Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassunk a külön...

Hogyan szoktassunk a külön alváshoz egy 9 éves lányt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Kicsi későn jutott eszedbe nem? :)
2011. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már elég nagy ahhoz h elmagyarázd neki h ez mennyire bizarr :/
2011. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Háát, én az együttalvás híve vagyok, főleg a picikékkel, de a 9 éves már sok. Azt nem mondom, hogy nálunk nincs összebújás néha-néha, de rendszeresen nem kellene.


Ebben a korban már a megbeszélés is kéne hogy hasson, hogy miért nem akar külön menni, milyen igénye lenne (lámpa, ágy, alvómaci, zene magnóról) és elmondani, hogy a barátnők a suliban ha megtudják, kinevetik.


Nekem mondjuk annyiból könnyebb, hogy 2 csajszi van, 7 és 9 évesek, így nincsenek egyedül a szobában.

2011. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem az én lányom,páromé.szegény mostanában elég sok mindenen ment keresztül,az anyja nem igazán kívánccsi rá,szóval lelkileg nem túl stabil. napközben mindent átbeszélünk,h akkor este külön alvás,majd este sírva fakad,h ő fél hiába a lámpa,a maci...
2011. aug. 16. 01:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg neki hogy aludjon külön de ha nagyon akar akkor átmehet hozzátok.

Vagy "aludjatok" ott el mellette és amikor elalszik menjetek a saját szobátokba, de az ajtókat ne csukjátok be. Szegénynek akkor nem túl könnyű ha a saját anyja nem kiváncsi rá, fulladjon meg az ilyen nő. =S

2011. aug. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
A kislány anyjának kellene úgy viselkedni, hogy ne legyenek lelki gondjai a kislánynak.
2011. aug. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Remélem segítek.


Én nevelek 2 10 éves kislányt. Annyi mindenen keresztül mentek már, ami egy felnőtt embernek is bizarr lenne (anyu, apu alkoholista - a lányok tünemények).


Mi úgy csináltuk a férjemmel, hogy először egybe nyitottuk az ajtókat (egy folyosó választ el minket) és mondtam, hogy bármi baj van, rázzanak fel.


Az első 1 hétben (nagyon fárasztó volt) többször is felráztak, hogy félnek, szokatlan, stb... Felkeltem, átmentem, ledőltem melléjük egy fél órára, azután vissza.


Ez 1 hét után megritkult és 1 hónap alatt teljesen eltűnt. Csak nagyon türelmesnek kell lenni a kísérgetés alatt. Ill. én másnap mindig nagyon megdícsértem őket, ha azeste nem keltettek fel.


Éjjeli fény még most is van nekik (ha éjszaka mennek pisilni).


És tádááám, túl vagyunk rajta 1 éve.


Ne felejtsd el, hogy a kicsi idegei valószínűleg nagyon kivannak, légy türelmes (bár könnyű azt mondani)!


Remélem segítettem. Ha van még valami, írj!

2011. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden egyes atjovetelkor kiserd vissza a helyere szo nelkul, csendben, fogd meg a kezet, oleld meg.vard meg , mig megnyugodva visszaalszik. Akkor menj te is lefekudni. Csinaljatok felvaltva az apjaval. Ezt ki kell birni! Szep lassan meg fog oldodni a felelme! Csak turelem!
2011. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kicsit öreg már,így ez már kicsit furcsa.de az előttem írók mindent elmondtak.nekem húgom van 4 év korkülönbség van köztünk.2 éves koráig volt egy szobába anyuékkal,aztán külön szobája lett,nem túl nagy,de otthonos.mivel az én szobám van mellette anyuéké az emeleten mindig átjött és engem keltett fel vagy csak bebújt mellém (kb.4 éves koráig)és ez elég fárasztó volt,bár volt hogy visszakísértem de ez egy éjjel többször másnap meg hulla fáradt voltam. utána felajánlottam,hogy jöhet a szobámba.ez bevált.így nem félt este és mindenki tudott aludni.lett saját ágya meg ilyenek.ez 11 éves koráig így volt mikor suliba ment,mindenkinek dicsekedett,mert az esték olyanok voltak nálunk,mint egy pizsiparti,de napközben megvolt a saját helye meg az én életem is,tudtam tanulni stb.de mivel 15 éves koromban már kicsit nagyobb voltam,mensi,pasi meg ilyenek egyedüllétet akartam ezt megbeszéltem vele és mivel nagyon jó lett a kapcsolatunk 7 év alatt meg is értette.kibővítettük a szobáját így neki is van saját.bár néha még mindig átjön,mert az ágya ottmaradt,franciaágynak használom.de ez jól bevált ,mert így nemcsak tesók de barátnők is vagyunk.bocsi ha hoszú lett.

L/16

2011. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hagyjátok nyitva az ajtaját és a tiéteket is, éjjeli fény, a két szoba közé is :)
2011. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!