Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskám van, és eljutott...

Benti macskám van, és eljutottunk oda, hogy szinte semmit nem hajlandó megenni. Aki volt hasonló helyzetben mit adott neki? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Drágább macskakájra nincs pénzünk, de nem is a legolcsóbb kategóriát vesszük neki, hanem pl. whiskas, felix, kitekat, friskies, tehát ezeket a közép árkategóriájú kajákat. Már egyik se tetszik neki, most adunk száraz tápot, az tetszett neki, de úgy néz ki azt is kezdi megunni (pedig több félét kapott abból is). Házikosztot nem kap, mert nincs ideje senkinek főzni, bár azt se nagyon eszi meg.. kérlek segítsetek hogy mit lehet tenni ilyenkor!
2014. márc. 17. 16:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

én ugyan nem vagyok magcska kaja szakértő, de az a véleményem h a változatosságon is van a hangsuly. mint ahogy te sem szereted mindennap ugyanazt enni, igy a cicus se... én is végigzongoráztam a macskával jopár féle kaját és végülis arra jöttem rá h nem igazán a kaja minősége számit neki hanem az íze... tehát h más legyen mint a tegnapi volt. Az általad felsoroltak közül probáltam a Whiskas-t és a Felixet. de igazábol véleméynem szerint semmi különbség nincs a kettő közt. elmondanám még hogy amikor ez a cica hozázmkerült, nemvolt itthon semmilyen macskakaja, se száraztáp se ilyne tasakos macska kaja. Volt kert szóval a cica csak enni járt be. gépsonkát adtam neki amit magamnak is vettem. Ez ment kb fél évig vagy akár még kicsit tovább is, nem emlékszem. Onnantol kezdve nem volt hajlando sonkát enni, mert sok volt neki, ezért kellett vennem macskatápot.. akkor a macska táp is nagy kedvenc lett de csak egy ideig mert arra is ráunt. akkor vettem másfajta macskatápot, akkor az is ment 1 ideig és igy tovább. szóval ha van 3-4 féle amit tudod h megevett már, akkor azokat a kajákat rotáljad körbe h változatossá tegyed neki a kajálást, és szerintem igy jobban fog enni. nekem ez jött be.


Még egy tanács, győződj meg róla h a tálka amiből eteted nem túl mély e? mert az is lehet h egyszerüen cska nemtudja rendesen kienni belőle.


A friss száraztáp szagát minden macska szereti észrevételem szerint. és ha 1 kevésbé jo minőségű husos macskatápot a száraztáp mellé raksz ki, sokkal szivesebben eszi meg a szagok keveredése miat...


De a kisérletezésekhez türelem is kell, sok sikert! :)

2014. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!