Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért megy el rendszeresen a...

Miért megy el rendszeresen a cicám? Ivartalanított!

Figyelt kérdés

2 éves kandúr ivartalanított cicám van.Kinti-benti.Almot nem tud használni.Másképp mindenképp bent tartanám de egyszerűen nem hajlandó almot használni.

Az a helyzet ,hogy reggel 10-körül bejön és bent van mondjuk délután 3-ig.Ilyenkor kiengedem.Elvégzi a dolgát és egy 10 perc múlva már az ajtóban vár ,hogy valaki beengedje.Beengedjük és bent van este 9-ig. Ilyenkor kimegy és hiába hivom nem jön haza reggel 10-ig.Nam tudom mi a f*zt csinál kint ilyenkor éjjel. Nyugtalanul alszom.Régebben együtt aludtunk most meg inkább elmegy kóborolni??Mi van vele?? 1 hónapja lett ivartalanítva.



2013. dec. 24. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Az Ivartalanítás óta van ez a szitu.


Itt egy kép a cicusról: [link]

2013. dec. 24. 20:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon gyönyörű! :) Ha raksz be neki földet az alom helyett akkor majd abban ürít. Csak mutasd meg neki. Szerintem még nem ürültek ki belőle a hormonok. De inkább legyen bent, nehogy baja legyen egy ilyen szépségnek. :) Este kint hol alszik? :O
2013. dec. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Millió macska nem lakik házban hát ezek alapból nem "házi" állatok úgy értve, hogy nem kell nekik ház éjszaka különben se nagyon alszanak kóborolnak ilyesmi az ösztönök még hajtják. És igen lehet még vannak benne hormonok remélhetőleg hamarosan kiürül. De kérdezz rá egy állatorvosnál.
2013. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gabriella!! Fogalmam sincs ,hogy hol alszik! Elkóborol valahová:( Már mindent meg próbáltam földet ,szilkonos almot ,bentonit almot ,homokot,sódert stb.
2013. dec. 24. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nappal akkor legyen kint, és olyan 3 vagy 4 órára vidd be. Ha ürítenie kell , akkor úgyis fog majd a földbe. Én így csináltam a lány cicámmal. És ő kinti cica.
2013. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macskák alapból éjszakai állatok, ilyenkor járnak vadászni, csavarogni (ha tehetik). A mi kinti-benti cicánk is ezt csinálja, egész nap elheverészik a lakásban, vagy verandán, éjjel meg csavarog. Én nem is bánom, éjjel alig vannak autók, legalább ettől kevésbé kell félteni. Egyébként 6 éves, ivartalanított nőstény.
2013. dec. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A mi macskánk is ivartalanított. És szintén egész éjjel nem látjuk. Vagy ha látjuk is kb. hajnali 4-5 körül. Egy napja így zajlik: 5 és 7 között kapja a reggelit. Akkor lefekszik és alszik. Van, hogy este 5-6-ig is. Amikor felébred, megkapja a vacsit is. Ezután kimegy és nem is látjuk reggelig. Volt egy időszak amikor pontban hajnali 2:30-kor jött haza. Ez most a kitolódott 4-5 óra közöttre.

És olyan is volt - igaz csak 1-szer és azóta sem -, hogy 29 óra után jött haza. Most leszek kíváncsi igazán - és kicsit félek is - mert ez lesz az első szílveszterük a macsekoknak, hogy egyedül lesznek kint a kertben...

2013. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!