Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska (valószínűleg) bélgyull...

Macska (valószínűleg) bélgyulladását hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Állatorvos ma már nem fogadja, max ügyelet, de azt mondta a doki, hogy csak ha rosszabbul lenne, akkor hívjuk. Hány, hasmenése volt, hányáskor fájós hangot ad, liheg. Ezek alapján mondta az orvos, hogy bélgyulladás lehet. Enni-inni egyelőre nem kap, de félünk, hogy éjszaka mi lesz.
2014. febr. 16. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Pedig itsad sokat, kamillateával. Jót tesz a gyulladásnak. Nézegesd, mert ha nagyon belázasodik, össze fognak esni a belei és sürgős műtét fog kelleni, ami súlyos tízezrekbe kerül. Nálunk a 7hetes (sajnos szapis) kölyökmacska járt így, már 2 napja nálam volt, mikor feltűnt, hogy nem olyan igazi kismacska. Bélgyulladása volt, meg nagyon magas láza. A dokik altatták volna...
2014. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre vizet nem fogadott el. A lázat kérdezte az orvos, de szerintünk nincs neki, a kezemhez képest hideg a füle.
2014. febr. 16. 20:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kap orvosi segítséget minél előbb, elpusztul. A legelső legyen reggel, hogy elviszitek hozzá. Bár ha már ilyen súlyos tünetei vannak, rég meg kellett volna tenni, és ezt a doki is tudja, rohadt jó, hogy mégsem kezelte azonnal. Enni inni nem akarnak ilyenkor, mert fáj a hasuk. Viszont nagyon hamar kiszáradhat a hányás és hasmenés miatt. Feltétlenül pótolni kell a folyadékot, de csak sima vizet adj, tejet semmiképpen ne! Gyógyszertárban lehet kapni sima fecskendőt (tű nélkül), vagy ha nincs, bármi mást használhatsz, ami tiszta, könnyen bedugod a cica szájába, és kis lyukon tudsz belőle vizet spriccelni. Nagyon kis adagokban így tudsz neki inni adni. De ne adj sokat, egyszerre csak pár kortyot. Mást nem nagyon tudsz tenni reggelig, max. imádkozni.
2014. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Inni kapjon szegény mindenképpen!


Ezt másképp nem lehet kezelni csak orvossal, ezt az orvos is tudja és azt is tudja, hogy ha tényleg bélgyulladás, akkor azonnal kell cselekedni, jó egy paraszt, hogy ilyet mond, hogy ha rosszabb lesz, csak akkor hívjátok. Az ilyet azért nem értem, hogy a fäszért tart fent ügyeletet, ha leszarja az embert? Míg nem nyitott meg a városban a TÉNYLEG non-stop állatkórház, addig nálunk is kínszenvedés volt esténként és hétvégén orvost találni, egy csomó úgy hirdette magát, hogy éjjel-nappali ügyelet mindig hívható, aztán ki volt kapcsolva, vagy lerázott, hogy nem ér rá az elütött macskára meg ilyenek...


Én megértem, hogy ember, de mikor sürgős és ügyeletnek adja elő magát, akkor nem bírom felfogni, hogy miért csinálja ezt? Na mindegy, ez nem segít, az első az legyen, hogy orvoshoz viszitek a macskát, amit lehet, ezt máshogy nem lehet kezelni, de még így is nehéz, sok macskát elvisz a gondos kezelés ellenére is, és egy 4000 forintos éves oltással megelőzhető...

2014. febr. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Inni inni inni!! Enni nem fog! Nem biztos hogy bélgyulladás, lehet vírus is! Futás a dokihoz!!!!
2014. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Írd meg mi történt a dokinál, nagyon drukkolok a cicának.
2014. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, már sokkal jobban néz ki.

Reggel még hányt egyet, de csak nyál jött és már nem volt az a fájdalmas hangja sem.

Picit ivott, már kevés kaját kapott ma háromszor, eddig bent maradt, most szépen alszik. Mindig ő kért enni, mosdik és már dorombolt is nekünk :)

Orvos ennyire nem pánikoltatott be, azt mondta, hogy szerinte nem lesz éjjel semmi, meg hogy a macskáknak van annyi tartalékuk, hogy ha pár napig hánynak is, nem száradnak ki. Sajnos nem a miénk volt ügyeletes, ő biztosan ki is jött volna hozzá. Azért ma beszélünk vele, de a cica sokkal jobban van szerencsére.

2014. febr. 17. 10:36
 8/12 A kérdező kommentje:
Most ivott egész sokat, csak maradjon is benne..!!!
2014. febr. 17. 11:10
 9/12 A kérdező kommentje:

Épp mentem volna a dolgomra, amikor Ődrágasága lekapcsolt, hogy most márpedig hízelgés és dorombolás lesz :)

Szerintem már tényleg jól van, még kicsit koplaltatjuk, de talán rendben lesz.

Köszönjük az aggódásokat és tanácsokat :)

2014. febr. 17. 12:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez biztos, hogy nem fertőző bélgyulladás volt, az néhány nap alatt elviszi őket, ha nem kapnak segítséget. Nekem volt bélgyulladásos cicám, két nap után vittük orvoshoz, és a doki mondta, hogy sok cica (főleg ha még pici) 3-4 nap alatt belehalhat, ha nem kezelik. A miénk egy szuri és két tabletta után egy hét alatt felépült.

Nem rágcsált meg véletlenül otthon valami növényt? Nekem egyszer megrágcsált egy tüske nélküli kaktuszt, aztán egy napig nem evett, de ilyen durva tünetei, mint a tiédnek, akkor sem voltak.

2014. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!