Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg túlreagáltam, vagy...

Tényleg túlreagáltam, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Ma teljesen váratlanul átjött pár rokonunk és hozták a kutyájukat is. Tudják jól, hogy a mi kutyánk rehabilitáció alatt áll egy trauma miatt és retteg a többi kutyától.

Amikor mondták, hogy behoznák a kutyájukat már akkor húztam a szám, de nagy nehezen beengedtem őket, de megmondtam nekik, hogy a saját kutyájukra mindig figyeljenek, hogy NE menjen oda a miénkhez.

Az egyik vendég kint volt az udvaron az "idegen" kutyával amikor a sajátunk jelzett, hogy ki szeretne menni. Kiengedtem, de megkértem a vendéget, hogy maradjon kint velük addig amíg felveszek egy kabátot. (Ez maximum 2 perc volt) Erre a kedves rokon bejött, hogy elmondja teljesen alaptalan volt a félelmem, mert a kutyák játszanak. Én gyorsan kimentem megnézni, hogy mi van kint és az ő kutyájuk éppen ledominálta a miénket, amikor el akartam küldeni őt a kutyánktól rá támadt! Nagyon nehezen tudtuk róla leszedni és többször is újra próbálkozott. Szerencsére nem lett semmi baja a kutyánknak az ijedségen kívül, de nagyon ideges lettem. Kicsit sem szépen, de elküldtem őket és még ők voltak felháborodva, hogy milyen agresszív és neveletlen kutyánk van.

Szerintem értelmes emberek először is megkérdezik, hogy hozhatnak-e kutyát, és ha a házigazda megengedi akkor hozzák. A férjem elvitte sétálni a kutyánkat és amikor hazaértek mondta, hogy amikor meglátott a kutyánk egy másikat aki kb egy utcányira volt tőlük elkezdett nyüszíteni és rohant volna haza, ha nem pórázon lett volna.

Eddig már sikerült elérnünk azt, hogy ha meglátott egy kutyát semlegesen tekintett rá, bár ha a közelébe ment akkor még elbújt mögénk. Ez így nem tűnik nagy haladásnak, de a rehab. előtt nagyon félt a többi kutyától. Ahol most kezelik őt suliban, ott is mondták, hogy ilyen félős kutyával még nem találkoztak.

Szerintetek tényleg túlreagáltam, vagy nem? (Elnézést, ha kicsit kuszán írtam, de még mindig nagyon ideges vagyok)


2012. nov. 1. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem értelmes emberek először is megkérdezik, hogy hozhatnak-e kutyát, és ha a házigazda megengedi akkor hozzák."


Ennyi, leírtad a választ.

Egyébként milyen fajta kutya? És merre laktok?

2012. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Miért is engedted ki a problémás kutyádat az idegenhez? Azt a 2 percet kibírta volna még, amíg felöltözöl.
2012. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem reagáltad túl. Én a kedves rokonokat már akkor elküldtem volna haza, mikor kutyával megjelentek. Vagy hazamennek és visszajönnek a kutya nélkül, vagy ne is jöjjenek többet.


14:41-es! Az a kutya OTTHON van, nehogy már neki kelljen alkalmazkodni más kutyákhoz. Mikor ismerősöm feljött hozzánk kutyával, a kutyája nekiugrott az enyémnek, ráordítottam az ő kutyájára. Még ő volt felháborodva. Mondtam neki h nehogy már az én kutyám legyen megfélemlítve a SAJÁT OTTHONÁBAN!

2012. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Én más véleményen vagyok.

Ez egy kiváló alkalom lett volna a rehabilitációra, jobb, mint bármi más.

Csak épp hozzáértő emberek irányítása mellett, nem olyanokkal, akik idegeskednek, meg pánikolnak, szóval te legalább annyira hibás vagy, amíg nem jelentél meg, semmi baj nem történt.

Nem tudom ki végzi ezt a rehabilitációt, de az biztos, hogy ha egy ilyen szitut így reagáltok le, akkor nektek esélyetek sincs rá, hogy hozzáértő segítség nélkül érdemben haladjatok vele.

Az ilyen alkalmakat várni kéne, nem félni tőle, direkt szervezni kéne ilyeneket.

Csak a kutyát sajnálom, hogy ennyi kutyatartó között egy sem akadt, aki segített volna ebben a helyzetben, vagy kihasználta volna a szitut.

Meg kellett volna szervezni az egészet, egy nagy kutyás partira, egy nagy közös sétával, lazulással. Kiváló alkalom lett volna!

Ehelyett mégegy negatív élmény, pusztán a hozzá nem értés miatt. (és ebben mindenki benne van)

2012. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem reagáltad túl. Ha már elhozta legalább a te szabályaidat betarthatta volna.

Utolsó: a kutya rehabos, azaz nyilván próbálkoznak, de ha egy más kutya ledominálja a saját területén akkor azt te is gondolhatod hogy nem vezet előre. Am meg honnan tudod hogy nem szerveznek? Itt a saját otthonukban történt váratlan eseményről van szó. Azt se tudod hogy hogyan fejlődött nem ismered hogy mi vezeti a kutyát előre és mi húzza vissza.

2012. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

#4

Miért lett volna olyan kiváló alkalom a rehabos kutyának egy domináns kutyával a találkozás? Ilyenkor pont hogy passzív kutyákat szoktak alkalmazni nem olyanokat akik domináns viselkedést mutatnak a félős kutya felé, ráadásul még meg is támadta a félős kutyát a másik. Te hogyan reagáltad volna le a szitut ?

2012. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem reagáltad túl. Én is ezt tettem volna. Azt írtad, ők nagyon jól tudták amikor hozzátok mentek, hogy a ti kutyátok jelen pillanatban retteg más kutyuktól. Tehát egyértelműen ők azok, akik pofátlanul nem vették figyelembe ezt a tényt. Nem a ti kutyátok az "agresszív és neveletlen", de tulajdonképpen ők azok, akik "kiprovokálták" ezt a helyzetet. Helyesen cselekedtél, hogy megvédted a kutyát, és egyáltalán nem kell elnézést kérned tőlük, akkor sem ha durvább hangnemben küldted el őket. Nyugodtan legyél kemény. Legközelebb pedig remélhetőleg már tudják, hogy ha kutyával jönnek, be nem mehetnek.
2012. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Boccs, de te éppen annyira hibás vagy mint a másik fél.

Nekem is van rettegős kutyám, ő félelemből támad is néha. Ha jönnek hozzánk akkor elzárom egy olyan helyre ahol nyugodt tud maradni, relaxálni, nem flusztráltatom egy neki még túl magas ingerrel. Ha nagyon ki szeretném engedni akkor megkérem a vendégeket, hogy egy percre menjenek be a másik szobába. Eddig ezt még mindenki megértette. Ha kutya is van velük akkor az idegen kutya is megy a másik szobába, én kiengedem az enyémet és akkor a két kutya továbbra is elszeparálva marad.

Annyit kellett volna mondanod, hogy légyszi gyertek be amíg Fifikét kiengedem.

Az egyébként nem derül ki az írásodból, hogy végül is melyik kutya támad melyikre? Mert azért ez nem mindegy. És azt is jó lett volna látni, hogy hogy próbálod elküldeni a másik kutyát a tiedtől? És miért nem a gazdájának szóltál, hogy hívja le a kutyáját?

2012. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ő nem hibás, csak mert megbízott a rokonban, hogy amíg felvesz egy kabátot, figyel a kutyájára. Rossz döntés volt, de nem az ő hibája, ami történt. Az pedig szerintem teljesen mindegy ebben a helyzetben, hogy melyik kutya támadt először. A rokon tudta, hogy a másik kutya félős, mégis odaengedte a sajátját. A kutyák félelemből is támadhatnak, ha fenyegetve érzik magukat.
2012. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!