Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időközönként kell...

Mennyi időközönként kell takarítani a cica fülét?

Figyelt kérdés
A dokinál voltunk ő kitakarította de nem mondta mikor kell.Sok apró piszok van a fülében amit úgy tudom takarítani kell mert a cica belülről nem tudja kitakarítani.A kutya fülét is szoktam.
2013. nov. 25. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Két macskánk közül az egyik fülatkás volt. Pár hónapig rendszeresen fülcseppezni kellet, de mióta az elmúlt (5 éve) nem piszkáltuk. A másikéhoz sosem nyúltunk, és még is szép tiszta a fülük.
2013. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A doki megnézte mivel mindig vakarja és potyog ki belőle valami száraz valami.Azt mondta nincs semmi gond tisztítgassuk mindig.Sokszor olyan erősen vakarja a fülét főleg belül.
2013. nov. 25. 21:18
 3/6 tites válasza:
100%
A cicácdak fulatkája van. Keress másik orvost, aki hajlandó kezelni, valamilyen készítmenyt felírni az atkák ellen.
2013. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! Mi is pont a héten voltunk fülatkátlanítani (fekete, egyre növekvő szennyeződés a fülben). A dkoi először belecseppentett és kitakarította, majd feltöltötte egy zselével, ami egy hétig lesz a fülében és elvileg magától kitisztítja. Utána egy olyan cseppet ír majd fel a Frontline helyett, ami az atkák ellen is jó, azt mondta, ezzel meg van oldva a dolog, így nem fog visszatérni (mert amúgy 4-6 hetente újra fertőződne).


Nekem is csak kutyán volt még, az övét valóban tisztítani kellett, de a macskának nem szabad a fülébe nyúlni, emrt nagyon érzékeny..

2013. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is furcsáltam,hogy a doki meg sem vizsgálta a mintát:( itt azt írják rendszeresen kell a macska fülét takarítani


[link]

2013. nov. 26. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
és ha nem vakarja fülét de 2 hetente zsíszerűség van benne az is atka?
2013. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!