Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg anyukámat,...

Hogyan győzzem meg anyukámat, hogy megengedje a macskát?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kb. nagyon szeretnék egy cicát, mivel emeletes házban lakunk és egy kutya macerás lenne... Már korábban felvetettem anyumnak az ötletet és akkor eléggé pozitívan reagált rá. Aztán este megint felvetettem neki, de most meg elég határozottan tiltakozott... De végülis nem ez a fő probléma, mert meg tudnám csinálni a háta mögött és ha már itthon van a cica, úgy se nagyon tud vele mit csinálni, megsajnálná. Az érdekelne, hogy mennyi költsége van egy macskának? Tehát tételesen le tudná nekem írni valaki, hogy körülbelül milyen költségekre számíthatok? Mennyi esély van rá, hogy mondjuk agresszív lesz a macska, vagy 'nem jövünk ki egymással', rongál stb.. Ezek a fő kérdések, amik érdekelnek, hiszen nincs nagy tapasztalatom a macskákkal kapcsolatban.

2014. febr. 10. 20:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Csempészél be egy pár egeret a házba ,és már van indok a macskára.
2014. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Arra ,hogy agressziv lesz szinte 0%-az esély. Az oltások 10 ezer ft. körül vannak. Az ivartalanitás attól függ ,hogy fiu vagy lány a macska. A fiuknál akár 8 ezerrel is olcsóbb a beavatkozás. A havi táp adag meg megvan 3 ezer ft-ból.Az alom meg 500-800ft egy hónapra.


Ha igy össze adjuk akkor az kb. 18-19 ezer ft. De az ivartalanitás csak egyszeri költség és jóval meghosszabitja a cica életét. Az oltások pedig csak évente 1x kellenek. Tehát havi 5000 forintból kijönnél.

2014. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

óóóh pici szívem...


nah most jön a kioktatás


én nem egy hónapja felröppenő vágyból akartam állatot, én mindig is akartam.

találtunk barátnőkkel egy kis kutyát, kb egy hónapos ha lehetet, valszeg kidobták egy autóból. Egésznap velünk volt, aztán jött a nagy kérdés, hova rakjuk estére? Hát én felhívtam apámat, hogy találtunk egy kutyust, haza vihetem e. Ő beleegyezett..

Aztán amikor beállítottam vele bátyám szépen leadta a forró dróton telefonon, aki aztán szépen leordította a fejemet mikor munkából hazajött este.

És nem érdekelte hogy éjszaka felkeltem és levittem a kutyát, nem érdekelte hogy milyen cuki... közölte hogy ha reggel 10-ig nem tűnik el a kutya repülők vele énis. Voltam 12 éves...

Reggel persze a teendőimet el kellet végezni: szoba takarítás, porszívózás, és hiába reménykedtem (anyám ott ült a kiskutya kosara fölött és még meg is simogatta) a kutyának mennie kellett.. És még büntit is kaptam mert a háta mögött intézkedtem (mert én is tudtam jól hogy ő nem engedné meg, ezért beszéltem faterommal)


3 évvel később hazahozott egy cicát, de akkor már 3 napja abból állt a napom hogy reggel felkeltem, sírtam, elaludtam (persze nem teljesen az állat hiány volt az oka de többek között azt is beleszöttem, hogy legjobb barátnőmnek van kutyája, macskája, tengeri malaca, unokatesoméknak van teknőse, volt kutyája, most meg két macskát is kapnak - panelba- nekem még aranyhalam se lehet...) persze évekre rá, anyám elmondta hogy igazából ő a macskát se akarta csak unokatesómék túl nagylelküek voltak (előadta magát náluk, hogy kár hogy nem maradt több tesó az alomból, mert akkor ő is kért volna egyet, erre unokatesomék a két macskából az egyiket odaadták neki hogy hozza haza, ők majd szereznek máshonnan)


szóval jobb ha nem kerülöd meg anyudat, mert abból csak baj lesz

2014. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Bárcsak így működne ez! ;)


#2 Köszönöm a korrekt választ! A tápból milyen árkategóriájúra gondoltál? Vagy kérdezhetném így is, hogy egy hónapban kb. hány gramm/kg táp kell az állatnak?:)


#3 Hát azért az, hogy kidobnak Te is tudod, hogy túlzás. Persze ahogy tudom, megpróbálom a 'hivatalos' úton elintézni, de ha mégse jönne össze akkor muszáj lesz csalni. :)

2014. febr. 10. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elején nyilván sok a kiadás.

Fekhely 2000 Ft-tól kezdődnek, a neten olcsóbb mint állatkereskedésbe, még postával együtt is, de érdemes mindenhol körülnézni! [link]

Kell neki egy olyan búvóhely ahol nem "nyitottan" van, ezt kartonból is lehet készíteni neki, valamilyen boltból kértek egy nagyobb kartont, az egyik oldalára vágtok egy bejáratot a tetejét összeragasztjátok, a kartondobozt minden cica imádja :) De nincs rá szükség ha olyan kaparófát vesztek neki amin van kis odu is :) Pl [link] egy sima kaparófa is 3000-től kezdődik!

Aztán alomtálca a sima legegyszerűbb kb 1000 Ft

Macskahordozó 3-4000-től kezdődnek de használtan pl vataer, apród ki lehet fogni 2000 körül, de megintcsak rájön a postaköltség ha nem a közeledben lakik az eladó!

Tálak a tescoban nem túl drágák.

Oltásokat nem tudom pontosan hogy mennyibe kerülnek.

Ivartalanítás attól függ hol laksz, és nőstény vagy kandúr a cica, egyébként szoknak lenni akciók! (nálunk vidéken kandúr 8000, nőstény 11000 Ft).


Egyébként azt javaslom hogy fogadjatok örökbe egy cicát menhelyről vagy állatvédő szervezettől. Pestiek vagytok? ha igen akkor az illatos útról is fogadhattok örökbe!

Így segíthettek az örökbefogadott cicán, és egy másikon is aki mehet a helyére az állatvédőkhöz. Valamint általában ivartalanítva adják örökbe a cicákat adomány ellenében, ami lehet pénz vagy pár kiló macskakaja vagy alom, konzerv akármilyen cicás felszerelés.

2014. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Csalni azért nem érdemes, mert az állat ihatja meg a levét! A természetre visszatérve én a ragdoll fajtát tudom ajánlani mert az nagyon közvetlen és barátságos! Nézd meg a neten milyen fajtát érdemes venned! Én a menhelyet annyira nem javaslom mert ugyan ingyen van de sok gond lehet vele! Az élelem hiánya miatt az idegrendszere nem fejlődött pl megfelelően és ettől lehet agresszív a cica! Vagy nem tudhatod hogyan bántak vele és milyen rejtett sérelmei vannak. Ha kölyök cicát veszel az könnyebben nevelhető! A lakásban tartott cicának venni kell kaparófát, hogy azon élezze a körmét nem a kanapén vagy egyéb helyeken. Ez 3000ft-tól kezdődik. A macskaalom tálca 2000-től indul! Hordozót is kell venni, hogy abban tud szállítani 3000-től indul. Ha lakásban tartod két kombinált és 2 féregtelenítés elég az 10000ft. Nos a kaja az változó! A száraz táp fontos! Ne adj neki a tv-ben látott márkákat mert azok nem jók! Purina gyártmány a minimum szint ami már kielégítő! :-) Nedves eledel is fontos neki napi kb 1-2 tasak az napi 200ft tól indul! Ha normálisan tartod az állatot azért havi 8000-10000ft! Meg vitaminok miegymás! Ja a szőrhullás is fontos kérdés napi fésüléssel megoldható az is! Sok macera egy cica! Nekem van kettő is egy brit kék és egy ragdoll!Minden kérdésedre válaszolok még szívesen privátban is akar! Anyukádat meg úgy tudod meggyőzni, ha felelősségteljesen elmondod, hogy pontosan tudod mivel jár egy macska és ha látja, hogy alaposan utána jártál és felkészültél rá akkor van esélyed, hogy belemegy! Amúgy rengeteg örömet és szeretetet adnak minden percét élvezem, de néha a hátam közepére kívánom az egészet! Nekem sajnos az egyik problémás nagyon úgyhogy extrán sok gondot okoz! De soha nem adnám oda a világ összes kincséért sem!
2014. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyes kérdésben nem értek egyet az utolsó válaszolóval! Sok cica pl azért kerül be mert meghalt a gazdija, nem csak rossz körülmények közül mentett cicák vannak! A legtöbb állatvédő egyesület pl Cicamentő Angyalok ideiglenes befogadóknál helyezik el a cicákat családi környezetben, lakásban! Így a cica szobatiszta, és ismerik, tudják milyen a jelleme a viselkedése lakásban! Egy kölyökcicával több a gond!

Kérdező megkérdezhetem hol laksz? megye is elég!

2014. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 emir72 ***** válasza:

Én is a menhelyi cicát preferálnám, a már leírtak miatt könnyedén találhatsz nagyon szépet, hízelgőt, fajtisztát is. Ha első cicád lesz jobban jársz egy min. 5-6 hónapossal, nekik már lényegében kialakult a személyiségük, de pár éveseket is folyamatosan kínálnak. (Keresd pl. a Facebookon "Palástolt Állatmentőt", segíteni fog.)

Anyut vedd rá, hogy elmenjen veled macskanézőbe - pl. azzal a szöveggel, hogy "csak megnéztek párat, érdeklődtök az igényeik felől, stb.". De a maccs gazdijának feltétlenül mondd el, hogy segítenie kellene a meggyőzésben! :)

2014. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rendben elfogadom a menhelyes érvet amúgy! Én nem vagyok ellene, sőt viszek is kaját nekik ha tudok! Csak annak is megvan a maga varázsa ha kicsi cicát veszel! Bár macerának macera de az első hónapok annyira felejthetetlenek :-)Igazából ha őszinte vagyok menhellyel is volt már rossz tapasztalat meg vásárolt cicával is! A lényeg egy egészséges kiegyensúlyozott cica!
2014. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Somogy megyében élek egyébként.
2014. febr. 11. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!