Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt a hírdetést találtam, mit...

Ezt a hírdetést találtam, mit szóltok hozzó? Kandúr cicát fedeztetésre All Inclusive ellátással?

Figyelt kérdés

Szerintetek normális az ilyen?Ezt a hírdetést találtam kb. egy órája Keresek! Kandúr cicát fedeztetésre All Inclusive ellátással, pár napra kellene "kölcsön".

Írtam,neki,h inkább ivartalíntsa a macskát,és fogadjön örökbe erre nekem ugrott nem kicsit...de azt a hírdetését már törölték...Állítolag a dokija mondta szüljön a macskája,írtam erre ,h inkább keressen másik dokit...erre azt kaptam magánban.

Ismeretlenül ne ítélj el! Ha már eleve rosszat feltételezel úgy, hogy az életbe nem láttalak, akkor sorry, de magadból indulsz ki. Nem kértem tanácsot senkitől! Ha okosabb vagy, mint pár diplomás állatorvos a mezőgazdasági szakközepeddel, akkor ne haragudj, de maradj inkább hidrogén szöszi.


Az a vicc,h nem mondtam semmi rosszat neki....


2014. febr. 8. 15:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%

A kipakoltatás nem a macska érdeke, egy hasi műtét, aminek vannak komoly kockázatai, ezt a felelős állatorvosok el is mondják (max. a mindentudó gazdák nem akarják meghallani). Sokkal nagyobb az esélye pl. egy ivartalanítás miatti szövődménynek, mint a leukózisnak.

Parvo-t csodásan lehet kezelni néhány injekcióval, kiszáradás elleni védekezéssel. Több macskám esett már át parvon, mindegyik simán átvészelte, teljesen felépült belőle.

Leukózisos macskát egyet láttam eddig életemben, közvetlen közel volt (nem az enyém), szerencsére más nem kapta el tőle.

Veszettség: az elmúlt 50 évben elenyésző számú macska veszettség eset fordult elő az országban, az is mind a keleti országrészben, ahol a határon túlról jöttek a macskák. Volt már, hogy meg kellett figyelni macskát, amelyik megkarmolt: egy két hét megfigyelést és egy állatorvosi vizitet jelent.

Tehát az oltás véd olyan betegségek ellen, amelyek egyébként kezelhetők (macskanátha, parvo), nem véd megbízhatóan a tényleg halálos betegségektől (leukózis, FIP), illetve van egy gyakorlatilag 0,0001% esélyű veszettség, ami hazánkban már nem is létezik macskák esetében. Most akkor ezért oltassak? (Mondom, az állatorvos beszélt le!)

Az ivartalanítás szorgalmazása meglehetősen egyoldalú álláspont: persze, mert a gazdának az a legkényelmesebb, hát lehet szorgalmazni. Én nem pénzéhez állatorvosokról beszéltem, hanem arról, hogy ez IS egy szempont, hogy igenis jó pénz az állatorvosoknak az ivartalanítás.

Azért sem beszélnék pénzéhez állatorvosokról, mert azok, akikhez én hordom az állataimat, mindig objektíven tájékoztatnak, elmondják a pro és kontra érveket, és általában lebeszélnek a felesleges és költséges dolgokról (az ivartalanítást ők is szorgalmazzák, de a kockázatairól is tájékoztattak korrektül, mert egyértelműen VAN kockázata az ivartalanításnak!).

2014. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Jó hát most akkor licitáljunk egymásra, hogy ki mit látott, én meg már láttam olyan parvo szövődményt macskánál, hogy ráment a kisagyára, és nincs rendes mozgáskoordinációja olyan mindig mint aki most ébredt az altatásból.


Én nem láttam már leukózisos macskát, hanem nekem volt leukózisos ideiglenes macskám, és a sajátjaim oltása ellenére az állatorvosok, (mert az egész városban mindenhova elhurcoltam a leukózisosat és mintegy 100 ezer forintot költöttem arra, hogy megpróbáljuk megmenteni, sikertelenül) nyomatékosan figyelmeztettek arra, hogy szigorúan karanténozzam a saját macskáimat tőle, mert nagyon fertőző.


Senki, soha nem mondja, hogy nincs kockázata az ivartalanításnak, de mikor a kockázat eltörpül az előnyök mellett, akkor nincs értelme vitatkozni a dologról.

Akkor most ne szedessem le a macskám fogkövét, hanem hagyjam nyammogni a kaján, mert az altatásnak kockázata van?


Addig, ameddig halomra döglenek a macskák az útszélén, meg leukózisban, macskanáthában stb. addig egészen egyszerűen luxus arról vitatkozni, hogy jobb a macskának oltás meg ivartalanítás nélkül.

2014. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%

Nekem egy cicám pont a fogkőeltávolítás altatásába pusztult bele...

És látod, neked is mondták, hogy az oltás ELLENÉRE elkaphatják a leukózist - akkor meg szerintem pénzkidobás az oltás. (Mivelhogy az ugye mindig gyógyíthatatlan.)


Amúgy szerinted melyik a JOBB egy macskának: elcsapva lenni egy autó által, vagy hónapokig szenvedni egy gyógyíthatatlan betegségben? Mert én már eleve nem értek azzal egyet, hogy egy gyógyíthatatlan beteg macska életét mindenáron meg kell hosszabbítani. Miért? Mert NEKED fontos? Milyen élet az neki? Ezt akarja? Szerintem nem!

2014. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Lehet rajta látni, ha el akar menni. Amíg eszik, dorombol, hízeleg, addig itt van a helye. Ha össze lehet kaparni a leukózisos macskát, akkor még van esélye minőségi életet élni, rövidebbet ugyan, de van esélye rá. Én leköptem volna a tükörképemet, ha nem adom meg neki az esélyt, főleg, mivel láttam rajta, hogy nagyon akarja.


Az oltott macska nem kapja el olyan könnyen a leukózist, mint a nem oltott. A nem oltottnak elég egyszer kapcsolatba kerülni vele. Az oltottnak ez kevés, de tartós közeli kapcsolatot már lehet, hogy nem fog tolerálni oltva sem. Elég nagy különbség.


Én meg inkább kiteszem a macskámat egy icipici kockázatnak, mint hogy úgy élje az életét, hogy egy baktérium tenyészet a szája és nem tud rendesen rágni a fogkőtől.


Amúgy figyelj, a legnagyobb baj az, hogy ezt a hozzáállásodat még hirdeted is. Ebből a magyar paraszt annyit fog látni, hogy na dikk, hát igazam van, hadd potyogjanak a kismacskák az égből is, mindegy mi lesz velük, oltás se kell nekik, az se érdekes, hát valaki azt írta a gyakori kérdéseken, hogy így a jó, még az orvosa is ezt mondta.


Amúgy kettőnk közt egy rohadt nagy különbség van. Én inkább bevállalok icipici kockázatot és 15-17 évre tervezek minimum a macskáimmal. Majd megnézem a nőstényedet ivartalanítás nélkül, fogamzásgátlózva kihúzza-e 15 évig méheltávolítás nélkül. Bár lehet meg se éri, mert elviszi más nyavaja. Mindegy, sok embernek az a normális, ha 5-6 évet él a macska, a 10 éves nekik meg már matuzsálem.

2014. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem a fentiek 100%-ban korrektek, és aki azt mondja, hogy ne ivartalaníttasd a macskádat, az vagy nagyon buta, vagy az ellenséged...

2014. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogkőhöz csak annyit tennék hozzá, hogy nem csak a nyammogás a baj, hanem a fogkő "letolja" az ínyét a cicának a fognyakról, amitől az baktériumosan fertőződik. Ráadásul elhanyagolt esetben az ínyéről a gyulladás tovább terjed a torkára, manduláira. A vérébe került baktériumok pedig végső soron a veséjébe kerülnek, ami veseelégtelenséghez vezethet, amiről mind tudjuk mit jelent. A vesék károsodása nem visszafordítható. Ezt mindet megkockáztatni, csak azért, mert az altatásnak van egy kis rizikója?
2014. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!