Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos anyatejes babát...

6 hónapos anyatejes babát hogy vegyem rá, hogy mást is megegyen?

Figyelt kérdés
Három hete szenvedünk, eddig semmi nem ízlett neki.. Se gyümölcs se zöldség se tápszer se bébiétel.. Csak az anyatej. A tápszert kiköpi, a pépeket pedig alig tudom a szájába adni. Ha véletlenül bekap pár falatot, fintorogva köpi ki. Ha éhes, inkább ordít, de nem fogad el semmit. Kérlek, segítsetek!
2012. szept. 16. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, 11 hónapos koráig gyakorlatilag anyatejen kívül mást nem volt hajlandó megenni. Tiszta idegbeteg voltam, hogy "éhen hal", de Neki így volt jó. A babakajákat soha nem ette meg, most 2 éves múlt és mindent szeret.
2012. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ne etesd, kostoltasd, az nagy kulonbseg, akar egy dolgot tobbszor is, ha nem akar eves elott enni mert turelmetlen hogy ehes, add evesek kozott, az a lenyeg hogy megtanuljon szilardat is lenyelni, es nehany babanal nagyon igaz, hogy bizony 15-szor is megkell kostolni egy uj izt hogy megszeresse, vagy egyen belole tobbet. Probald esetleg az ujjadrol etetni, nem kanallal, nekunk ez nagyon bejott
2012. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak babák,akik később érnek meg arra,hogy az anyatejen kívül mást is megegyenek.A lényeg: NE ERŐLTESD!!Csak rosszat teszel vele és megutálja magát az evés "rituáléját" is és az egyéb ételeket is.Mindig csak kóstoltasd,ismertesd meg új ízekkel.Ha elutasítja,ez van és kész.Ne görcsölj rajta,ha már lesz kedve hozzá, meg fogja enni hidd el!Nem kell napra pontosan betartani a 6. hónaptól hozzátáplálás dolgot.Van aki hamarabb kezdi és van aki később.Ez gyermek függő. :)
2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!8 hónapos volt a fiam amikor hajlandó volt bármi mást megkóstolni az anyatejen kívül.Én is próbálkoztam többször is,6 hós korától 2-3 hetente.Ne erőltesd a dolgot,hanyagold kicsit,majd próbáld újra.Nekem ezt a védőnőm tanácsolta.A babának is meg kell érnie a kóstolásra.
2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm lányok! Akkor megnyugodtam kicsit.. A védőnő itt volt pénteken és szörnyülködött, hogy milyen lassan haladunk és ez így mem lesz jó stb. ezért turbó fokozatra kapcsoltam és az elmúlt két napban kb 3 ízt próbáltam :(

De nagyon jó tippeket adtatok, holnap visszatérek az almához és megpróbálom az ujjamról. De ha nem kéri nem erőltetem.. Nagyon köszi mégegyszer!

2012. szept. 16. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej a legtökéletesebb kaja, és ha elég, és jó minőségű, akkor nem is igényel a kicsi mást.

No para. Ez a lehető legjobbik eset, amit leírtál, és boldog lehetsz, én is hasonlóra gyúrok.

2012. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazuk van az előttem szólóknak :) A második fiam 7 hós és mi is még csak kóstolgatunk, max két evőkanálnyi mennyiség az, amit eddig megevett. Ha kiköpi, láthatóan fintorog és nem kéri, akkor nem erőltetem. Ami ízlik neki, abból eszik - csak nem nehéz megtalálni, hogy mi az :)) Ő a friss puha szilváért oda van, minden mást kiköp.

Az első fiamnál a vízválasztó a sütőtökszezon volt, addig semmiből nem evett, csak 1-2 kiskanállal. 8 hónapos volt akkor. A sült sütőtököt viszont imádta, hónapokig minden nap sütőtököt evett :)) Lefagyasztottam egy csomót, és minden mást ahhoz kevertem hozzá. Most 3,5 éves és nagyon jó evő, nem válogatós.

Szóval kóstoltasd, hogy szokja az új ízeket, hogy nem csak tejből áll a világ. De ha van elég tejed, akkor nem hajt a tatár :) Lehet, hogy kóstolgatás közben találtok valamit, ami bejön neki és akkor ahhoz tudod majd keverni a többi ízt.

2012. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!