Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elképzelhető, hogy azért...

Elképzelhető, hogy azért tűntek el az egerek a házamból és a fáskamrából mert hoztam egy kismacskát aki bár nem egerészik de a szagával elijeszti a rágcsálókat?

Figyelt kérdés
A macska nem egerészik egyelőre mert 4 hónapos és még fél de amióta itt van nem látok se halott egeret se élőt.A garázsomban van a macska de még oda sem merészkednek be.Lehet,hogy a macska puszta jelenléte elijeszti őket?
2013. dec. 2. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Még hogy fél! Csak te hiszed azt! :DDD

A mi macskánk már 2 hónaposan olyan kis vérmes volt, hogy nem egyszer megmutatta a körmöcskéit kutyának. :D Arra nem gondoltál, hogy lehet azért nincs halott egér, mert megeszi őket? Én a saját szememmel láttam, hogy miután eljátszadozott vele,utána megette!

2013. dec. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly télen hallottam, ahogy az ajtó fölött kaparászott valami, szerintünk egér volt, de nem jött be. NÁlunk is van macska, szomszéd szerint a szaga elijeszti őket.
2013. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy ez a macska pont hogy halvérű.Semmi "élet" nincs benne pedig azért hoztam, hogy szinten tartsa az egérpopulációt.Nem játszik csak felugrik az ember ölébe vagy elheverészik egész nap a bútorokon.A hangját se hallottam még.Lány macskáról van szó.Hoznom kéne egy fiút is, talán azok agresszívabbak?
2013. dec. 2. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, az egerek nem ilyen félősek. Sőt, ha új háziállat jön, akkor még inkább várható az egerek jövetele is. ugyanis ha kiteszel az állatodnak kaját, akkor arra még inkább jönnek az egerek, és rájárnak titokban.

Könnyen lehet, hogy valamelyik szomszédod tett ki mérget, és lecsökkent az egerek száma.

És az is jellemző, hogy ahol kajálnak, ott nem nagyon laknak az egerek. Ahol kaja van, ott forgalom is van, háziállat, ember... Ide csak enni járnak, a csöndes és kihalt épületekben meg alszanak...

2013. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy a mende-monda igaz lenne, max csak óvatosabban közlekednek az egérkék, amitől nincsenek annyira szem előtt. De ne ringasd magad hamis biztonságérzetbe, nekünk 5 macskánk van, 3 benti, két kinti, és ennek ellenére minden évben megküzdünk a földekről bevándorló, melegségre áhítozó egerek garmadájával. Mindenütt ott vannak, kertben, szobában, pincében, az se jobb, mikor a macskák elkezdik vadászni őket, és dögkupacokat hagynak nekünk meglepi gyanánt itt-ott-amott.
2013. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!