pulykamell, nyak zuza, stb szokott a mentesitö menü lenni
2014. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!