Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet e macska mellé baba?

Lehet e macska mellé baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak a terhességem elején vagyok, de érdekelne, mert sok mindent hallottam róla, hogy nem nagyon ajánlják a kisbaba, ill. a gyerek mellé a macskát.Ez mennyire igaz?és miért?


2008. jan. 7. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én biztos, hogy NEM ajánalnám, még ha tiszta is, és pl szobatiszta. De ez egyed függő.
2008. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szioka...az enferjem allatorvos es szerinte passzol a macsek a terhesseggel. Jobban kell vigyzni de nem kell emiatt kidobni egy allatot.Eloszor is rendben legyenek az oltasai, a feregtelenites ami 3 honaponkent illik elvegezni...es ha lehet akkor ne keruljon kozvetlenul a kezed ugyebe a macsek uruleke..ugy ertem mas takaritsa majd a dobozkajat ahol elvegzi a dolgat...persze nem kell vele aludni se.

Amugy sok ev toxo vizsgalat elvegzese utan a terhes noknel meg egynel sem talalkoztak a betegseggel..pedig volt olyan kismama aki 5 macsekkel elt egy hazba.

Szoval lehet....ja...es gyakrabban moss kezet...de ezt akkor is gyakrabban kell ha nincs macsek a hazba.

Nekem nincs macskam de sok anyukat ismerek akik az egesz terhesseg alatt maradtak az allattal s most, hogy a baba megvan ugyszintem "eggyutt elnek".

Udv, egy 13 hetes kismama.

2008. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a baba, arra figyelj, hogy a cicával ne maradjon kettesben, csak ha te is ott vagy a szobában.
2008. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos én mióta az eszetemt tudom mindig van macskánk.Hugi még meg sem született,amikor megen macs jött a házhoz.én gyerekkoromban együtt ettem néha a cicával,egy falat süti a macsnak,egy nekem.Átestem az összes macskabetegségen,de azért nevelőapám (belgyógyász szakorvos) azt tanácsolta,h jobb a békesség,majd ha Babóca megszületett,akkor legyen kiscica.A macskabetegségek,meg egy kis lázzal járó esetleg náthás valamik,ha ember elkapja.Amikor babás vagy azért nem tanácsos elkanpi ilyet,mert árthat a kicsinek.az pedig kifejezetten jó,ha a kicsi taálkozik cicával kutyával gyerekkorában,mert akkor kisebb az esélye egy allargiás lesz.
2008. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk két vadászgörény mellé jön. Természetesen a babaszobából teljesen ki vannak tiltva és a gyerekkel az első fél évben egyátalán nem, utánna is csak fokozott felügyelettel érintkezhetnek majd. (Mindekttő teljesen kézhazszokott és tiszta, de jobb az elővigyázatosság.

A nagyobbik fiam tíz évvel ezelőtt a cicával együtt nőt fel és semmi gonod nem volt, csak annyi, hogy állatbolond:))))

2008. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha a macsek legalább a teherbeesés előtt 3 hóval már nálatok volt,akkor nem probléma,a toxoplazmózis fertőzésen már átestél(nekem is van cicusom,meg papagájaim is).Simogatni,meg bármit lehet a cicust,az almot azért ne takarítsd!Ha most akarsz cicát,akkor várd meg a már megszületett baba 6 hós korát,addig nem ajánlom,mert az veszélyes lehet.Egy babának,majd gyermeknek jó játszótárs,és barát,főleg ha úgy van szoktatva.Egy cicamániás cicabarát leendő kismama.
2008. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!