Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánk mindig az ágyba...

Jozzi99 kérdése:

A cicánk mindig az ágyba pisil. Miért?

Figyelt kérdés

2 hete hoztam be őt az utcáról, minden okés, alomba pisil-kakil, viszont előszeretettel vizel az ágyba is... Minden nap, éjjel is, mikor alszunk. Állandóan mosnunk kell az ágyneműket és már nagyon elég belőle... Tegnap estétől kiraktuk őt az előszobába, de nem szeret ott és nyávog :( Szeretném, ha velünk lenne mindig, de így nagyon nehéz... Ma este is belepisilt az ágyunkba... Pedig tudja, hova kell mennie... Lehet, hogy lelki probléma, haragszik, vagy ki tudja, de miből tudnám megállapítani, hogy mi a baja? Miért pisil mindig az ágyba? :( Szeretném őt megtartani, de ez így nagyon rossz állapot.

Kérlek, segítsetek!

Előre is köszi!



2013. nov. 28. 00:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam hogy miután mondom hogy nem szabad közben az ölemben van,majd az alomhoz viszem és beleteszem.Idővel, megtanulja.Neked pedig bocsi de ha állat kell azt tanítani kell a bentlétre,foglalkozni vele,de ne érts félre nagyon szép és kedves tőled hogy befogadtad!Nekem is van 2 kutyám az egyiket az utcáról a másikat a folyóhíd alól fogadtam be.Ez egy olyan jó érzéssel tölt el, engem legalábbis, hogy nem is értem a többi ember hogyan tud ilyet csinálni hogy kiteszi...
2013. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Maxitabi ***** válasza:

Ahogy írták: 1. elvinni állatorvoshoz, hogy nézze meg alaposan, nincs-e vese v húgyúti gondja; de még féregtelenítés sem ártana + oltások,ha nincs még.

Ivartalanítás minél előbb!!!!-az is sok mindent megold.

2.Ha kizárt a szervi baj, akkor jön a lelki..

Na ez már nehezebb dió.. Már írta valaki előttem, ez is sok minden miatt lehet...

De: esetleg még egy alomtálca beállítása-az enyémek pl egyikbe pisilnek, másikba kakilnak (csak nem mindig uabba).Vagy alomcsere (mármint típus,márka),vagy másmilyen alomtálca -(ha fedett,akkor fedetlen és fordítva),ill. más,nyugisabb helyre tenni.

Ha nem szeretnéd, hogy az ágyra/hálóba menjen, akkor szigorú következetesség-akármennyire nyávog, ill vizipisztollyal lespriccelni, amikor olyat tesz,amit nem szabadna (de csak ha rögtön rajtakapod!!)

Ha esetleg a hálóban lenne neki egy széles fekvőpolc magasan,ahová visszahúzódhat V macskabútor,kaparófa sem árt.

2013. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!