Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van de nagyon. Szerintetek helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
4 napja sétáltattam a kutyámat (ő már család tagnak számít). egy nagytestű kobor kutya ránk támadt valami pitbull buldog keverék. a kutyámnak elkapta a nyakát és nem engedte el nagyon vérzett. a támadó kutyának szétvertem a kezem a fején de még mindig nem engedte el aztán fogtam a bicskám és átvágtam a nyakát hogy elengedje. a kutyám szerencsére életben marad. de engem akkor is nagyon bánt a lelki ismeret hogy elvágtam a torkát egy kutyának és ott hagytam. szerintetek mit kellet volna tennem ?
2012. aug. 30. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem kellett volna odamenned, hanem elmenni és hívni a kutyát
2012. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus ez durva!

De állattartó gazdiként át tudom érezni a kétségbeesésedet. Nekem ugyan cicám van de az egyik régi cicám pont a szemem előtt halt meg mert berohant valami eszetlen dög az udvarra és elkapta. Kész ideg összeroppanás volt. Sajnálom. Ki fogod heverni de nem tehettél mást természetes, hogy véded a sajátodat. Sajnálom a másik kutyust is de inkább a gazdája érdemelte volna meg a késelést. Ő hol volt addig?

Elsőnek meg mégis melyik kutyát kellett volna hívogatnia? A sajátját miközben a torkán van a másik és az életéért küzd vagy a másikat, aki eleve nem is az övé és véletlenül se hallgat másra, és egyébként is azzal volt elfoglalva, hogy a másikat taccsra tegye?

2012. aug. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Jól érzed magad mikor ilyen beteg kamusztorikat találsz ki? Egy bicskával elvágtad a torkát mi? A kóbor kutya meg csak lesett és helyeselt hogy jól csinálod? Aztán ott spriccelt a vére és te hazasétáltál? Hát... beteg vagy... akkor is ha ez valami csoda folytán igaz. Bár akkor még számíthatsz rendőri látogatásra is hamarosan.
2012. aug. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
4%

Ha a tortenet igaz akkor szerintem jol cselekedtel. Ebben a helyzetben en is ezt tettem volna, viszont en miutan felnyarsaltam volna, haza vittem volna. 1 reszet megsutnem es a kutyammal egyutt gyozelmunk szimbolumaul megennenk. A tobbi reszet pedig betoltenem a kutya sajat belebe, igy lenne kolbasz is telire ( kesobb termeszetesen megfustolnem).

mmmm... Nincs is attol jobb...

2012. aug. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, nagyon mást nem is lehetett volna.
2012. aug. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harleynagyi ***** válasza:
100%
meg szerencse hogy az egesz egy kitalalt dolog de sajnos beteges mert ezek szerint almodozol olyanrol hogy allatokat konoz vagy szemet modon meg old . Ha a kutyadnak ugy neki tamadt hogy hogy a kutyadnak semmi baja ??!!! mert nem irod hogy allatorvoshoz kellet volna rohanod .... a masik egy meg vadult kutyat ahogy elkepzelesed nagy pit bull keverek lehetet volna ,,,, Na Te annak csak ugy nem vagod el a nyakat mert ahogy kozeldsz hozza teged tamad meg .... Meg szerencse hogy az egeszet kitalaltad unalmadba
2012. aug. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előbb egy pár gondolat általánosságban: az ember ösztönösen védi magát, és a családját, értékeit. nyilván, ha valami kutya nekimegy az enyémnek, akkor mindent megteszek azért, hogy baj nélkül kilábaljunk a dologból, akár a másik állat halála árán is (ilyenre még sosem volt példa szerencsére, általában hamar leszedtem a kutyáimról a támadókat, főleg ha a másik gazda is jelen volt).


a konkrét eset nekem is sok szempontból sántít... egyrészt totál irreleváns, hogy milyen keverék volt a másik, ha egyszer megtámadott, ez a pitbullozás nekem kicsit hatásfokozónak tűnik, ugyan úgy, mint a nyakfogás. de ez még bele is férne a sztoriba, a késelést viszont erősen furcsállom. ha látott már valaki verekedő kutyákat, akkor tudja, hogy azok ritkán állnak meg, hogy szép célpontot adjanak... visítás van, morgás, és folyamatos mozgásban van az egész jelenet, méghozzá nagy sebességgel! még azokat a kutyákat is nehéz egyenként elkapni, akik egymásnak mennek (tehát egyik sem menekül), mert azért elég nagy távolságot tudnak megtenni és igen gyorsan a harc hevében, de ha az egyik gyengébb és elfutna, akkor pláne... (egyszer a fél éves kutyámat támadta meg egy labrador, fél pillanat alatt a totál sík területen megtalálták az egyetlen susnyást, és a csipkebokor alá mászva tudtam leépíteni a labit a sajátomról). szóval az, hogy csak úgy beszúr valaki egy késsel, az nekem marhára meredek. még annak is örül ilyenkor az ember, ha valamelyik kutya nyakörvét meg tudja fogni harapás nélkül... még ha azt írta volna, hogy bordán szúrta, akkor hajlamosabb lennék elhinni, ez így elég scifi. nem beszélve arról, hogy a pitek bőre nagyon vastag, nagyon izmosak, valami hiperéles kés kellene ahhoz, hogy egy vágással kiiktassa őket. (aki vágott már életében nagyobb testű állatot, az tudja, miről beszélek)

2012. aug. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is kitaláció...

Másrészt igen az ember ösztönösen védi magát,bár én bevallom őszintén,hogy nem csatafelszereléssel járok kutyát sétáltatni.Se kés,se semmit nem hordok magamnál...

2012. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!