Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskám van, és eljutott...

Benti macskám van, és eljutottunk oda, hogy szinte semmit nem hajlandó megenni. Aki volt hasonló helyzetben mit adott neki? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Drágább macskakájra nincs pénzünk, de nem is a legolcsóbb kategóriát vesszük neki, hanem pl. whiskas, felix, kitekat, friskies, tehát ezeket a közép árkategóriájú kajákat. Már egyik se tetszik neki, most adunk száraz tápot, az tetszett neki, de úgy néz ki azt is kezdi megunni (pedig több félét kapott abból is). Házikosztot nem kap, mert nincs ideje senkinek főzni, bár azt se nagyon eszi meg.. kérlek segítsetek hogy mit lehet tenni ilyenkor!
2014. márc. 17. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Elolvastad ,hogy mi van benne??? Gyorsan hagyd el. Mindegy ,hogy mit csak ne ezeket.Nyers hús is jó.
2014. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát az enyém, ha hisztizek, nem adok neki mást, és egy idő után megeszi, mondjuk nálam annyival jobb a helyzet, hogy ki tudom tenni az udvarra és akkor nem kell hallgatnom a hisztit. Esetleg vegyél neki valami olcsó belsőséget, azt szokták szeretni és nem drága.
2014. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Én vizslával ismerem ugyanezt. Szerintem ez az egész csak reklám és agymosás, az emberi étkezésre alkalmatlan élelmiszeripari hulladékot próbálják meg így eladni. A mi vizsláink egy idő után kifejezetten allergiás reakciókat adtak ilyen állateledelre: hasmenésük lett tőle. Valójában a tapasztalataink szerint a főtt emberkaját szeretik a legjobban, hiszen az a legjobb, amit a gazda eszik. Gondolom, ez a macskáknál sincs másképp. Sajnos a felelős állattartó nem hívatkozhat arra, hogy nincs ideje. Akkor az állattal sem tud foglalkozni valójában.
2014. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
olvasd el az összetevőket, hidd el, meg fogsz lepődni
2014. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet, ezek is viszonylag drága kaják, az ennél drágábbak is hasonló összetevőket tartalmaznak, szerintem simán raknak bele valami drogot, mert pl. az enyém akkor nem eszi a Whiskas-t ha vettem neki valami annál is jobb minőséget és akkor már azt követeli. Ilyenek az állateledelek, akinek meg annyi pénze van, vegyen színhúst nyugodtan az állatainak, mi maradunk a Whiskas és társainál. A kutya egyébként könnyebb eset, mert az megeszi a főzeléket is, így ő tulajdonképpen azt eszi, amit mi.
2014. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz, telenyomják az egészet nikotinnal
2014. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem csodálom, hogy nem eszi meg, egy nagy rakás kaki a felsorolt táp mindegyike. Egy jó minőségű tápra álljatok rá (nem sokkal drágábbak) és hagyjátok ott. Előbb-utóbb megeszi..... éhenhalni nem fog.
2014. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maxitabi ***** válasza:
46%

Igen jó ízlése van annak a cicának... A felsorolt tápok nem túl jók,sőt.. csak a drága reklámot és marketinget fizettetik meg..

Szóval vannak ennél jobb,de összetételre,beltartalomra nézve fényévekkel jobb tápok. (Azért nem írom a nyers etetést,mert a főzést is elvetettétek,pedig ahogy 1-es írta,az lenne a legjobb.)

Tehát: megnézed a mostani tápok kiló árát,akkor alig drágábban vehetsz gabonamentes,(és más felesleges-káros adalékoktól mentes) tápokat.Ha nagyobb mennyiséget veszel,az mindig olcsóbb- neten.(Nálunk 2 cica kb 3 hónapig eszik 6.8kg tápot.) Pl porta 21,brit care,josera stb. Nem kell a 2-3 ezres kg árúakat venni minden áron.

A szuper- hipermarketes tápokat inkább kerülni kell! A jó minőségű táp magas hús- v húsliszt-tartalmú - nem növényi fehérjekivonatos, színezékmentes, cukor-(melasz-,fruktóz-,glükóz-,karamell-)mentes...stb. Ezekből általában kevesebb is kell -és többet hasznosít a cica belőle = kevesebb végtermék. Így összességében olcsóbb lesz a táplálás.

2014. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Helló! Először is kábé felsoroltad az összes sz@r kaját ami létezik. Alapvetően ezek a szupermarketes tápok elég nagy trágyák (nagy része gabona, hús kábé semmi, amellett színezék, aroma, kábé mintha mekis kaján élnél). Az állatorvos gyakori vendége lehetsz ezekkel.

Cat Chow-nál gyengébb táppal szerintem nem szabad etetni, ez már egy elég jó középkategória, de ha megtehetitek akkor válasszatok prémium tápot (Orijen, Acana, Call of the Wild stb. ezek magas hústartalmúak, ezért kevesebbre van belőle szüksége a cicának, úgyhogy anyagilag nem annyira megterhelő, mint amennyire annak tűnik). Ilyen bolti kaják közül egyedül az Aldis Shah ami nem rossz. Vagy főtt csirkeaprólék, kis zöldséggel, rizzsel (ennek nézzetek utána mit lehet és mit nem) ha van kedvetek ilyesmivel bajlódni, mondjuk az enyémek annyira sose voltak tőle elájulva, úgyhogy mi nagyon nem erőltettük.

Válogatós macskára szerintem nincs egyértelmű megoldás, van akinél bejön a "mást úgyse kapsz", esetleg meg lehet próbálni egy kevés minőségi nedves tápot keverni a szárazhoz, vagy kevés vizet önteni hozzá.

Egyébként a cicák annyira nem igénylik a változatos etetést, ha van egy jó minőségű száraz eledel (hosszútávon olcsóbb mint a nedves táp és a fogaknak is jót tesz), akkor amellé egy kis nedves táp nasinak pár naponta már teljesen korrekt megoldás. Ha túl sokat van változtatva a kaja, az egyrészt a macskának sem tesz jót, másrészt válogatós is lesz tőle.

2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Én azért biztos, ami biztos megmutatnám egy orvosnak, hogy nincs-e valami szervi baja. Egyébként a Whiskasnak és társainak tényleg nagyon vacak a tápértékük és telerakják őket ízfokozóval. Tehát ár-érték arányban egy jobb minőségű táp jobban megérné nektek. Esetleg -kellő utánajárással- megpróbálhatnátok átállni BARF étrendre. (Én az utóbbival szemezek egy ideje, főleg, hogy az én cicám allergiás is.)
2014. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!