Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a macskának 1 éves...

Miért kell a macskának 1 éves koráig kölyökmacska kaját adni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mennyi idős lehet a cica, augusztusban keveredett hozzánk. Akkor szinte elfért a tenyeremben. Most már teljesen felnőtt méretű. A kajás dobozon az van, hogy egy éves koráig ezt kellene neki adni.

Ti mikor tértetek át a felnőtt macskatápra ?


2013. nov. 26. 21:36
 1/4 pls egy választ válasza:
Szerintem folos egeszen 1 eves koraig adni neki. Nalunk is volt ilyen de fel eves koraig kb hogy a szarazra ra szoktassuk. Meg nalunk nagyom sok maradekot kaptak ahogy ugye bar regen is voltak tartva es nagyon jol vannak es sokaig elnek/tek a macskaim.
2013. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Mi is maximum 3-4 hónapos koráig adtunk neki kölyöktápot:) marketing az egész, hogy a vásárlók minél tovább vegyék a drágább kölyökkaját :)
2013. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Száraz tápból nem drágább a kölyök. A fő különbség, hogy magasabb a kalóriatartalma, mert egy kölyöknek kell a növéshez, egy ivarérett macskának már nem kell annyi energia. Amíg növésben van, addig érdemes azt a kölyöktápot adni, és egy 3-4 hónapos macska még garantáltan nő. Ha már most átlagos felnőtt macska méretű, akkor jó nagy lesz teljesen kifejlett korára. Ha drágállod a tápot, vehetsz neki csirkeszívet, aprólékot, ilyesmiket a hentesnél.
2013. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nos a marketingen és a növekedésen kívül a legfőbb oka az hogy a macskáknak 1 éves korában fejlődik ki teljesen az emésztésük. A rendes macskaeledelben pedig lehetnek olyan anyagok amiket a kismacskák még nem tudnak megemészteni és csúnya hasmenést kaphatnak tőle amit állatorvos nélkül valószínű hogy nem élnek túl. Tapasztalatból mondom egyszer erre én is ráfáztam.
2013. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!