Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska és baba? Hogy oldottáto...

Macska és baba? Hogy oldottátok meg amikor még nagyon pici volt a baba, hogy a cicus ne macerálja?

Figyelt kérdés
Azért ide írom a kérdést, mert a legtöbbször a babás oldalon leszidják a macskatartókat, abból nem kérek. Tehát: 33 hetes kismama vagyok,van cicánk szobában (oltott, nem jár ki)nem vagyok még megfertőzve toxoplazmával, bár folyamatosan nézték, a terhesség alatt sem kaptam el eddig(bár a doki szerint mostmár nem lenne annyira veszélyes). Nem válunk meg tőle, mert családtag. A kérdés. Akinek pici baba mellett van, volt macskája, hogyan oldotta meg az, hogy ne menjen oda a pár napos csecsemőhöz, ne feküdjön rá...igazából az a gondunk, hogy a cicánk nagyon ilyedős és néha, ha az ölünkben van felugrik mert megijed és akkor karmol... ezt szeretnénk a babánál elkerülni. Ha kicsukjuk a szobából, akkor nyávog(eddig velünk aludt). Egyáltalán, minden tanács érdekel, amivel könnyebbé tehetjük ezt a dolgot. a doki nem csezsett le titeket, amikor kiment a babához és a cicát meglátta? Bocsi, hosszúra sikerült.
2009. dec. 3. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tapasztalatomat tudom megosztani veled. Masfel eves volt a kandurkam, mikor megszuletett a baba. Azota is nagy ivben keruli, immaron ket eve. Zavarja, hogy hangos, egyszer kozelment es kitepte a szoreit. Tehat itt megoldodott a helyzet. Nem biztos, hogy fogja erdekelni, ha meg igen, akkor tanitsatok meg ra, hogy lehetoleg ne a baban aludjon :)
2009. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Tanítsd meg, hogy nem mehet be a babaszobába, nem feküdhet rá a baba dolgaira, egy macskával jóval nehezebb, mint egy kutyával, mert a macskákat nem érdekli a tiltás.Nem tudom, igazából fogalmam sincsen, én biztos, hogy inkább babáznék, mint macskáznék a helyedben :(:Most sajnos muszáj lesz választani, ha másként nem megy.És az is nehezíti a dolgot, hogy eddig a macska volt az "Isten" ezek után biztos, hogy nem fogja érdekelni, érteni, hogy mi történt, hogy miért részesítitek előnyben azt a "csupasz, nyávogó kis izét" :)
2009. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ez előttem szóló írta. A macska úgy fél a babától, mint a tűztől. Amikor csecsemő, akkor azért, mert zajos, csapkod, később azért, mert úgyis a macska farkát fogja elkapni, vagy a fülét.

Nagy ívben kikerüli.

2009. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
azzal kezdem h nekünk nem cicánk van vagyis van az is de kinti de bent a lakásban van egy nyuszink.nálunk is az a probléma h a párom nagyon elkényeztette h nincs meg a napi simi akkor rosszalkodik.én nem vagyok neki jó csak a párom.nálunk felugrik a kanapéra meg az ágyra.a kiságyba nem fog tudni még az a szerencse.amugy el van egész nap hol az ágy alatt hol a polcon hol itt hol ott napközben nem szavar nem is látjuk de este nagyon virgonc.én inkabb a szőrétől tartott de nap mint nap porszivozok és remélem ezzel eékerülhető lesz majd a baj.de mi sem szeretnénk megválni tőle mi ugy döntöttünk h a kerrec elött lesz neki egy kis karám amiből ki tud jönni ha mi is ugy akarjuk.rossz lesz neki az tuti olyan kis érző makacs kis öntörvény szőrpamacs:)
2009. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem volt. Az első jól írta le, nem lesznek haverok. Eszembe se jutott kitenni a macskát, hiszen tényleg családtag.

Mikor egész kicsi volt, egyszer ment a szobájába, megnézte, aztán kiment.

Azóta a fiam tépi a farkát, szőrét, a macska menekül, a macsek messzire kerüli:)

2009. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
mi most tervezzük a babát vagyis már szeretnénk. én pici korom óta mcsekok között voltam. anyu mesélte, hogy a babakocsi végében aludt a cica a lábamnál és soho semmi gond nem volt a cicákkal. anyu mondta hogy tartott tőle nehogy rámfeküdjön, de ilyen nem volt. nekünk is van most 2 cicánk és maradnak is ha meglesz a babó akkor is. nem tartok attól hogy valami baja lesz ettől a babának.
2009. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akik babásak már. A gyerekorvos nem hisztizett a cicán, amikor kiment a babókához?
2009. dec. 3. 19:04
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem hisztizett, sőt engem egyszer sem néztek toxoplazmózisra.

Egyébként meg a védőnőtől kérdeztem (nagy macskabarát), és kinevetett, h akiknek a terhesség előtt már megvolt a macska, azok régen megfertőződtek, csak az új macskával van gond.

2009. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én nem fertőződtem meg, pedig mindig volt macskám , a terhességem előtt volt olyan, hogy 4 évig 2 sziámi macskám volt (egyszer 8 hónapig laktunk együtt egy 30 nm-es lakásban), ez a macsek másfél éve van meg, azt mondta a védőnő, hogy tőle már valószínűleg nem kapom el, ha eddig sem.
2009. dec. 3. 21:35
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem hisztizett senki, szerencséjükre. Elég idegbajos vagyok, meg már a terhességem előtt nagyon sokkal elkezdtem utánanézni a világon mindennek az összes jogaimtól a terhességel és a szüléssel kapcsolatban elkezdve a gyerek ruhák milyenségén át a babonákig és ijesztgetésekig mindennek, gondoltam is, hogy engem hogy fognak utálni, mert jól fel leszek készülve a hülyeségeikre.


Pl.: Egyik barátnőmnél a védőnő a cserepes virágokba kötött bele. Szerinted?


Ha beleköt mondd meg neki, hogy egy tiszta, oltott és parazitamentesített CSALÁDTAGBA kötött épp bele, nagyon is felelős vagy és jól utána néztél a maradhat-e a macska pro és kontrának, úgyhogy ez a macska volt, van és lesz, egyéb kivetnivalója van-e?

2009. dec. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!