Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor várható, hogy megfial a...

Mikor várható, hogy megfial a macskám? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A cicám most hasas másodjára. Má nagyon feszül a hasa. Nem rég mértem meg a hőmérsékletét, és 37,2 fok volt. A méhszáj még nem tágult ki. Szerintetek hány napja van még a fialásig?

2014. ápr. 2. 17:21
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertrlmes valaszokat. Akik meg az ivartalanitassal jonnek, azoknak uzenem, hogy az emberek is egyre tobben vannak megis szaporodunk mint a nyulak, es nem ivartalanitanak senkit. Egyszer kinojjuk ezt a vilagot, pont ezert. Es nem, nem csapom anyon a csalad egyik tagjat, van penzuk arra, hogy ivartalanitva legyen, de nem fogom megfosztani a noiessegetol.
2014. ápr. 4. 12:51
 22/42 anonim válasza:
38%

Szia!


Hagyjad a fenébe ezt a sok idiótát. Budapesten, és a belvároson kívül minden máshol egerészés céljából szoktak cicát tartani, mert ugye állatállomány van, és a többi...


Mielőtt fial a cicád: előtte pár nappal elkezd kötődni hozzád (szinte az árnyékod), nagyon hullámzik a hasa (mozognak a kicsik a szülőcsatorna fele), random időközönként nyervog, de máshogy, mint szokott, és kétségbe esetten néz rád...


Készíts neki egy meleg, tiszta dobozt, vagy kosarat, tegyél neki tiszta rongyokat, és mindenképp figyeld! Ha nem fogadja el a helyet, amit csinálsz neki, akkor akkor tedd oda, amikor elfolyik a magzatvíz és a nyákdugója! (kissé véres, nedves valami gumis szerű váladék a cica fenekénél!!).


Ha nagyon kötődik hozzád, akkor tedd szabaddá magadat a fialás idejére, és legyél mellette.


Szerintem ez az élet rendje. Bár fialás után javasolt majd ivartalanítani (tudom, nem két fillér), ha szobacica, és nem a fenti okokból tartjátok.


Nyugi, engem is betámadtak ezzel a szöveggel. Ennyi erővel az embereket is lehetne ivartalanítani, főleg az ilyen szektaszerű barmokat. ;)


Belvárosba, szobacicának, illetve nem egerészés, hanem kedvtelés céljából tartott állatot (ami fajtiszta, és nem streetmix) mindenképp ivartalanítani kell, ez így van. De faluhelyre, baromfi és egyéb állatok közé semmiképp, mert ott muszáj a rágcsálók elleni természetes védelmet megtartani. Nem lehet lépten nyomon mérget letenni mindenhova, mert könnyen az ember szervezetébe kerülhet...


Na erről ennyit kedves macskaszakértők!

2014. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
74%

Jézus ez most komoly?? Összes élőlényt elvenném tőled! Nem, látom tényleg nem értesz hozzá, mert ha értenél, akkor tudnád, a macskáknak ez nem nőiesség! Ez ösztön, nem öröm, stb ilyesmi feltételezés! Teljesen mindegy, akkor begyullad a méhe előbb utóbb úgyis, tehát így is úgy is "megfosztod" a nőiességétől majd! Csak ő szenvedni fog (vagy belehal) te meg többet fizetsz majd! Igen sokan vagyunk, de minket nem csapkodnak a falnak a lábunknál fogva ha nem tetszünk valakinek,és törik szét a gerincünket ezzel a módszerrel, meg folyatják ki a szemünket! És egy macskánál azért sokkal védettebbek vagyunk, ne hasonlítsd össze az embert az állattal! És mi tudunk kérni az utcán is élelmet, nem halunk éhen, mert van szánk,tudunk beszélni, na de egy kiscicának vajon ki ad élelmet?? Nem tudom eldönteni hogy ezt most provokáció vagy komolyan nem érted meg a lényeget!

1.Nem nőies attól, nekik ösztön a párzás!

2.Méhgyulladást kap-bele is halhat!

3.AIDS-es lesz, belehal!

4.Más cicája is AIDS-es lesz akivel párzik majd!

5.Szaporítasz, ezzel több ember életét megkeserítve, nem beszélve az ártatlan kiscicákról akiknek nem kéne a világra jönnie!

Ha annyira kell kiscica, nézz körül egypár bokor alatt, találsz így a tavasz folyamán, hidd el! :( és ez a szörnyű, nem értem miért nem fogod fel, komolyan, nem kötekedni akarok, nem okoskodni, vagy kioktatni, nem veled van bajom, ezek tények és én csak a macskákra és a macskamentőkre gondolok! Gondold el ha minden második ember így gondolná, mégis mennyi macska lenne? Szerinted hány jutna egy emberre? 100? És hány halna meg naponta? 50? Nem értelek komolyan! :(

2014. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
53%

url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2014. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
64%
2014. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
35%

Elfogadom, hogy mindenfélét összeszedhet, és azt is, hogy ez fáj, nem jó neki. De ha egyszer már mindjárt fial a cica, akkor hova a fenébe kapkodjon már? Az én cicám is első fialás után lett ivartalanítva.


Tudom, értem, és felfogom, amit írsz, de TE is FOGADD el, amit a kérdező ír. Feltett egy tök egyszerű kérdést, akkor miért nem kaphat rá olyan választ, ami értelmes... ?


Érdekes, én letudtam értelmesen írni úgy, hogy nem támadtam le, hogy úristen, azonnal belehal a macskája. NEM! Emberek vagyunk, maradjunk meg embereknek, és beszéljünk egymással normális ember módjára! Szerintem ...

ki lehet fejteni a mondandót úgy is, hogy nem sértjük meg a másikat, és nem kell egyből lenézni és butának ítélni!


Nem azzal van a baj, amit mondasz, hanem azzal, ahogyan!

2014. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
37%
Te nagyon okos, attól hogy ivartalan,nem tudja megfogni az egeret????? Hogy jön ez össze?? Faluhelyen ütnek el naponta 10 et mert az ilyen ost0bák mint te azt hiszik falun nem kell ivartalanítani!! Most vittem el faluról egy pár cicát, képzeld, egeret ugyan nem fogtak, de koszosak, büdösek (pedig a jól tartott macska nem büdös) férgesek, bolhásak, és vemhesek voltak! Na te nagyon okos, most gyere, okoskodj!
2014. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
79%
Ezt már nem lehet máshogy mondani, nem értem! Normálisan meg lett mondva, erre jön az okoskodással meg hogy nőiesség! Méghogy nőiesség! A kérdésre nincs válasz, ezzel csak kiidegel mindenkit! Azt kérdezze meg aki látja azt a nyomorult állatot és megtudja mondani mennyi ideje van! Látatlanba nem lehet! És az utolsó pillanatig lehet ivartalanítani!!! Az utolsóig! Igen, lehet kapkodni! De nem fog, persze, mert akkor már nem lesz nőies!
2014. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell hogy megszülje a kicsiket! Lehet az utolsó pillanatig ivartalanítani, itt azzal van a baj, hogy nem is akarja, nem csak most nem, egyáltalán nem! Nem értitek már meg így is úgyis ki kell venni neki, nem mindegy ugyan hogy leellik előtte 3-X kölyköt akiknek helyük nem lesz, vagy ezzel együtt be lesz fejezve az ellés! Egy év múlva méhgyulladást kap, ki kell venni a méhét! Nem csak a szaporodás miatt kell műteni! Miért nem értitek már meg?? Aki nem fogja fel ezt komolyan mondom ne tartson állatot!!!
2014. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
47%

Ehh... megyek, dolgozok inkább :D abból valami hasznos is születik. ... A cicának pedig jó egészséget!


Ám az ivartalanítást mindenképp javaslom én is.

2014. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!