Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állítólag a macskák ha hosszab...

Állítólag a macskák ha hosszabb ideig nem ettek képesek "elfelejteni" enni. Ilyen esetben mit tudok tenni? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Lázas beteg volt a cicám, napokig nem evett. Kapott infúziót, már nincs láza, viszont étvágya azóta sincs. Hiába járunk vissza az orvoshoz, ad neki étvágyjavítót ott eszik egy keveset, de aztán itthon újra nem.
2014. ápr. 7. 22:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha mérgezés lenne akkor talán már vagy jobban lenne vagy bocsi rossz kimondani is,de már meghalt volna! Persze értelek! Sajnálom! Remélem helyre jön!!
2014. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
És ha egy teljesen új állatorvosi rendelőbe vinnéd? Mert nagyon úgy néz ki, hogy itt halvány gőzük nincs róla, mi lehet a baja. A végén addig "próbálkoznak", amíg késő lesz.
2014. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam már rajta, hogy máshova kellene vinni. De ez egy nagyon jól felszerelt klinika. Ha nem lesz előrelépés 1-2 napon belül akkor kénytelenek leszünk máshova vinni. 5 után megyünk vele újra, remélem ma már jutnak valami eredményre ha már újra teljes vérképet kértek neki.
2014. ápr. 9. 16:19
 14/25 anonim ***** válasza:
Mit mondtak????
2014. ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy mit mondtak. Drukkolunk a cicának.
2014. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést. Megkapta ugyanúgy a kezeléseket, infúziót, antibiotikumot, lázcsillapítót (40,9 C volt a láza). Azt mondták, hogy valószínű vírusfertőzése van a napok óta tartó magas láz miatt. Szóba került még a daganatos megbetegedés is, de azt mondták hogy annak kisebb az esélye. Úgyhogy marad az infúziós kezelés. A cica tegnap volt szerintem a legrosszabb állapotban. Nem emelte fel a fejét se már, gyenge volt nagyon. Én már el is sirattam annyira rossz állapotban volt :(. Reggel átmentem a másik szobába megnézni, szépen ült, ivott vizet és evett egy minimálisat. Kikéredzkedett az utcára wc-re, amúgy is oda jár és szeret is kint csavarogni. Kb. 20 perc múlva visszajött és lefeküdt mellém az ágyba :) Sosem aludt még velem, nem olyan bújós fajta. És most nagyon dorombolt is. Most délután még mindig ott fekszik, ivott, evett megint két kis kanálnyit. Picit mintha jobban lenne. Köszi, hogy szurkoltok neki. Ma este megint megyünk infúzióra, majd megírom mit mondtak...
2014. ápr. 10. 15:53
 17/25 anonim ***** válasza:
Biztos jobban lesz! :)
2014. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Sajnos ma is 40,9 C volt a láza. És még mindig nem eszik. Viszont változatlanul sokat iszik valószínűleg a láztól. Ma későn értünk vele az orvoshoz és már nem volt idő otthagyni infúzióra ezért ezt csak holnap kap. De kapott lázcsillapítót,antibiotikumot és étvágyjavítót. Jó lenne ha már nem lenne lázas és tudna egy kicsit enni.
2014. ápr. 10. 23:09
 19/25 anonim ***** válasza:

Másik dokihoz elviheted úgy is, hogy nem mondod el, hol voltál előtte. És ha akarod, járhatsz az előzőhöz továbbra is. De talán jó lenne megpróbálni. Én ezt azért tanácsolom, mert én nagyon nem bízom az orvosokban, mert már két állatkámat is félrekezelték. De talán pont ez is mutatja, hogy ők is ugyanúgy tévedhetnek, nem lehet feltétel nélkül megbízni bennük.


A nagyszüleim macskáját tüdőgyulladással kezelte, de nem javult az állapota. Sajnos későn vitték másik dokihoz, ő megállapította, hogy fertőző bélgyulladás, de már nagyon ki volt száradva szegény, az infúzió sem segített.

Nekem pedig egy degum halt meg tulajdonképpen pont a kezelés miatt. Tüsszögött és váladékozott az orra. Kapott vitaminokat és egy hétig minden nap antibiotikum injekciót. Egy teljes hétig, az a kis pici állat, csak mert megfázott, de hát az ember azt gondolja, az orvos tudja mit csinál. Egyre rosszabbul lett. Következő héten ezt mondta a doki, még egy hétig kapja az antibiotikmot. Már teljesen lefogyott, és ha valamit evett felfújódott mint egy lufi. A doki végül azt mondta, fogalma sincs mi baja lehet (ez is mennyire durva már). Elvittem egy másik dokihoz, de én is későn. Az elmondta, hogy a deguk is nagyon rosszul bírják az antibiotikumos kezelést, megöli a bélbaktériumaikat, és ezért tulajdonképpen megáll az emésztésük. Nincs ami lebontsa a cellulózt, és akkor vége. Kapott bélflóraerősítőt, de már késő volt. És ez egy apró megfázásból indult, amit nem lett volna muszáj antibiotikummal kezelni.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam. Nem ijesztgetni akarlak, csak tényleg leírni, hogy sajnos ők is tévedhetnek, és igazából semmi rizikójuk nincs, ha meghal emiatt egy állat. Én szerintem ha már tényleg ennyire lelkiismeretes vagy, és ennyit rászántál eddig is, tudom hogy nem könnyű munka mellett esetleg még egy orvoshoz elrohanni, de talán egy alkalmat megérne, hogy ránézzen más is. Az is lehet, hogy neki egyből összeállna a kép, sose lehet tudni, lehet hogy volt már hasonló tapasztalata.

2014. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Köszönöm, hogy leírtad ti hogy jártatok. Bennem is felmerült már napok óta, hogy a macska kapja napi szinten a kezeléseket, antibiotikumokat és még sincs jól. Nem lehet, hogy ártunk csak vele? Főleg, mert mikor elvittük az orvoshoz csak bágyadt volt és kevesebbet evett. De evett legalább. Csak a kedvenceit nem, de a szárazakat azt elég szépen. Ehhez képest mióta kezelik szinte semmit sem eszik. Most pl. az utolsó 1 napban egy falatot sem. Szóval sokkal rosszabb az állapota mint mielőtt az orvosok látták. Ne értsd félre nem sajnáljuk a cicától a pénzt, habár egy hét alatt már több tízezret költöttünk rá és semmi javulás. Ha most máshova visszük ugyanúgy minden vizsgálatot elvégeznek, teszteket, ami azért nem kevés pénz. Mi egy kisvárosban élünk és ez a klinika 2 várossal van mellettünk. Nagyon jól felszerelt helynek tűnik, mindig várnak előttünk és utánunk is. Szóval a szaktudásuk sem lehet rossz. Meg ami előny, hogy reggeltől estig nyitva van és mi sajnos csak késő este tudunk vele menni általában. De ha a héten nem javul hétfőn mindenképpen elvisszük máshova. Már ki is néztem egy helyet.
2014. ápr. 11. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!