Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön a kiscicám?

Visszajön a kiscicám?

Figyelt kérdés
Tegnap délután kiment játszani, de azóta nem találjuk, este mindig bent alszik nálam....szép tiszta macska. 6honapos kislány...nemtudom merre lehet. van esély hogy visszajöjjön??

2014. jan. 13. 09:23
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
2%
Lehet pár helyi arc felgújtotta meg ilyenek. Sajnos ez mndennapos.
2014. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Áh azt nemhiszem...itt mindenki ismer mindenkit, nem történik ilyesmi itt...
2014. jan. 13. 12:23
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
2014. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%

Erdemes kiplakatolni, es megkerdezni a szomszedokat, mert lehet, valaki megtalata, es befogadta, nem tudva, hogy van gazdaja, es keresi is.

Ezert is sokat segit egy nyakorv, meg akkor is, ha elhagyhatja, de ha latjak, hogy van rajta nyakorv, akkor tudjak, hogy felelos gazdi cicaja, es nem akarjak megmenteni attol, hogy az utcan legyen.

2014. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
amiket hallani mostanában a hiradóban..
2014. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
meglettt:))))))))))))visszajöttt
2014. jan. 14. 01:05
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon örülök, remélem nem veszik el újra!

Így már az sem érdekel, hogy le lettem pontozva majdnem 20%-ra, míg a sok retardált válasza majdnem 60-on van, pedig csak szórakoztak. Már moderálást akartam kérni a kérdéshez, de sz.rni rájuk, legalább a cica megvan! :)

Én pedig nem mondom el, mit kívánok azoknak, akik itt "viccelődtek" és lepontozták az értelmes válaszom, hiszen akkor a végén még nem teljesülne. :D

2014. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

De a nyakörv valóban jó ötlet (bár én kinti macskára már évek óta nem teszek semmilyet, ugyanis nem egyszer előfordult, hol felakadt vele oszlopon, kerítésen vagy faágon, hiába tettem fel rá jól, sőt más macskát is láttam már így lógni, ha nem szedem le ott fullad meg, de mindenki maga dönti el, sok cicával sosem történik ilyesmi).

Vagy legyen valami rendszer, hogy mikor mehet ki, vagy akkor tartsd mindig bent. Az a baj, hogy ha most megint túlfélted és csak néha engeded ki, akkor megint elcsatangolhat mert úgy lesz vele, hogy ki tudja, mikor engeded ki megint. Ha pedig rendesen belekóstol a kinti életbe, a vadászatba, akkor utána már lehet unatkozni fog bent. Ha mindig bent van, akkor nem vágyik annyira kintre, megszokja a benti létet, de így ez nem szerencsés.

Egyébként a macskáknál gyakori az ilyesmi, nekem is előfordul, hogy néha pár napig nem jön haza valamelyik, olyankor én is aggódom, de hát már megtanultam az évek alatt, hogy ez van. Olyan is volt már, hogy negyed órája hívtam már majdnem sírva, mert több napja nem jött elő, és ott álltam az étellel, mire a szomszéd átszólt, hogy ne kiabáljak már annyira, amikor a macska ott fekszik a kert végében a betonfalon sütkérezik. (Nem süket egyébként, csak nem volt kedve akkor odajönni, néha, szerencsére ritkán, de tudnak ilyen önfejűek lenni.)


Viszont nem tudom, hogy van-e már ivartalanítva, de sajnos a lány cicák nagyon hamar érnek, ilyenkor már lehetne ivartalanítani, sőt az is lehet, hogy már vemhes lett. Egyszer én is késlekedtem, mert olyan pici volt még a macska, nem hittem el, hogy egy szinte kölyökméretű cicával már megeshet ilyesmi, aztán vemhes lett és kicsi is maradt. Ugyanis ha fiatalon születik kicsinyük, az nagyon megviseli a szervezetüket és nem nőnek tovább, vagy már csak nagyon keveset és kicsik maradnak. Na meg persze nekik sem öröm a szülés és rengeteg a kóbor állat, a menhelyek tele vannak.

Ha elviszitek orvoshoz, ő meg tudja nézni, hogy vemhes-e, és még időben meg lehet műteni ilyenkor is és akkor nem lesznek kiscicái. Olyankor még azok a picik nem fejlődtek ki, szóval nem ölik meg őket lényegében.

Vagy ha nagyon akarsz kiscicákat és nem akarod ivartalanítani, akkor legalább legyen benti macska, mert pár óra kintlét alatt is megtörténhet a dolog.

2014. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Mostmár figyelni fogok nagyon rá. Nyakörve van igen. Gondolom kicsit elkalandozott valamerre :)
2014. jan. 14. 10:03
 30/34 anonim válasza:
0%
Nem szeretném hogy elkeseredj, de kicsi az esélye, mert lehet hogy ellopták vagy elütötték, de ne add fel!
2014. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!