Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánk mindig az ágyba...

Jozzi99 kérdése:

A cicánk mindig az ágyba pisil. Miért?

Figyelt kérdés

2 hete hoztam be őt az utcáról, minden okés, alomba pisil-kakil, viszont előszeretettel vizel az ágyba is... Minden nap, éjjel is, mikor alszunk. Állandóan mosnunk kell az ágyneműket és már nagyon elég belőle... Tegnap estétől kiraktuk őt az előszobába, de nem szeret ott és nyávog :( Szeretném, ha velünk lenne mindig, de így nagyon nehéz... Ma este is belepisilt az ágyunkba... Pedig tudja, hova kell mennie... Lehet, hogy lelki probléma, haragszik, vagy ki tudja, de miből tudnám megállapítani, hogy mi a baja? Miért pisil mindig az ágyba? :( Szeretném őt megtartani, de ez így nagyon rossz állapot.

Kérlek, segítsetek!

Előre is köszi!



2013. nov. 28. 00:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a cica nőstény, még nem felnőtt macska, de nem is nagyon pici.
2013. nov. 28. 00:15
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem álmában pisil be és nem szándékosan vagy mivel sokat engeditek fel ezért azt hiszi hogy az az ő helye is és azt gondolja hogy akkor bele is pisilhet próbáljátok ki azt hogy az almot a szobába teszitek vagy leterítetek egy pokrócot az ágy végébe és megtanítjátok hogy akkor csak ott aludhat de ha nem válik be ne engedjétek föl az ágyra
2013. nov. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztos azt hiszi h az is alom.

Nem rosszindulatból csinalja, hanem ut viselkedik mint a macska, nem emberkent

Szegenyke

2013. nov. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy macska nem piszkít az alvóhelyére szándékosan, lehet, hogy valami gyulladása van, vagy, idegességében csinálja, mert még nem szokott hozzá az új helyhez.
2013. nov. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Nos, aláírom, nem vagyok egy cica fan, de ha egy cica rendszeresen az ágyamba pisilne, akkor már rég az előszobában találta volna magát!
2013. nov. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt, két nőstény cicánk volt és mindkettő ezt csinálta. Ivartalanítás után teljesen elmúlt.
2013. nov. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nagyon sok dologtól lehet, viszont nem normális állapot.

Lehet az, hogy nem tanulta meg, hogy csak az alomba lehet vécézni. De ez nem túl valószínű, mert a macskák ezt alapból tudni szokták.


Lehet valamilyen alom probléma, nem szeret benne valamit. A szagát az állagát, szúrja a talpát, ragad, stb. Ilyenkor változtatni kell az almon.


Lehet tisztasági probléma is, ha már egy kicsit koszos a vécéje, akkor nem szeret bele piszkítani. Egyéni ízlés kérdése, hogy egy macska mennyire tolerálja az ottmaradt pisit, kakit, de persze minden macska a tisztát szereti jobban.

Megoldás lehet ha két almot rendeztek be neki, egyet a pisinek egyet a kakinak fog használni.


Az alomtálcával is lehetnek gondok, túl kicsi, rossz a pereme, nem szereti ha fedett, vagy rossz, zajos helyen van, nagy a forgalom mellette. Általában ezek szoktak bajok lenni, meg kell szüntetni a rossz dolgokat.


Lehetnek testi okai, nem tudja annyira visszatartani néha a vizeletét. A beteg macska sokszor direkt az ágyba piszkít, mert ott kényelmesebb neki és figyelemfelkeltésnek is szánja.


Lehetnek lelki okai. Stressz, szorongás, figyelemfelkeltés vagy dominancia kifejezésére. És persze tüzeléskor is elő szokott fordulni, hogy több helyen otthagyja a vizeletét, bár ez azért ritka. Így otthagyja a névjegyét a forgalmasabb helyeken a kandúrok/nőstények számára. De erre igazából a sriccelést használják.


Szóval több dolgot kellene tudni róla. Mennyi idős? Lehet, hogy csak bele kell jönnie a lakásban való életbe, elvégre lehet, hogy nem volt nevelve egyáltalán, soha.

Figyelgessétek, próbáljatok rájönni, hogy miért csinálhatja. Mert erre nektek kellene rájönni és együttműködni a macskával a megszüntetésben.

2013. nov. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bejelöli a revirt, azert pisil
2013. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálam a Perzsa lány cica csinált hasonlót.Használta az almot is de néha a kanpén és az ágyon végezte a pislést. Az ivartalanítás után rögtön elmúlt ez a magatartás.
2013. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én nőstényem 3éves de kb másfél éves koráig bepisilt össze vissza mindenhova de az alomba is.Mostanra már kb egy-másfél éve megszokta teljesen, én nem tudom hogy ő miért csinálta, de mindig megszagoltattam vele,egy tényleg nagyon picit a fenekére ütöttem és hozzátettem határozottan hogy NEM SZABAD! Fontos hogy nem kiabálnod, hanem határozottnak kell lenned.Nekem ez be vállt egy idő után . Egyébként is nagyon okos cica de esküszöm nem azért mondom.Tudja hogy: gyere ,hogy kell ,mitcsinálsz,nem szabad,szereti,kishami,nem kishami,fujj.
2013. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!