Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez már nekem sok. Elegem van...

Ez már nekem sok. Elegem van a szomszédok hozzáállásából és a rengeteg kóbor állatból. MIt tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kisseb városban élek Szerbiában(Ada). Rajtam kivűl jó ha van a városban 4-5 ember aki felelős állat tartó. A többiek mind szaporitanak és rettenetes körülmények közt élnek az állataik. A rendőrségen szóltunk de ők meg kinevettek. Rettenetes érzés volt...Gondoltunk arra is ,hogy szólunk a helyi állatvédelemnek de ők meg közölték ,hogy tápra sincs pénzük meg állatorvosra meg helyre sem. A legjobb az lenne ha befognánk mindet és elvinnénk őket a menhelyre. Csakhogy a menhely 120 km-re van. Szóltunk a felelőtlen állattartóknak de szintén kinevettek. Mit tegyünk???Elegem van!!!

2014. márc. 13. 10:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért ide irtam a kérdést mert főleg macskákról van szó.
2014. márc. 13. 10:33
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs meg az országban a megfelelő jogi háttér, addig csak annyit tudtok tenni, amennyi a saját erőtökből, anyagi erőforrásaitokból kitelik. Ha van állatvédelmi törvényetek, vagy egyéb törvényetek, ami szabályozza az állattartást, olvasd el, tudd, hogy mit lehet és érdemes bejelenteni, illetve hová, gyűtsd össze a környékbeli menhelyek, állatmentők, állatbarátok elérhetőségeit, tartsátok a kapcsolatot. Az állatmentés nem ott kezdődik, hogy felhívjuk a menhelyet, hogy vigyék el a kutyát, hanem ott, hogy személyesn Te teszel valamit értük. Ha csak egy kutyát tudsz megmenteni, akkor csak egyet, de az is több, mint a semmi.
2014. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem láttam a kategóriát. Macskával még valamivel egyszerűbb is, mint kutyával.
2014. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyedül nem fogod tudni megváltoztatni az emberek mentalitását. Az állatvédelem, az állatok családtagként való tartása csak a jóléti államokban divat. Ahol a saját gyereküknek nincs pénzük gyógyszerre, ott ki fognak nevetni, ha a kutya orvosi kezelésével jössz. Arról nem beszélve, hogy ezek az emberek nem szaporítanak, szaporodnak azok a kutyák maguktól, mivel az ivartalanítás luxusnak számít.
2014. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A macskák szaporodásának meg aztán végképp nem fognak tudni gátat vetni pénz nélkül. Esetleg valamelyik helyi állatorvossal próbálj beszélni, hátha társadalmi munkában ivartalanítana párat.
2014. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ivartalanitást már megoldottuk.Eddig 7 macskát sikerült ivartalanitatni.
2014. márc. 13. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Bárcsak több ilyen ember lenne.

Magyarországon sem jobb a helyzet.

Mi csak két kóbor kutyát fogadtunk be, meg három kóbor macskát, volt ivartalanítás is, állatorvos, stb.

De rengeteg emebr úgy van vele, drága az orvos, ivartalanítás...de kérdem én, ha szül a macska 6 kiskölyköt az nem költségesebb??

Csak nézd meg ezt a kategóriát, hemzsegnek a "jaj szült a cicám, de cuki, mit tegyek?" kérdések.

2014. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogj össze a többi felelős állattartóval, és közös pénzből közös erővel ivartalanítsátok a kóbor, rossz sorsú cicákat. Hónapok, évek alatt jóval kevesebb lesz a nem kívánt szaporulat. Esetleg érdemes lenne megkeresni az önkormányzatot, nagyobb vállalkozókat, cégeket, felvázolni nekik a dolgot, és segítséget kérni a szponzorálásban. Ha kevéssel segítenek csak az is vmi
2014. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Minekünk még jó dolgunk van mert nálunk egész évben ilyen olcsó az ivartalanitás. Fiúknak 1000dinár ami 2500ft. Lányoknak 1500 ami kb. 3500ft.


Bészéltünk az önkormányzattal de ők nem is veszik figyelembe a mi munkánkat.

2014. márc. 16. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!