Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem akar szobacica lenni?

Miért nem akar szobacica lenni?

Figyelt kérdés
Már a második cicánk van.Az elsö is mindig csak ki akart menni,ha tehete mindig kiszökött.Most egy orosz kék keverék cicánk van,4,5 honapos,még soha nem volt kint,de már ez is kezdi,hogy bántja a szitákat az ablakon-ajton.Rengeteg játékot találunk ki neki,de nagyon eleven cica.Én nem szeretném ha kijárna,mivel a 7 éves kislányom nagyon ragaszkodik hozzá és félek hogy megbetegszik v. elveszik.Ha idösebb lesz talán nyugodtabb lesz és nem törekszik kifelé?!
2014. febr. 5. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Ezzel nem kell foglalkozni.Ha mindenki rajta lóg amikor igy ki akar menni és ki is engeditek akkor rájön ,hogy bármit elérhet ezzel a ki akarok menni!!!-vel. És utálatos kényes macska lesz.


Ha viszont nem foglalkoztok vele akkor arra jön rá ,hogy hilyába csinálja az egészet és igy ,majd idővel megunja és leszokik erről.

2014. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elnézést ,hogy megkérdezem de tem nem Vajdasági vagy???
2014. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ti ugye Adai lakosok vagytok??? Én is.
2014. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rendszeresen oltani kellene. Főleg a gyógyíthatatlan betegségek ellen. Pl a leukózis és a Fip ellen. Ezek csúnya lefolyású betegségek. Sok szenvedést okoznak a macskának. Be kellene oltatni. És sokat játszani vele. Pl egy hosszú cipőfüzőre kötni egy zoknit vagy egy kis plussmacit és azt huzgálni előtte. És a lakásban, hogy kifáradjon. :) Ha ki akar menni, akkor csak 5-10 percre. Utána meg vidd be. Nehogy elüsse valami. Ha csak benti akkor is elkaphat barmit. Mert az ember beviszi a lakásba a fertőzést. Sok oltatlan állat pusztul el emiatt.
2014. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
A macskák ösztönösen sok mozgást igényelnek, ha kijárhatnak, több négyzetkilométeres területük is lehet. A lakás túlságosan ingerszegény, hiába próbálja az ember lekötni őket. Ha nem teheted meg, hogy kiengedd őket, pl. mert panelban laksz, akkor jobb ötlet lenne olyan állatot választani, akit egyszerűbb 50négyzetméterre kényszeríteni. Pl. kisebb testű kutyát, de őt minden nap kötelező többször is pontosan levinni sétálni és elvégezni a dolgát. Szerintem önzőség úgy állatot tartani, csak mert "annyiraszeretnéalányomvagyén", hogy nem vesszük figyelembe az alapvető szükségleteit, és valójában nem is fontos, hogy boldog-e. a lényeg, hogy csendben tűrje a sorsát (ne nyávogjon).
2014. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalanítani kell, akkor kevesebb az esélye hogy elkószál, vagy autó elé rohan! Nekem is ilyen a cicám! Nem lehet bent tartani! Kijárós, de mi jó környéken lakunk! Egyébként ahogy előttem is írták, nem kell foglalkozni vele, majd megunja! (vagy nem! az enyém sem unta meg, én türelmes ember vagyok, de azt nem lehetett kibírni amit művelt és csak szenvedett- így kijárós lett, de boldogabb mint bármikor)
2014. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha kijárós ha nem ne felejtsd beadatni neki a védőoltásokat. Még ha nem is gondolod komolyan hogy szükség van rájuk akkor is kellenek. Mert nagyon gyakoriak. És ha elkapja őket onnan nincs vissza út. Szenvedni fog az állat. És igen az ivartalanítás is jó ötlet..
2014. febr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

Kijárós 5 éves ivartalanított oltott cicánk van.Semmi probléma nincs vele,sem a viselkedéssel,sem a betegségekkel,sem az eltűnéssel. A kertből kb. ki sem megy.


Mivel meg van neki engedve,hogy macskaként éljen,azaz nem bezárva egy emberi környezetbe,hanem rendszeresen kimehet és kielégítheti az igényeit,így nincs vele semmilyen probléma.

Természetesen,ha bent van játszunk vele és nagyon aktív,bármikor képes játszani,de ha nincs időnk rá,akkor fogja magát és alszik.Soha nincs láb alatt,nem rendetlenkedik,nem mászik fel sehova.Erre lehetősége van a kertben és teljesen ki is éli magát.

Ennyi a titok.

2014. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 petra666 ***** válasza:
Ismerősömnek jól bevált módszere, hogy pórázon kiviszi sétálni. Így mégsem puhul el, de nincs veszélyben sem. Egy próbát megér.
2014. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!