Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt a hírdetést találtam, mit...

Ezt a hírdetést találtam, mit szóltok hozzó? Kandúr cicát fedeztetésre All Inclusive ellátással?

Figyelt kérdés

Szerintetek normális az ilyen?Ezt a hírdetést találtam kb. egy órája Keresek! Kandúr cicát fedeztetésre All Inclusive ellátással, pár napra kellene "kölcsön".

Írtam,neki,h inkább ivartalíntsa a macskát,és fogadjön örökbe erre nekem ugrott nem kicsit...de azt a hírdetését már törölték...Állítolag a dokija mondta szüljön a macskája,írtam erre ,h inkább keressen másik dokit...erre azt kaptam magánban.

Ismeretlenül ne ítélj el! Ha már eleve rosszat feltételezel úgy, hogy az életbe nem láttalak, akkor sorry, de magadból indulsz ki. Nem kértem tanácsot senkitől! Ha okosabb vagy, mint pár diplomás állatorvos a mezőgazdasági szakközepeddel, akkor ne haragudj, de maradj inkább hidrogén szöszi.


Az a vicc,h nem mondtam semmi rosszat neki....


2014. febr. 8. 15:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van par ilyen rosszindulatu,egoista ember aki jobbnak kepzeli magat masoknal...
2014. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Merem állítani, hogy az ilyen csak takarózik azzal, hogy az orvos mondta. Valószínűleg nem is látott még állatorvost a macskája.


Amúgy csak a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalásáig kellene elnéznie és látná, hogy ivartalaníttathat nyugodtan.

2014. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem meg az ő dolga, senkinek nincs joga kéretlenül beleszólni.

Amúgy meg mi az, hogy aki hagyja elleni a cicáit, azt tuti nem hordja állatorvoshoz? Miért ne hordaná? Az én nőstényeim is ellettek egyszer (nem orvosi ajánlásra, és nem urban legend alapján). Ismerősökhöz, barátokhoz, rokonokhoz kerültek a kiscicák (10-12 hetes korukban), nagyon jó soruk van azóta is, illetve én is tartottam meg közülük többet, nagyon szeretjük őket. Azóta már ivartalanítva vannak.

És kikérem magamnak, hogy attól, hogy egyszer ellettek a macskáim, rossz gazda lennék, aki nem látja el a macskáit, nem hordja űllatorvoshoz őket!

2014. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as szövegértelmezés anno hogy ment általánosban? Jól? Akkor gyúrjál rá megint, mert már nagyon nem megy!


Arról van szó, hogy aki azt állítja, hogy az orvos mondta, hogy szüljön a macska, mert szülni kell neki, az szinte biztos, hogy kamuzik, mert az orvosok nem hülyék és a saját kamarájuk hirdeti, hogy NEM KELL szüleszteni, sőt.


Kb. mint amikor a múltkor valaki házi praktikát kért a rühes macskájának és a "vidd orvoshoz" tanácsot azzal hárította el, hogy már volt és az orvos semmit se tud vele csinálni. Na persze, tuti hogy az a csóró macska még csak nem is hallott orvosról...


Másik meg az, hogy ne kérj ki magadnak semmit, akkor kérd ki, ha kinézel a világba, hogy milyen helyzetben vannak a macskák Magyarországon. A te leszülesztedd kölykeidre 10x-20x vagy ki tudja hányszor annyi édi cica jut, ami az utcára, kórház udvarba, temetőbe születik, amiket falhoz vágnak, vízbe fojtanak, unatkozó tinik felgyújtanak/feláldoznak és még csak fel sem tűnik senkinek. Lehet a te kis kölykeid jó gazdái is hagyják szaporodni őket tovább és a kedves macskádnak már az unokája így végzi. Ha valakinek van szabad helye macskára, vagy tud valakit, akinek kell macska, az ne sajátot termeljen, hanem a MÁR megszületett szerencsétleneket helyezze el, falhoz vágás elől mentsen, a temetőből vigye haza a doboznyi kirakott kismacskát, vagy ha nem akar vele vesződni, akkor az állatmentőktől vigyen haza egyet, mert akkor azzal a macskával együtt mégegy életet megment, azét, akit a helyére tudnak menteni, ahelyett, hogy a leszüleszett 4-5 kismacskájával, amik megszületését felelősen megakadályozhatta volna, ennyi helyet elfoglal olyanoknál, akiknél a hely az ÉLETET jelentette volna egy szerencsétlen sorsú (kis)cicának, ami ugyanolyan kedves, értékes és hibátlan mint amiket te szülesztettél otthon.

2014. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
No igen, csak az érem másik oldala, hogy a világ minden macskájáért nem cserélném el a nálunk született cicáimat, mert nekem ők a fontosak... és nem az összes többi. És örülök annak, hogy vannak.
2014. febr. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az a macska fontos, amelyik nálad van. Teljesen mindegy, hogy nálad született, vagy 8 hetesen egy állatmentőtől fogadtad örökbe.

Nekünk egyetlen macskánk sem született nálunk, három kivételével ráadásul felnőttek voltak, mikor magunkhoz vettük őket és ők a legtökéletesebbek és a legfontosabbak.


Sőt tavaly mindössze másfél hónapot volt nálam egy mentett felnőtt macska, mivel nem lehetett a betegségén segíteni, így végül el kellett altattatnom, de még mindig úgy gondolok rá, hogy elvitte a szívem egy darabját magával, mert ilyen rövid idő alatt is ahogy kinyílt nálunk, ahogy megismertem, egy tökéletes macska volt ő is, és imádtam.


Mindegy, honnan van a macskád, az összessel jó kapcsolatot lehet kialakítani és úgy hozzádnő, hogy sose tudod őket elfelejteni, ehez nem kell őket otthon legyártani. FŐLEG a fenti válaszomban leírtak figyelembe vételével.


[link]



A válaszod is példája a tévé felhangosításnak, hogy nem akarod meghallani a lényeget. Nem jobbak a cicák attól, hogy nálad születtek. Ugyanolyanok, mint amiknek a nálad lévő hely az ÉLETET jelentette volna. És ha a te kiscicáid nem is jutottak oda, mint ahol a posztban szereplő volt, akkor lehet, hogy az elajándékozottad kölykei már igen.

2014. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

" Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalásáig "

Még szép, hogy az állatorvosok az ivartalanítást propagálják, hiszen bevételeik jelentős részét az ivartalanítás teszi ki!

És teljesen elképzelhetetlen, hogy létezik olyan állatorvos, aki esetleg másképp gondolkodik? Az én állatorvosaim pl. egyáltalán nem ajánlják az oltásokat (holott a kamara ajánlja). Akkor most mi van?

Nem létezhet egyéni vélemény, állásfoglalás? Persze, hogy propagálják azt, amiből bevételük van, de nem teljesen objektív a tájékoztatás! Azt ugyanis nem mondják el, hogy az ivartalanítás egy műtét: szövődményekkel, kockázatokkal jár - az altatás is, a műtét is. (Pusztult már el macskám altatás szövődményeképpen, nem annyira elhanyagolható az a kockázat!)

Az ivartalanított kandúrok esetében igen gyakori a súlyos, életveszélyes húgyúti elzáródás. (Ilyenben is szenvedett már macskám, sokat kínlódott tőle, és élete végéig kezelésre, speciális tápokra szorult.)

Nem állítom, hogy az ivartalanítás ördögtől való, de azért egekbe magasztalni sem kell! Mert az állatott senki nem kérdezi meg, hogy vajon ő mit szeretne... Nekem baromira nem szimpatikus, hogy sokan Istent játszanak, és jobban tudják, hogy mi kell az állatnak...

Nem is az ivartalanítás az egyedüli lehetőség, létezik pl. fogamzásgátló is macskáknak. (Miért nem azt szorgalmazzák, fejlesztik? Az ember esetében sem az elköttetést szorgalmazzák az orvosok, hanem a fogamzásgátlást, akkor az állatok esetében miért nem? Holott sokkal kíméletesebb megoldás...)


Mindenesetre az itt "állatvédelem" címén tapasztaltak hatására én teljesen kiábrándultam a hazai állatvédelemből. Ha ez arról szól, hogy mindenkit leugatnak az állatvédők, meg beszólogatnak, hogy milyen sz*r gazdák, akkor én nem vagyok kíváncsi rájuk... én korábban támogattam menhelyeket, állatvédő alapítványokat, de már leszoktam róla, mert ez a mentalitás nagyon távol áll tőlem, amit itt (is) tapasztalok! Türelmesebb, toleránsabb hozzáállást, nagyobb objektivitást, nyitottságot várnék el az ún. állatvédők részéről!

2014. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Még szép, hogy az állatorvosok az ivartalanítást propagálják, hiszen bevételeik jelentős részét az ivartalanítás teszi ki! "


Már bocs, de az egyéb fogamzásgátlásból, majd annak szövődményeképpen fellépő gennyesméhgyulladás kezeléséből és műtétéből több pénzük lenne. Szintúgy nősténynél az emlődaganat kezelgetéséből. Nézz csak meg egy árlistát, méhgyulladás miatti műtét mindjárt 2x annyi, mint a sima. Ráadásul, az ivaros macskák többet verekednek, több nyavalyát szednek össze, ami miatt megint csak az állatorvoshoz fogsz fordulni és fizetni.


Az oltások közül pedig, aki egy veszettséget és egy kombináltat SEM ajánl, az nem normális. Ha a kombináltból csak a pánleuokopéniát nézed, azt több tízezer forintért kezeltetheted, ha megkapja és még nem is biztos, hogy megmarad, szóval az is jobb üzlet az állatorvosnak, mint adni 4000-ért egy oltást.


DE nem kell az állatorvosok pénzéhességét ide sem keverni, csak kinyitott szemmel kell kimenni a világba! Ha az állatorvosnak sok pénzt hoz, ha nem, akkor is a mi és a macskák érdeke az ivartalanítás, mert a gazdátlan macskákból így is túl sok van, évente kétszer meg bele lehet fulladni a senkinek nem kellő édi kölykökbe.

2014. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik az, hogy amíg egyetlen egy darab macska évente akár 8-10 kismacskát is leelik, és 8-10 hónapos korában már kezdi is a szaporodást, addig ne hasonlítsuk már a helyzetüket az emberekéhez, akik egész életükben egy-öt gyereket szülnek. De inkább egyet-kettőt manapság.


TÚL SOK MACSKA VAN. NINCS SZÜKSÉG A FELESLEGES SZAPORULATRA. Itt mindegy, hogy milyen csudi tabit lehet nekik beadni, se most, se jövőre, se öt év múlva nem fogunk ott tartani, hogy túl kevés lenne belőlük sőt. Azokban a fejlett nyugati országokban, ahol az állattartás nem az utóbbi 10-20 évben jutott el odáig, hogy az állatorvos nem csak a tehénnel foglalkozik és van olyan, hogy ivartalanítás a kutyának/macskának még mindig éves szinten milliónyi senkinek nem kellő, kidobott, leadott házikedvencet altatnak el. Szóval teljesen felesleges olyan megoldásokat keresni, hogy fogamzásgátló, mint az embereknek. Ki kell pakoltatni, csak ez az egy jó döntés van.

2014. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Ja és mielőtt azzal jössz, hogy de nem biztos, hogy elkapja a pánleukopéniát. De ha elkapja, az hétszentség, hogy végig megy az egész utcában az összes macskán. Ez egy parvo vírus, ami nagyon ellenálló, a legtöbb háztartási tisztítószerrel ki sem tudod irtani és akár hetekig fertőzőképes marad. És mint mondtam, ha rögtön észreveszed, hogy megkapta, és azonnal orvoshoz fordulsz, akkor is intenzív infúziózásra kell fogni az állatot, de nagyon rossz a kórjóslat. Kölyköknek, időseknek gyakorlatilag esélye sincs. Ami macska érintkezett vele, dettó, az is elkapta. Szerinted mondjuk egy 3 macskás háztartásból mekkora bevétele lenne mikor egy hétig mindennap viszed őket infúzióra, meg veszed nekik a speciális tápot, mindenféle injekciókat kapnak stb?


Nem tudom ki olyan hülye, hogy tudva ezt nem oltatja be a macskáját.


Tény, hogy vannak oltások, amiknek a hatása kétséges, mint a FIP elleni nazális vakcina. A FIV elleni oltás (amit tudtommal itt nem is alkalmaznak) egy életre pozitív eredményt produkál a macskánál, ami főként külföldön veszélyes, mert ott ha elkóborol, befogják és tesztelik, már altatják is a pozitívat, ezért azt csak teszt után, és chippel együtt javallott adni, úgy hogy az oltás tényét rögzítik az állat adatai között. A leukózis oltás nem száz százalékos, azonban nagyon jó védettséget ad, ha az állat találkozik a vírussal, mégis jóval több esélye van ellenállni neki, mint nélküle. Márpedig, ha elkapta, akkor kezdhetsz visszaszámolni, hogy vajon mennyivel éli túl a fertőzést, ugyanis jó részük egy éven belül elpusztul.


A veszettség elleni oltás ha nem is a macska érdeke, de a tiéd mindenképpen, mert harapás, marás esetén elkerülöd a hercehurcát, hogy meg kell figyelni az állatot stb. Nekem ez is megér évi 3500 forintot.


Ez a legostobább érv, hogy az állatorvos érdeke, meg az a jó neki, abból van a pénz. Ez a felelős állattartó és az állat érdeke. Akinek van egy kis sütnivalója az ezt be is látja.

2014. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!