Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is csinálta végig a...

Más is csinálta végig a terhességet, szülést betegen? Nem náthára vagy ilyesmire gondolok, hanem komolyabb dolgokról. Nagyon félek már az egésztől.

Figyelt kérdés
2005-ben diagnosztizáltak nálam SlE betegséget. Ez nekem folyamatos fájdalmakkal járt eddig is, de most hogy a gyógyszereimet lecsökkentették már szinte elviselhetetlen. Az összes ízületem, izmom fáj és most ezt szó szerint mondom. A 90 éves öregasszonyok hozzám képest "tápos csirkék" (bocsi a kifejezésért)Estére már menni nem birok, a legapróbb dolgokban is segítségre szorulok...nagyon félek a szüléstől, hogy hogyan tudom majd ezt így végig csinálni? Ami meg a legfontosabb a babát hogy fogom így ellátni? Nem panaszkodni szerettem volna, de jobb vadidegeneknek elmondani a félelmeimet mint a családomat idegesiteni (előttük mindig mosolygok, nem szeretném hogy aggódjanak):( 32 hkm
2010. dec. 11. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Mélyen együtt érzek Veled. Szintén SLE, autoimmun alapon, sokízületi gyulladással, 2 gyerekkel (ebből a kisebb 9 hónapos lesz 13-án). Nagyon-nagyon nehéz. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert mindkét gyerek viszonylag gyorsan és könnyen megvolt(6, ill. 3 óra, sima szülés EDA-val), EDA-t kérj, ha kaphatsz, csodákat tesz. Egyébként nincs tanácsom, ki kell bírni, utána már könnyebb lesz, mert lesz kiért küzdened.El fogod tudni látni, mert EL KELL látni, az anyaság hihetetlen erőt ad. Szurkolok Neked, könnyű szülést.
2010. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Istenem, nem gondoltam volna hogy más is van így! Ne érts félre nem örülök neki, de lesz előttem egy pozitív példa is. :) most nagyon megörültem. Köszi

Az igazság az hogy nálunk nem lehet Eda-t kérni. Itt semmi nincs, se gáz se eda, se semmi. Erre már felkészítettek a szülés félkészítőn. És Te is szedted a szteroidot, és a clexane injekciót? Ugye teljesen egészségesek lettek a gyerekeid? Ne haragudj hogyha sokat kérdezek, de sorstárssal még nem találkoztam.

2010. dec. 11. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, Te szegény... Én Pécsen szültem, a klinikán, ott nagyon profik, amúgy nem oda tartozom, de az SLE miatt odautaltak. Én Medrolt szedtem, de a terhesség alatt teljesen el kellett hagynom, és most sem szedem még, mert húzzuk, amíg lehet, nem túl jó a szteroid hosszú távon :( A gyerekek egészségesek (remélem), de majd 5 éves koruk után csinálnak nekik immunszerológiát, addig bizonytalanság van, hogy örököltek-e valamit. Amúgy 3390 és 3310 gr-al, ill. 55 és 50 cm-rel születtek, pontosan 38 hét 4 napra mindegyik :)
2010. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
helló. itt is érdemes lehet körülnézni: [link]
2010. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Engem nem utaltak sehová.:( Ózdon fogok szülni, itt nincs semmire sem pénz. A gáz is ezért nem üzemel. Aneszteziológust pedig nem tudnak + fizetni még éjszakai műszakban is. Engem nem állítottak le róla, de a legkisebb dózisra csökkentették a medrolt. Küldtek Pestre 2* is az országos kardiológiai intézetbe, ott mindent rendben találtak a kicsinél. Havonta járok kontrollra az immunológushoz. Ha esetleg kérdésem lenne még írhatnék neked? Nagyon megköszönném.

Jó olvasni ezeket a sztorikat kedves utolsó, ez is erőt ad, köszi.

2010. dec. 11. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szinten SLE-s sorstars vagyok, engem '96-ban diagnosztizaltak. Nekem a vesemet erinti a betegseg, így 2006-ban transzplantacio soran edesapam egyik vesejet kaptam meg, azota a betegseg teljesen inaktiv, koszonhetoen a gyogyszereimnek. Elso kisfiam 2009-ben szuletett, a masodik gyermeket pedig jovo tavaszra varjuk. Nalunk egyelore minden rendben van, remelem marad is igy. Engem eddig ugy tajekoztattak, hogy a gyermek/ek magat a betegseget nem oroklik, csak esetleg hajlamot a betegsegre. Szoritok Neked, hogy minden rendben legyen! Udv,

O

2010. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gyűjtöm az erőt, úgy tűnik hogy végig lehet ezt csinálni:)

Teljesen feldobódtam. Köszi lányok, és gratulálok a gyerekeitekhez. Kívánok nektek sok-sok egészséget!!!

2010. dec. 11. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan, akár privit is! Kitartást, fog ez menni ám!
2010. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csajok le a kalappal előttetek,sajns nem tudok érdemben hozzászólni,de mindenkinek gyógyulást/tünetmenteséget kívánok,és szurkolok,h egyik gyermeketek se örökölje.

Kérdező neked meg gyors és fájdalommentes szülést is!

2010. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!