Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám állandóan beleeszik...

Kiscicám állandóan beleeszik az én kajámba, pedig ott van neki is kirakva. Miért, és hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Belenyammog a szendvicsembe,leeszi a kenyérről a májkrémet, párizsit, lelopja a pultról a szalámit, miközben szelem. Az is előfordult, hogy beleevett a chipsbe, sültkrumpliba, sütikbe, de még a tejfölbe meg a vajba is. Sima toast kenyér szélét is megrágta.


Mindig van a tálkáiban száraz és konzerv is (mindkettő jó minőségű), ill. házi füstölt sonkából megkapja a zsírosabb részeket (vegyesen zsír + husi).


Akárhányszor távolabb rakom a kajámtól, újra közelebb settenkedik, megpróbálja kiszedni a kezemből - legtöbbször a szendvicsemen lévő zöldségek esnek ennek áldozatul :D. Ezt egy étkezés során vagy ötvenszer eljátsszuk, és ezzel nem túlzok sajnos... Próbáltam felemelni a hangomat is, de semmi sem használ. Kicsit idegesítő, pedig én aztán birkatürelmű vagyok. Családtagjaim azt mondták, ha mégegyszer előfordul, "úgy vágják ki ezt a dögöt, mint macskát sz.rni". Ezt azért jobb volna elkerülni.


Mit tehetnék? Miért csinálja ezt?


Köszi,

18/L, cicus fél éves kisfiú :)


2014. jan. 11. 19:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, pedig jobb lenne, ha képes volnál "fájdalmat" okozni neki az ő érdekében, különben neki fogsz ártani azzal, hogy nem neveled meg normálisan (Mert majd esetleg a családod beváltja a fenyegetését, és egy szép napon csak a hűlt helyét találod a cicusnak).

Nem azt írtam, hogy verd agyon, hanem hogy kapjon egy pofont és/vagy cibáld meg a grabancát. Grabanc alatt azt a rugalmas bőrt értem, ami a nyaka végén, a válla elején található, és aminél fogva az anyja is hordta kis korában (vagy épp itt büntette meg, ha olyat csinált, ami nem tetszett anyukának). Mivel még csak fél éves, nyugodtan megcibálhatod neki, akár fel is emelheted a levegőbe annál fogva, nem fog neki fájni!

Ahogy a pofontól sem leszel állatkínzó, és gyanítom jobban fog fájni a "pici lelke", mint azon testrésze, ahol a pofon puffant.

18 évesen lehetnél kicsit határozottabb és felelősségtudóbb. Amit te csinálsz, azt majomszeretetnek hívják, és a lehető legrosszabb, amit tehetsz egy állattal. (Hát még egy gyerekkel, ha lesz később... )


Remélem nem csesztetésnek veszed attól, mert nyersen fogalmazok. A felettem szólónak pedig igaza van.

2014. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Előszöris ne legyen előtte mindig kaja. Reggel-este adj neki, ha nem eszi meg, vedd el, köv etetésnél add oda legközelebb.

Ha lopni akar spricceld le vízzel(szórófejes flakon), asztal tiltott terület legyen, bármennyire is tiszta, nem hiszem, hogy alom után meg van fürdetve, sz.ros lábbal (meg egyébként is) semmi keresnivalója ott.

Nem gyerek, hanem MACSKA. Kezeld is úgy.

2014. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Semmi baj, ha valaki nyersen fogalmaz, a tartalom attól még értékes.


(Igen lehet, hogy kicsit érzelgős vagyok a cicával kapcsolatban, teljesen jogos a vád. Az a helyzet, hogy menhelyről hoztuk nem is olyan régen, borzasztó soványka és gyámoltalan volt, pont úgy ahogy ott a többi cica. Valahogy úgy érzem, ha vele a lehető legjobban bánok, egy kicsit "jobbá" teszem a többi sorsát is... tudom, hülyeség. Tényleg szentimentális vagyok, no.)


Törékenyebb tárgyakat eddig nem bántotta, csupán a szőnyeget kapirgálja. A konyhát csak azért nem csukjuk be, mert nincs ajtó, egybe van nyitva a nappalival.


Spriccelés vízzel is jó ötlet, köszönöm.


Egyébként az előbb is megjelent a kajámnál, és picit rákoppintottam az orrára, aztán leraktam a földre a nagy meglepetésében :) még nem settenkedett eddig vissza :)

2014. jan. 11. 20:22
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire helyes, hogy mindig van előtte kaja; azért csinálom így, mert a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a piciket lehetetlenség kötött időpontokban etetni, mivel a kismacskák az első évben kb. zabálnak, mert nőniük kell.
2014. jan. 11. 20:25
 15/21 anonim válasza:
40%

Nem értem a válaszadókat. Miért kell csesztetni egy rendes, odaadó gazdit, aki szeretne megoldani egy - a neveléssel kapcsolatos - problémát? Ha mindenki fele ilyen jól bánna a házikedvencével, már jobb világban élnénk.


Kérdező, nekem is ezt csinálta régen a kis csintalan. Mihelyst idősebb lesz, jelentősen mérséklődni fog, addig is a max. fenyítés, amit alkalmazol, az orrakoppintás legyen. Így nem kapcsolja össze a személyeddel a fenyítést.

2014. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy megpofozni vagy megütni vagy bármilyen módon fájdalmat okozni neki nem volnék képes..


ez a baj.. látnád az anya macskát hogy elintézi a kiscicát ha pofátlan..

2014. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

"Ha mindenki fele ilyen jól bánna a házikedvencével, már jobb világban élnénk. "

Hát, az orvosok alig győznék felírni a recepteket az biztos, mert ez így nagyon nem egészséges (hogy a macska mindenbe beleeszik, beleiszik).


Amúgy kérdező, szerintem macskáknál butaság elvenni az ételt, köztudott, hogy 1, a macska nem kutya, 2, a macska szeret sokszor, keveset enni, pláne a picik! Magyarán a macskának az a legjobb, ha egész nap van előtte étel és akkor ehet, amikor akar. Kivéve persze a kinti macskáknál, mert ott csak az idegen macskák eszik meg, de az is egy kényszermegoldás, amikor csak időpontban kapnak enni, mert mondjuk akkor ér haza a gazdi. Benti macskánál mivel nincs ilyen probléma, sokkal jobb is neki, ha van előtte étel. Nem ettől függ, hogy beleeszik-e a tiédbe.

Másrészről gondoljunk bele logikusan. Ha elveszed előle a kaját és mondjuk tényleg éhes lesz, szerinted nem fogja szétrágni az egész házat? Dehogynem.

Szóval én javaslom, hogy mindig legyen előtte víz és száraz táp. Hűvösebb időben a konzerv is maradhat egy kicsit, de abból jobb csak keveset adni, mert gyorsan romlik, pláne melegben, vagy az agyonfűtött lakásban.


Egyébként én nem tudom, mások honnan veszik az ismereteiket, mert én vidéki vagyok, ahol rengeteg a macska, másrészt olvasok könyveket és nekem is nagyon sok macskám volt már, és a családomnak is, mindig volt macskánk. De az anyja SOSEM nevelte úgy egyiket sem, hogy elkapta a grabancát (nem sértésnek, vagy vitaindítónak szánom én sem, csak hát nekem is nyers a stílusom és nem tudom magamban tartania dolgokat. :)amúgy a kommentje többi része miatt felpontoztam azt, aki ezt írta, de ez most mindegy). Az igaz, hogy úgy cipeli a kölyköket, hogy ott a nyakuk mögötti részen fogja meg a szájával/fogaival, de máshogy nem is tudná. Viszont nevelni morgással, fújással, és kisebb odacsapással szokta. Nekem legalábbis eddig mindegyik így fejezte, ha valamivel nem értett egyet, a kicsinyeivel szemben is. Nem bántották őket, de ezek nem kutyák, hogy egymás grabancánál fogva lenyomják egymást a földre, ilyet max a hím csinál párzáskor a nősténnyel... De az teljesen más dolog.

Másrészről olvastam róla egy cikket, hogy az a macskának nem jó és nem szabad gyakran csinálni. Azért, mert amikor elviszi az ember pl. állatorvoshoz és némelyik ott is úgy emeli fel a macskát, az még nem jelenti azt, hogy azt gyakrabban szabad alkalmazni. Különben a macska kiemelkedően jól tűri a fájdalmat, nem fog nyávogni akkor sem, ha fáj neki, vagy ha a későbbiekben származik belőle baja, akkor is tűrni fogja hősiesen. Magyarán én ezt nem nagyon javaslom, mert egy-két alkalomtól nem fogja megtanulni, hogy mit jelent, többször pedig nem kéne bevetni rajta. Akkor már a spriccelés vagy a koppintás (de mondom, én a tapsra esküszöm, mindig így neveltem macskákat, mert ez a legegyszerűbb, verekedést szét tudok így választani, na persze már rég nem verekednek, békében élnek együtt). Fontos, hogy következetes legyél, naponta neveld, és beszélj a családtagokkal is, hogy ha esetleg ők is nem megfelelő viselkedést tapasztalnak, akkor ugyanazt a módszert alkalmazzátok, különben nehezebben fogja megérteni, hogy mi mit jelent.


Ja és még annyit, hogy ha kicsit megerősödött, akkor mindenképp vidd el ivartalanítani, mert már abban a korban van (bár ha rossz körülmények között élt és nem kapott rendes táplálékot, akkor ez kitolódhat). Neki is jobb, mert nyugodtabb lesz és nem fog őrlődni, hogy finoman fogalmazva, nincs párja, illetve talán a jelölgetést is megúszod és nem lesz csupa büdös és macskapisis a ház. :) Ja és tovább is él így a cica, sok betegség elkerülhető a beavatkozás által, és a hím állatok műtése általában sokkal olcsóbb, mint a nőstényeké.


Amúgy tudom még javasolni (de lehet ezeket már tudod is), hogy rendes tejet ne adj neki, mert sok macska érzékeny a laktózra. Kapható laktózmentes "emberi" vagy macskatej, drágább, de egy pici macskának néha, nem kell sok.

Emellett ne feledkezz meg a rendszeres féreghajtásról, és vegyél neki valami vitamint, étrendkiegészítőt is. Olykor főzhetsz ki neki csirkemellet, süthetsz ki halat stb., ezek táplálóbbak, mint a legtöbb táp (kivéve talán, ha prémium kategóriás drága tápot veszel, de ezek akkor is jobbak neki, a természetben sem tápot enne). Ami fontos, hogy disznóhúst sose kapjon nyersen, mert belehalhat. Én személy szerint a többit sem adom nyersen, de erről megoszlanak a vélemények. Én úgy szoktam, hogy enyhébben főzöm/sütöm/párolom meg, mintha magunknak csinálnám, így épphogy nem nyers, talán így még nem főtt ki belőle mindig hasznos tápanyag...

2014. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Megint én (aki a két hosszú hozzászólást írta). Csak azt szeretném még megjegyezni, hogy becsüllek, vagyis meglepődtem a reakciódon, amiért nem támadólag léptél fel és elfogadtad, amiket írtunk, pedig pl. én is igen nyersen, talán már sértően is fogalmaztam (sajnálom, csak egyrészt ilyen vagyok, másrészt úgy éreztem okkal tehetem).

Biztos kivételes ember lehetsz, ha ezt így tudtad fogadni, szóval sajnálom, ha esetleg megbántottalak. De tényleg csodálom a reakciód, általában itt az megy, hogy ha már annyit mondasz a kérdezőnek, hogy "ezt talán nem így kéne", már akkor úgy elküld melegebb éghajlatra, hogy csak na. Pláne ha még tényleg durvább is valakinek a megfogalmazása (hiába van igaza).


De azért picit légy szigorú a cicával, ő ettől nem fog sérülni sem fizikailag, sem lelkileg. (Na persze ha pl. spriccelsz akkor ecet a szemébe ne menjen a fülébe pedig tiszta víz sem.) Nálunk katonás rend van köztük, mégis aranyosak, bújósak, dorombolósak, vidámak, nem félénkek, tökéletesen kiegyensúlyozottak. Ezzel csak lefektetitek a szabályokat, de nem ez fogja meghatározni az egész kapcsolatotokat.

2014. jan. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Maxitabi ***** válasza:

Szia, a macskát is nevelni kell!! Csak hosszabb ideig tart, mint a kutyáknál... (bocs, ha már írtak ilyeneket, nem olvastam végig minden hozzászólást).

Amúgy náluk is fel kell állítani a szabályokat- hova nem akarjátok, hogy be- és felmenjen.

A legjobban nekem is a spriccelő jött be- sima vízzel. Mindig kéznél legyen, hogy azonnal reagálhass,ha felmegy az asztalra,pultra-spricc! Ne percekkel,másodpercekkel később,mert nem fogja összekötni a cselekedettel.

Amíg nem jegyzi meg, mindig legyen kéznél a spriccelő!! Nálunk már elég,ha csak előveszem, a hangját hallja (víz nélkül) és már huss,ott sincs.

De jobb pozitív megerősítéssel tanítani-jelöljetek ki egy magasabb helyet-szék,polc a konyhában-és ha odaül,akkor jutifali.Ő ugyanis veled szeretne lenni mindenhol.

Sokat kell gyakorolni,de így szellemileg is lefárasztod. Jó ötlet lehet még, ha fizikailag lefárasztod, mielőtt esztek. 10-15 perc intenzív játék,jó sok rohangálással-és elfárad..

És valóban megoldás lehet,ha csak nagyon kevés táp van előtte,konzerv ne maradjon egyáltalán-ugyanis elszáll az "illata",nem lesz vonzó egy idő után.

Füstölt árut meg ne nagyon adj neki, nem túl jó.. és az emberi kajáknak sokkal intenzívebb,erősebb szaga,íze van, mivel tele vannak sóval és cukorral-ami az ízfokozó a cicáknak-és méreg számukra. Főleg, ha valóban jó minőségű tápot kap, azokban semmi ilyesmi nincs..

Nálam alapból semmi emberit nem kaptak (mármint maradékot),nincs is baj beleevéssel. De lehet, hogy az enyémek ilyen gyagyák alapból.. (szobacicák)

2014. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"tele vannak sóval és cukorral-ami az ízfokozó a cicáknak"

Akkor még jó, hogy mivel a macska alapvetően ragadozó, húsevő állat, így nem alakultak ki a nyelvében azok a receptorok, amelyek az édes íz érzékeléséért felelősek. (A DNS-ükben is vizsgálódtak ez irányban, s valóban így van.)

Persze megeszik az édességet is néha, de ettől még az önmagában nem vonzza őket.


Amúgy szerintem a változatosság miatt is érdekli őket a gazdi étele, meg mert érzik az étel illatát és akkor érdekli őket, hogy mi lehet az. Legalábbis az én macskáim még akkor is nyávognak rám, ha már mozdulni nem tudnak, úgy teleették magukat a legfinomabb falatokkal, sőt még hagytak is belőle. Elég ha felemelek egy tányért vagy újságot, rögtön nyávognak, mert azt hiszik nekik viszek ételt. Igaz, hogy többször szoktak keveset enni, mert nekik így egészséges, de kicsit olyanok, mint a gyerekek, ha valaki felbont egy chipset nekik is kell, ha csokit, abból is kérnek, ha egy tejfölt, akkor abba is bele nyalnának. Vagyis ha van valami

újdonság, akkor abból nekik egyszerűen kell, ha éhesek, ha nem. Talán az is lehet, hogy túlságosan unatkozik az a cica. Mondjuk ha nincsenek lefektetve a szabályok és szellemileg nincs lefoglalva egyáltalán (játék nem tudom, mennyi van és milyen), akkor nem is csodálom.Plusz ami elől van hagyva, abba biztosan bele fog kóstolni, mert a macskák kíváncsiak, szeretnek mindent felfedezni.


Amúgy széthagytok mindent, a család összes tagja, ha jól értem, tehát senki sem pakol el rendesen semmit. Mégis azt mondják, hogy kidobják a macskát, mert beleevett a vajba? Hát nem kellene visszatenni a hűtőbe vagy valami? Mármint nem értem, hogy éltek, senki nem gondolt rá, hogy ha benti macskátok lesz, akkor kaja nem maradhat elől és talán el kéne rakni, hiszen ti vagytok elvileg az okosabbak? A macska nem okolható azért, mert beleeszik, ha egyszer előtte van hagyva, nektek kell okosnak lenni és megelőzni, hiszen egy állattal éltek együtt, nem tudod neki úgy megtiltani, mint egy embernek (sokszor még egy embernek sem lehet megtiltani tudjuk jól...).

2014. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!