Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz akkor ha nem ivartalan...

Dorcsacsa kérdése:

Mi lesz akkor ha nem ivartalanítom a macskámat?

Figyelt kérdés
Hamarabb fog meghalni?

2014. ápr. 6. 19:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Én ivartalanítottam az enyémet és utána kapott emlőrákot, bele is pusztult szegény. Ennyit erről.
2014. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én nem nagyon szeretném ivartalanítani mert már hallottam , olyat is (pont a szomszédom macskája) , hogy ivartalanította és most nem is lehet hozzá se érni , mert megkarmolja és egyszerűen nem engedi közel magához.Pedig régebben nagyon akarta,hogy simogassák.
2014. ápr. 7. 12:55
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Ezek a mellékhatások 1 millióból 1 esetben mutatkoznak.
2014. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Gondolj bele, neked milyen lenne egy évben 3x megszülnöd 5-6-7 gyereket? A szervezeted teljesen felmondaná a szolgálatot, a tested szépen lassan belerokkanna a dologba.


Csak egy példa: van egy ismerősömnek és nekünk is 1-1 14 éves macskánk. A miénk ivartalanított, de semmivel nem lett "vadabb", sőt, még bújósabb is lett, látszott rajta a megkönnyebbülés hogy nem kell már menekülnie a kandúrok ostromától. A bundája fényes, jó kis husis, ha ránéz az ember meg nem mondaná hogy 14 éves. Csak már sokat alszik a kora miatt és kevesebbet mozog.

Na az ismerősöm macskáját meg már kb 4 éve temetik hogy "na majd idén már meg fog halni", foga az már alig van, tele van sebbel az állandó "menekülés" miatt a kandúrok elől, le van soványodva mert a kiscicák totál leszívták. Borzasztó látványt nyújt, de nem vitték el ivartalanítani, 14 évesen meg már kockázatos hogy nem ébred fel - bár lehet jobban járna a cica ilyen élettel :(

2014. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Már rengeteg cicát ivartalaníttattam, havi szintem több mentettet és soha semmilyen hátrányos következmény nem történt. Utána még a kóbor, vad cicák is kezelhetőek, nyugodt természetűek lettek. Ha nem ivartalaníttatod, azzal ártasz neki.
2014. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%
Te is ha nem szülsz attól még lehetsz rákos.
2014. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
Több macskám is ivartalanított, semmi viselkedésbeli változás nincs, kár ezt felhozni kifogásként, mert nagyon gyenge :)
2014. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!