Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért esett ki a 7 éves szoba...

Miért esett ki a 7 éves szoba cicám szemfoga?

Figyelt kérdés
benti cica nagyon szeretem minden évben látja orvos, beoltatom vitamint kap féregteleniti, nem tapasztaltam hogy beteg lenne, ma reggel megtaláltam a szőnyegen a fogát, megnéztem és az egyik nagy( a legnagyobb) szemfoga hiányzik, a fog nem lyukas gyökerestöl estt ki vagyis ugy látom, mert a fehér fog rész felett sötét szinüként folytatódik kb 1-1,5 cm en az egész fog olyan 3,5 cm. félek hogy baja van elfogom vinni a dokihoz hétfön de aggodom addig is. azt mondta a férjem öreg biztos azért, de szerintem 7 évesen nem kéne még fogat hullatnia.. nagyon szeretem ez azt jelentené hogy tényleg öreg és nemsokára meghal bele sem merek gondolni.
2009. nov. 28. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A cicád foga fogköves lehetett. Erre az utal, hogy a foggyökerénél volt egy sötétebb folt. A fogkő okozhat ínygyulladást, ami pedig a fogak elvesztéséhez vezethet.


Javaslom, hogy a többi foga védelmének érdekében minél hamarabb vidd el őt egy fogkőeltávolításra! (6000-10000 Ft körüli áron csinálják, de csak olyan rendelőkben, ahol van hozzá megfelelő gép.)

2009. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy egy cica átlag 16 évig él, tehát a te cicád még nem öreg, csak "középkorú"... :)
2009. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz, az én cicám 13 éves, tavaly esett ki neki a foga,elvittük orvoshoz,aki ínysorvadást állapított meg. Kapott rá vitaminokat, meg valami ecsetelőt, azóta nem hullott ki egy sem.
2009. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem halhat meg..ha szerencsés,22 évig is élhetnek(oltási igazolványban volt!)
2009. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!