Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talán megmérgezték a macskámat...

Talán megmérgezték a macskámat, vagy mi van vele?

Figyelt kérdés

Reggel olyan furcsán lelassulva, dülöngélve jött elém, a kajáját nem ette meg, amit most vittem, csak megszagolta. Ott, ahol kucorgott, van egy kis mennyiségű, barnás, vízszerű hányadék.

A kosarába sem fekszik bele, csak ott kucorog. Határozottan van valami baja, de mi, talán mérgezés?


Gondoltam arra is, hogy talán csak átfázott, de akkor miért hányna? A házba nem akar bejönni, ezért egy kerti faházban van a kuckója, szóval nincs kint a fagyban tkp, szilveszterkor szoktam erőszakkal behozni és bezárni.


8-9 éves, amúgy egészséges, rendszeresen oltott és orvos által látott cica.


2013. dec. 19. 09:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
mi lett a cicmókkal?
2014. jan. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést, de sajnos elment cicaországba. :(

Két injekciót és 5 órára való gyógyszert kapott, de mindig rosszabb lett az állapota. Az utolsó adag gyógyszer után hívtam az orvost (így kérte), és ő közölte, hogy ha ettől nem lett jobban, akkor sajnos már nem is lesz. :( Csúnya jelenetek voltak, ezért kértem az altatást, de mire kiért az orvos, a cicát elvitte az utolsó görcsroham. :( Nagyon nem ilyen halált érdemelt szegény, és nem volt idős sem, csak 8-9 éves körül. Ha én ez tudom, már az elején elaltatom, de hát az esélyt meg kellett adni, hogy talán kipucolja a gyógyszer. Jelenleg úgy gondolom, hogy nem lesz több cicám, nem akarok még egy ilyen mérgezést.

Felállítottam egy karácsonyfát azon a helyen, ahol meghalt. :(

2014. jan. 5. 15:39
 13/15 anonim ***** válasza:
Az a legrosszab amit tehetsz ,most ,hogy nem akarsz másik cicát. Gyorsan szerezz be egy újat és igérd meg neki ill. magadnak ,hogy nem enggeded ,hogy rossz sorsa legyen. Tartsd bent.itt cseszted el. De ne rágódj már ezen.
2014. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Részvétem a cica miatt...Sajnálom nagyon. Nekem is volt egy ilyen cicám aki nem akart bejönni azért sem. Őt is megmérgezték.Akkor megfogadtam ,hogy kinti macskát soha az életben nem tartok. És igen jól mondja az előző...Gyászolj még egy kicsit és szerezz be egy cicát.Menhelyről!!!Igy megmented őt. Fogadd meg ,hogy nem az lesz a vége mint az előzőnek.
2014. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A cicám menhelyes volt.


Hogyan garantálhatnám, hogy a következővel nem történik meg??? Nálunk nincs semmilyen méreganyag, még a kertben sem permetezünk, de a szomszédoknál találhatott (és hát sajnos talált is) valamit.


Nem gondolom, hogy "elcsesztem" volna a dolgot azzal, hogy kiengedtük a kertbe, sőt. Ő egy idős néninél élt a menhely előtt, és a kint létet szokta meg. A tavalyi kemény fagyok idején is úgy kellett bezárnom éjszakánként az alagsorba, de utált bent lenni. A lakóterünkbe meg amúgy sem engedtük volna, mert van három pici gyerekünk (még egyik sem ovis), és min. csomót kötöttek volna a farkára, én meg nem lehetek ott mindenhol, ez egy nagy ház.


A rágódásról meg annyit, hogy az egyik korábbi válaszadó kérdezett, azért válaszoltam.


Az együttérzést köszönöm.

2014. jan. 5. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!