Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találkoztatok már ilyennel?...

Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Párom szüleinek cicája egyik napról a másikra nagyon tönkrement. Az ügyeletes állatorvos altatást javasolt, nem fogadták el. Most nyugtatózzák, fájdalomcsillapítják.

Kórképe: kába, kedvetlen, étvágytalan. Ki van száradva, viszont nyáladzik és csámcsog. Lázas, mozgása merev, koordinálatlan, hol egyik, hol másik pár végtagjait húzza. Légzése szabálytalan.

Találkozott már valaki ilyennel? Mi lett a vége? Mi lehet/ nálatok mi volt a baj?

Aggódom a cicáért, mert nagyon hozzánk nőtt. Hétfőn elviszem a saját dokinkhoz, hátha ő okosabb, mint az az ügyeletes bunkó (tényleg nagyon bunkó volt). Sajnos haza nem hozhattam, ugyanis itthon is van egy cica, meg 2 kutya, nem kockáztatnék meg egy esetleges fertőzést.



2014. márc. 2. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mérgezésre vagy veseösszeomlásra utaló tünetek.:( Mindenképpen meg kell mutatni másik dokinak, aki normálisan megvizsgálja és csináltat vérképet.
2014. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb a vérvétel. Ez kimutatja mi lehet a gond. Mindenképp csináltas a dokival leukózis és Fip tesztet! Olvass a neten utána ezeknek a betegségeknek. A kiszáradás ellen infúzióra lesz szüksége, mert nagyon hamar kiszáradhat. :( A teszteket csináltassátok meg mindenképp. A te cicáidat oltasd be leukózis és Fip ellen, mert ha a cica ezt elkapta, akkor nagyon könnyen haza viszed a fertőzést pl a ruhádon vagy a cipön.
2014. márc. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy merre laksz de a Mancsok nevű állatkórházat nagyon dicsérik. Ajánlom neked hogy nézz utána. Mert több helyen is van. Írd be a googleba hogy Mancsok állatkórház. mancsok.hu/
2014. márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A nyugtatót miért kell szednie? Szerintem felesleges. Ha nem eszik semmit akkor az állatpatikában vegyetek Calopet pasztát és kenjetek belőle egy kicsit a nyelvére. Ha nem iszik és nem kap infúziót akkor fecskendővel itassátok. Kicsiket, cseppenkét adagoljatok a szájába oldalt. A vízbe tehettek neki immunerősítőt. Vetri Dmg a neve. Ez roboláló hatású. Kifejezetten jó beteg macskáknak. Ezt is az állatpatikaban kapod. Tejet semmiképp ne kapjon.
2014. márc. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Találkoztam ilyennel, sajnos. Olyan volt a kezdet, mint egy epilepsziás roham, ezért ő is nyugtatókat kapott, de csak még rosszabbul lett. Pár nap alatt élő halott lett belőle. Épp hétvége volt, de láttuk, hogy nincs kiút, és már csak szenvedett, alig élt. Így elvittük ügyeletre altatni. Ott mondták, hogy valószínűleg a mája mondta fel a szolgálatot, és a beadott szuriktól azért lett rosszabbul. Sajnos akkor már olyan állapotban volt, hogy csak átsegíteni tudták a szivárványhídon :( Ha először hozzájuk megyünk, lehet, hogy tudtak volna rajta segíteni.
2014. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pasztát vittem neki, meg kötöttem be infúziót. nyugtatót azért kapott, mert bolyong össze-vissza, néha megijed és fúj, próbál elszaladni. Szerencsére van némi gyakorlatom, 15 éve foglalkozom társállatokkal. Az én cicám szerencsére be van oltva minden ellen, 2hete voltunk vele átfogó vizsgálaton meg megkapta az évente ismétlődő oltásokat.

Még nem beszéltem ma párommal, rövidesen felhívom, hogy üljek-e autóba és vigyem-e a cicát.

Köszönöm a segítséget!

2014. márc. 3. 08:59
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyon is szükséges ilyenkor a nyugtató, mikor a cica idegrendszeri tüneteket produkál, ezt kivételesen jól csinálta az ügyeletes doki. Van olyan nyugtató, aminek extrém étvágyjavító hatása van, konkrétan a beadás után elkezd zabálni a cica, sokszor ez menti meg az életét. Nem egy ilyen esetet láttam már sajnos, legvalószínűbb, hogy odavan a mája vagy veséje. Legfontosabb máj és vesefunkciós értékeket nézetni. Minél hamarabb érdemes elvinni, hiszen a károsodások átléphetnek egy szintet, ahonnan már nincs visszaút. A laboreredmények másnapra lesznek meg.
2014. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem az előbb, hogy valóban nagyon fontos FIP Elisa-t is kérni vérvételnél, ahogy már az előttem szóló is írta. A FIP száraz formája is ilyen tüneteket adhat, hiszen főleg a tüdőt, májat, vesét károsítja.
2014. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Debreceni vagyok, mi a NetVet-be járunk, már be is vittem a cicust. A dokinénink kérdés nélkül vett vért, mondta, hogy tesztelik, röntgenezik. Bent kellett hagyni, de értesítenek, ha van valami.
2014. márc. 3. 10:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézz kérlek utána a Mancsok állatkórháznak. Őket sokan szeretik. Sokan odajárnak.
2014. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!