Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Olyan lelkiismeret...

Mit tegyek? Olyan lelkiismeret-furdalásom van!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy jó ismerősünk, aki kertes házba befogadott egy kölyök(most 7 hónapos)cicát. És mindenféleképpen ránk akarta bízni. Mivel mi tömblakásban élünk, és még erkélyünk sincs, és sokat is vagyunk távol, nem kimondottan gondoltuk,hogy jó ötlet lenne. De már már addig erősködött, hogy egy hét próbaidővel belementünk.

Most lesz nálunk egy hete a cica. Jól érzi magát,látszik rajta,de lepisilte már háromszor az ágyamat(pedig a nagy dolgát alomba végzi) szétcincálta a függönyöket. Megbeszéltük, hogy visszaviszik. Neki is jobb kint, tud szaladgálni, és még sincs egyedül. Talán ha nagyon kicsinek kerül hozzánk, összeszokunk, de így már talán sosem fogunk. És ha még várunk vele, hátha, csak nehezebb lesz az elválás. Így is olyan lelkiismeret furdalás gyötör miatta, ha eszembe jut az a szép feje..Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam :(



2014. febr. 20. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna odavinni. De ha már ott van... Szal a helyedben megtartanám, nevelném és igazodnák hozzá is a távolléttel blabla.
2014. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkám végett napi 10-15 órákat lenne egyedül. Pultos vagyok, sajnos ezen változtatni nem tudok. Talán jobb lesz neki kint, a többi cicákkal. Tény és való hogy nem kellett volna hazahozni, de nem mi erőltettük. Köszi a választ :)
2014. febr. 20. 14:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ivaros a cica, akkor valószínűleg azért pisilt az ágyra, mert jelöl. Ez ivartalanítással megoldható. Kell mellé egy társ és ketten már remekül ellesznek, nem fognak unatkozni. :)
2014. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki van ivartalanítva a cica, de ha még egy cica lenne ott, az biztos hogy begolyóznának. Meg mi is, egy is bőven elég lenne, csak lenne erkély, már nem is lenne baj :)
2014. febr. 20. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
mert napközbenre kizárnád az erkélyre, vagy mivel lenne az jobb? tömbházban is lehet cicát tartani, sokan megteszik. 7 hónaposan egy cica már nehezebben változik. 3-4 hónaposan kell elhozni, akkor jobban alkalmazkodik.
2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így van,ezt mondtam én is,de mint fent említettem nem mi szerettük volna őt. Nyilván nem zartuk volna ki az erkélyre, de csak jobb neki ha ki tud menni a levegőre, pláne hogy eddig kint élt
2014. febr. 20. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet a bepisilésnek macskánál, ők nem kutyák, hogy pisilnek össze-vissza, hanem valamit jeleznek, vagy épp ivarosak és jelölnek! De az nem lehet oka, hogy mikor hány évesen, hogyan került hozzád! Ha ilyen sokat dolgozol akkor sajnos neki tényleg jobb ha visszaadod! Esetleg (mivel többes számban beszélsz-"hozzánk") más nem tud vele foglalkozni, míg te nem vagy otthon?
2014. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos olyan össze vissza dolgozunk, hogy lehetetlen lenne. És lenne egy héten kb 2-3 olyan nap, amikor reggel 7től majdnem 9-ig egyedül lenne a cica. Úgy jó amikor délelőtt én, délután ő dolgozik, de amikor ilyne napok jönnek be, az szenvedés lenne szegénynek. Ezért gondoljuk úgy, hogy jobb ha vissza megy a többi cica közé, és kint lesz, tud szaladgálni,stb.
2014. febr. 21. 08:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Este kilencig,úgy értem :)
2014. febr. 21. 08:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Neki biztos jobb lesz! Sajnálom! :(
2014. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!