Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a 6 honapos cicánk?

Férges a 6 honapos cicánk?

Figyelt kérdés
kérlek segitsetek, mert kétségbe vagyok esve. Januárban kapott oltást es féregtelenitö tablettát. Január végén hányt, és egy kb 10 cm-es feher szinü féreg volt benne. elmentem a dokihoz, ö adott Helmex oldatot, 3 napig adtam neki. most a napokban megint hányt, nem ételt, csak egy pár cm-es férget. Kétségbe vagyok esve, mert van két pici gyerekünk, akik rajonganak a cicáért, és félek elkapnak valamit töle. szoba cica, nem mászkál ki, nincs udvarunk. mi a teendönk? és miért nem a székletben ürül a féreg??? ez normális, h szájon át távozik a féreg?

2014. febr. 25. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha elvinnéd orvoshoz, ahol kezelnék a férgességét?
2014. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tartozkodunk jelenleg Magyarországon, ahol kapta az elsö oltást és a kiskönyvét. Külföldön vagyunk jelenleg, és itt el is mentem, itt kaptam a Helmex oldatot.
2014. febr. 25. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Távozhat szájon át is. 2 hét múlva ismételni kellett volna a féreghajtást. Csodálkozom, hogy ezt nem mondta a doki. Kapjon most féreghajtót, meg 2 hét múlva is.
2014. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a helmex dobozán az volt irva, ha jol forditottam, h 3 napig adjam a sulyának megfelelöen, és utana 6 honap mulva ismétlés. ezért nem mertem most adni, nehogy baja legyen. a széklete normális, alomba piszkit, mindennap ellenörizve van... inkább csak az aggaszt, h szájon át jön... ijjesztö
2014. febr. 25. 16:14
 5/11 A kérdező kommentje:

adok neki most egy 3 napos kurat, és utana 2 hét mulva ismétlem

köszönöm a válaszokat!!!

2014. febr. 25. 16:16
 6/11 anonim ***** válasza:
A Helmex leírásában is szerepel, hogy súlyos fertőzöttség esetén 14 nap múlva ismételni kell. Márpedig ha kihányta, akkor ott nem kevés féreg lehet. Baja nem lesz tőle, nem kell félni, a féreghajtók nem szívódnak fel a szervezetbe, csak helyileg hatnak és legtöbbjük csak a kifejlett férgeket pusztítja el, a petéket nem. Ilyen a Helmex is. Ezért kell ismételni 2 hét múlva, hogy az újabban kikelt férgeket is elpusztítsa.
2014. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de az elsö kura után miért nem jött neki ki elpusztult féreg? elnézést hogy értetlenkedek, nem volt még cicánk sosem...
2014. febr. 25. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy először amit kapott nem volt elég széles spektrumú, és pont arra a féregre nem hatott, vagy épp akkor még nem kelt ki, így nem ölte meg a féreghajtó. Ha nagyon férges állat kerül hozzám, három napig minden nap féregtelenítő, két hét múlva ismét három napos kúra. Ez tuti kinyírja őket, utána már elég negyed évente.
2014. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszt
2014. febr. 26. 15:24
 10/11 A kérdező kommentje:
a helmex, egyebként megfelelö?
2014. febr. 26. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!