Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik velem ennyire...

Miért viselkedik velem ennyire elutasítóan a kisfiam?

Figyelt kérdés
2 éves elmúlt, és születése óta nagyon apás. Volt olyan időszak, hogy ha apa itthon volt, és fel sem vehettem. Aztán ez kicsit elmúlt, most viszont megint itt tartunk, ha itthon van apa, csak ő kell neki, csak ő csinálhat mindent, még a kezét sem foghatom meg, a babakocsit is csak ő tolhatja. Engem teljesen levegőnek néz :( van, hogy még a szobából is kiküld ! :( Ha elesik, és fáj vmije, csak apa adhat rá puszit, stb. Annyira fáj ez nekem :(( Apa engedékenyebb mint én, de én sem vagyok szigorú, soha nem ütöttem meg, minden meg van neki engedve. Ha ketten vagyunk, akkor nagyon szeret, de ha apa itt van, akkor engem teljesen elutasít. Miért van ez? Nagyon fáj ez nekem :( én rontottam el ennyire vmit? Vagy változni fog ez még? Vagy világ életében már apa lesz a mindene?
2011. szept. 2. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha kettesben minden rendben van köztetek, szerintem ne aggódj. Ez csak azt jelenti, hogy nagyon jó a kapcsolata az apával, viszont talán kicsit hiánya is van belőle. Te bármikor rendelkezésre állsz, ha van lehetőség "apával", azt feltétlen kihasználja. Véletlenül nem te vagy vele egész nap, míg apa dolgozik?

Később szerintem tompulni fog ez a határozott különbség tétel.

2011. szept. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nalunk is ugyanez. mi megbeszeltuk a ferjemmel, hogy mindegy, hogy anyas vagy apas, csak kelljen neki valamelyikunk.

hat, apa kell neki, ez van.

apa most el van utazva sajnos, en itt vagyok veszelyeztett terhesen, es nem himbálhatom a tizenot kilojaval, mint apa, de azert jol elvagyunk, talalok ki mas jatekokat, es elvezem az egyutt toltott idot, mikozben sokat beszelunk aparol, csinalunk kepeket apanak, meg rajzolunk neki.

2011. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

de igen, én vagyok vele egész nap itthon, és tudom hogy nagyon hiányzik neki apa, mert sokat emlegeti, meg már reggelente felébred amikor még itthon van, és sír, hogy "ne dolgozz"

és ez természetes is hogy mivel ritkábban látja minden vele töltött percet ki akar használni, csak nem gondoltam volna, hogy ez ennyire rossz tud lenni, amikor mondja hogy "menj innen anya" :( meg mindent csak apa csinálhat

2011. szept. 3. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:

masodik vagyok: en ehhez mar terhesen szoktattam magam, mert megmondtak.

meg most oszinten, van egy szep lany gyonyoru hajjal, es szep ruhaval, a szep ruhaba fogja jol erezni magat, es a szep hajat termeszetesnek veszi.

valahogy igy van a gyerekekkel is. apa a szep ruha, mi vagyunk a haj :)

mindenki mondja, hogy "jajj, de anyás", amíg meg nem latjak apával :) utana nem mondjak :))

2011. szept. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nálunk ugyan ez a helyzet!Ha mamánál vagyunk akkor csak a mama jó,ha apa itthon van akkor csak ő a jó,ha itt van vagy az én húgom vagy a páromé akkor szintén csak az a jó... :) De ha kettesben vagyunk akkor jó vagyok neki én is és nincs semmi gond!Tudom,hogy rosszul esik,nekem is sokszor rossz,de inkább legyen el mással is,mint,hogy csak az anyján lógjon és ne érdekelje senki más!
2011. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is! 2 éves a fiam és ha a férjem már nincs itthon mire felébred azzal kezdi, hogy hol van Apa! Ha a férjem átölel engem vagy beszélgetünk akkor a fiam odajön hozzám és megüt, ellök, nem viseli el, hogy az apja ne vele foglalkozzon...

Imádják egymást én ennek nagyon örülök és hát sokkal kevesebbet is látja mint engem, de nekem is rosszul esik amikor odasóz egyet csak azért mert nem tetszik neki hogy elvonom apa figyelmét... :(

2011. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ez nálunk is így van, ha apa haza ér, akkor inkább vele van. Ha mamáék itt vannak, akkor vagy a mama kell neki, vagy a papa, attól függ, hogy mit akar csinálni, ha sétálni akar vagy játszani, akkor mama, ha kutyázni akar vagy a kocsiban matatni, akkor papa. Ha viszont elesik vagy beüti magát, akkor hozzám jön. Először nekem is rosszul esett, de belegondoltam, hogy egész nap velem van az apját meg csak pár órára látja, a papáékat meg még ritkábban. Meg érezteti is az emberrel, hogy szereti, nem telik úgy el nap, hogy ne puszilna meg minimum 10szer. Meg szoktam kérdezni tőle, hogy szereted anyát/apát? Válasz: Hát pejsze.
2011. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van:)

Természetesen szerintem, olyan jó, hogy ennyire igényli apát is, és ilyen jól vannak együtt. Én kihasználom a helyzetet és hagyom őket, addig pihenek vagy teszem a dolgomat. És egyáltalán nem bánom, hogy nem engem ugráltat végre:)))

2011. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, csak nekem 3,5 éves lányom van. :) Én két dologra tudom visszavezetni. Egyrészt Apával kevesebbet van együtt, ezáltal ha ott van, akkor nagyon ragaszkodik hozzá, másrészt nálunk is a férjem engedékenyebb, mint én és ebből adódóan a lányzó azt szeretné, ha mindent Apa csinálna vele, mert úgy éli meg, "az jobb neki". Nálam azért volnának szabályok. Az első ellen nem tudsz és nem is szabad tenni, mivel ez egy természetes állapot. A második ellen viszont a férjeddel kell tenned, hogy egyformán neveljetek. Én is ezért "küzdök" sokszor, időnként eredménnyel. Tudom, hogy nagyon rossz érzés, én is sokszor vagyok elkeseredett ezért.
2011. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon köszönöm a sok választ!!!! jó tudni, hogy nem csak mi vagyunk így!

annak én is örülök, hogy jól elvan apával, meg hogy nagyon szeretik egymást, a férjem nagyon jól bánik a gyerekkel, és valóban, azt sem bánom, hogy ezáltal néha szusszanhatok egyet :) csak valahogy fáj ez a viselkedés, mert azt hittem, hogy egy kisgyereknek az anyukája a legfontosabb, meg azt mondják, hogy a fiúk anyásak, na meg valószínűleg túlzottan szeretethiányos is vagyok, rajtuk kívül senkim sincs :( és azt gondoltam, hogy majd neki én leszek a mindene de sajnos nem így lett :(

2011. szept. 5. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!