Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák összeszoktatása?...

Macskák összeszoktatása? Kérlek adjatok tanácsot mert már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves ivartalanított kandúr és egy 3 éves ivartalanítot nőstény cicám. Kertes házban lakunk és ők kijárós cicák. Egy hete ide került egy harmadik cica, egy idősebb (kb 12 éves) ivartalanított kandúr. Kényszer pálya volt, mert a gazdája súlyos beteg lett, így egy hosszabb időre el kellett tőle hozni a cicát és más nem fogadta be így hirtelenjében. Sejtettem hogy nem lesz könnyű menet a többi cicával, de hogy ilyen szörnyű lesz azt nem gondoltam volna. Az enyémek teljesen kikeltek magukból, fújnak, morognak, teljes stresszben vannak. Egy hete maguktól be sem jönnek a lakásba csak ha behozzuk őket, enni alig esznek. Egyszerűen nem viselik el az új macskát, nem fogadják el. A kandúr szerintem rivalizál vele, de a nőstény halálosan retteg tőle, ha behozzuk szinte üvölt és mintegy őrült rohangál körbe körbe. Az új cica egyébként jól alkalmazkodik, hozzánk, a helyhez és a mi cicáinkkal is barátkozna de ezek rettenetesen ellenségesek. Én már majd megőrülök, egy hete idegbajban élünk, hogy megkeressük a mi macskáinkat, próbáljuk nyugtatni, etetni, összeszoktatni őket, de nem megy. Meddig fog ez még tartani? Félek hogy a mieink elvadulnak innen, nem is tudom hogy lehetne összeszoktatni őket ha be sem jönnek a lakásba. Pár nap múlva az új cicát is kiengedem a kertbe, talán akkor oldódik majd a helyzet? A lakásban sajnos nem tudom őket elszeparálni mert lényegében csak egy szoba van.
2014. jan. 9. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a gond, hogy nem tudsz semmit sem csinálni, a te macskáid gondolom rokonok, vagy legalábbis jóban vannak és ez az ő területük, érthető, hogy nem örülnek az új jövevénynek. Nagyon sok idő után már el tudják viselni egymást, de, hogy hónapokig, évekig fújnak, morognak egymásra az valószínű. Szerintem engedd ki a kertbe az új macskát, nálam, amikor ilyen szitu volt alapból a kertben kezdte az új macska, mégiscsak szemétség, hogy a lakásban lehet, az igazi macskáid pedig kint (egy macska szemével nézve). A kertben jobban le tudják osztani maguk között a lapokat, ki hova mehet, hova nem. A lakás az amennyire látom kiváltság az ilyen félig kinti macskának, furcsállom is, hogy rád nem dühösek, hogy új macskát tartasz a lakásban.
2014. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Nem rokonok ők sem, a nőstényt majdnem egy éve hoztuk, akkor is volt egy kis perpatvar, de ott csak egy napig tartott, őt a kandúrom hamar elfogadta, de itt most más a helyzet.

Ránk is kicsit neheztelnek, de azért nem annyira, odajönnek hozzánk, hízelegnek, de nem annyira mint régen.

Én nem mertem egyből elengedni az új macskát, mert új helyen a macska megijedhet és elszaladhat, nem talál vissza, nem tudja hogy az az ő helye. Legalább egy hétig bennt akartam tartani, de most már ki fogom engedni, remélem nem tűnik el. Nagyon jó lenne ha végre enyhülne a helyzet mert ez így mindenkinek nagyon megterhelő.

2014. jan. 9. 17:31
 3/7 anonim válasza:

Ez valóban, nehéz helyzet... de komoly gond lehet az új cica kertbe engedésénél is. A kert ugye a meglévők territóriuma! ráadásul a sajátok ott túlsúlyban vannak,

könnyen előfordulhat, h pillanatok allatt elzavarják a vendég cicát! Neki viszont nincs helyismerete, nem tud, mer visszatalálni! Én csak fokozatosan felügyelet mellett

szoktatnám a kerthez. Először hordozóban vinném ki (zárta ajtóval) had szemlélődjön. A másik két cicának ekkor a lakásban kell lennie !!! Sok ilyen alkalom kell, amikor egyedül nézhet körül, azután nyitott ajtónál meg kell nézni mit mer..nagyon figyelni el ne szaladjon Itt a tél

ha leveszik... no itt nem folytatom tudjuk mi történhet !

Szóval egyszerre / egyidőben ne legyenek a kertben!

2014. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a cicáitok bemehetnek a lakásba, én azt csinálnám, hogy összezárnám mind a hármat egy helyiségbe, jó pár napra, így kénytelenek lesznek elviselni egymás társaságát, meg kell, hogy békéljenek a helyzettel és jóval hamarabb túl is lesztek ezen a hercehurcán, mintha csak hébe-hóba találkoznak.
2014. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt csináltam tegnap amit az utolsó írt, habár csak két macskával és talán valamivel tényleg jobb lett a helyzet, már jobban elviseli a régi macska az újat. A nőstényt nem merem összezárni az újjal mert betegesen fél tőle, vele tényleg nem tudom mit csináljak...
2014. jan. 12. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A rettegő kislányt akkor ereszd vele össze ,amikor ott tudsz lenni,és folyamatos simogatással és nyugtató beszéddel bátorítsd!Nálam az jött be a legjobban,hogy rávettem őket a közös játékra,de úgy,hogy én is játszottam velük.Valami izgalmas dolognak általában nem tudnak ellenállni,itt pl.sláger az alufóliából gyúrt golyó.Játék közben spontán megbékélnek,mert a zsákmány fontosabb :)
2014. jan. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltam már régen ezt két macskával amit írtál utolsó, de most az a baj, hogy náluk még nem tartunk itt. Ha nagy nehezen be is jön a nőstény a lakásba, amint meglátja az új macskát szinte habzó szájjal rohan és felveti magát a szekrény tetejére. Annyira fél, hogy se mi, sem az étel, sem a játék nem érdekli ilyenkor. Sajnos az új is rátesz egy lapáttal, mert nagyon nyomul, ismerkedne, játszana és folyton szalad a többi macska után. Nem agresszíven, csak ezt a lány macskám valószínűleg agressziónak éli meg ezért fél annyira tőle.
2014. jan. 16. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!