Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cica ellenne egy 18 nm-es...

Egy cica ellenne egy 18 nm-es lakásban?

Figyelt kérdés

Jelenleg ekkora albérletben élünk a párommal. Egy ideje beszélgetünk már arról, hogy jó lenne egy kutyus, vagy cica, de egy kutyának nagyon pici ez a lakás. A tömbben többen is tartanak, amíg dolgoznak a gazdik egyik keservesebben sír, mint a másik. Már már állatkínzásnak tartom. A kutyáknál még is más a helyzet, mert ott ugye le lehet és kell vinni a kutyát, le lehet fárasztani, ellenben egy macska nem kattanna meg egy ekkora lakásban?

Szeretem az állatokat, de ha ez kínzás lenne a számukra, akkor inkább nem szerzünk, amíg nagyobb lakásba nem költözünk egyszer. Szerintetek?



2013. dec. 1. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
nem,ne kínozd!
2013. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha kicsiként ebbe szokik bele, akkor talán. De inkább ne kínozd légyszi.


Ismerősöm ekkora térben tartott egy szerencsétlen beagle kutyust...egész nap vonyított, szenvedett, kapart a jószág :(

2013. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
embernek is kínzás...de amúgy meg lehet próbálni a cicahámot, és sétáltatni vele.
2013. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit vagytok otthon.
2013. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább valami rágcsáló lenne megfelelő. Pl két tengerimalacka, nagyon jól ellenne a terráriumban és nekik elég lenne a 18 négyzetméter az esti sétára. Ha sokat foglalkoztok velük akkor szelídek és bújósak (bár ez egyedfüggő is) lesznek.
2013. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha tengerimalac, akkor már inkább egy törpenyuszi. Erre is gondoltunk, de a párom inkább macska párti. Pici cicát szeretnénk menhelyről örökbe fogadni, de még átrágjuk párszor. Én viszonylag gyakran otthon vagyok egyelőre, de a párom 9-re megy dolgozik és 5-kor ér haza. Viszont egy macska nem egy évre szól és ha én is munkába állok, akkor kezdődnek majd a gondok.

A sétáltatáson én is gondolkodtam, de a párom azt mondta ő nem égeti magát macskasétáltatással. :D Szerintem nincs benne semmi ciki, ha már görényeket is lehet... Macskákat miért ne? :)

Én emberként nem érzem kínzásnak ezt a lakást, pici, de jól elvagyunk. Mi viszont nem vagyunk otthon 0-24-ben. A cica igen.

2013. dec. 1. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsőre én is azt mondom, hogy inkább ne!Főleg, ha játékos cicáról van szó.

Igaz láttam már olyan perzsa cicát, aki olyan lusta volt, hogy szinte csak evett, meg aludt. Viszont én a helyedben nem kockáztatnék,szerintem jobb lesz, ha kicsit nagyobb lakásba költöztök.

2013. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A sétáltatáson én is gondolkodtam, de a párom azt mondta ő nem égeti magát macskasétáltatással. :D Szerintem nincs benne semmi ciki, ha már görényeket is lehet... Macskákat miért ne? :) "

Nem is az, hogy ciki lenne, hanem szokatlan, furcsa látvány.

S amilyen megkeseredett,rosszindulatú emberek vannak, nem tenném ki a macskát ennek.

2013. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki a cicát sétáltatni, de 18m2 nagyon kevés neki napközben sajnos :( Neki ennél nagyobb térre van szüksége, és mikor sétáltatod, nem fogja kirohangálni magát.
2013. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én írtam a sétáltatást, én ennél kicsit nagyobb lakásban lakom, de ez is kicsi. és nagyon szeretnék cicát. és ugyanez a gondom, hogy egyedül lakom, 9-5ig munka, ok, itt lakom öt percre, de akkor is. sokat járok edzeni (az is tíz perc séta, mondjuk, nincs messze), meg nyáron egész napos bicajtúrákra. viszont a város közepe, ki nem merném engedni egész napra, szobacicának kéne lennie, de nekem is ez a gondom, hogy szegény egész nap itthon. ezért gondoltam, meg mondták is a menhelyen, hogy kivinni sétálni. szobacicához nem vagyok szokva, azért agyalok rajta ennyit, a mieink kint laktak, csavarogtak egész nap.
2013. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!