Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudok valahogyan segíteni a...

Tudok valahogyan segíteni a cicámnak szülés közben? Mire kell odafigyelni? Miből tudom ha esetleg valami baj van?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én még szülni állatot nem láttam. A macska ellene egyedül szeret. Gyakran el is tűnnek napokra, s csak a kismacskákkal bukkan fel újra. Persze nem a lakásban raboskodók...
2014. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kinti benti cica, nem tudom hol akar majd szülni
2014. ápr. 8. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Ivartalanitasd.
2014. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
2014. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha jó a kapcsolatotok, meg fog keresni, hogy ott legyél vele! Ami kelleni fog: legalább 3 puha törölköző, éles olló, jó ha rajtad kívül van még egy ember! Türelem, nyugalom, csend! Ha látod, hogy egy ideje nyom, de nem sikerül neki, bizony be kell nyúlni és kihúzni. Ilyen probléma csak az első picinèl szokott előfordulni, főleg ha faros, utána már elég tág a többihez. Mikor megszületik, az anyának burkot kell repeszteni, el kell kezdenie tisztogatni a kicsit, megennie a méhlepényt. Ha ez nem történik meg, kézzel finoman szedd le a burkot a piciről, csak utána vágd el a köldökzsinórt. Ha nem nyávog, nem látsz életjelet, fejjel lefelé óvatosan "lóbáld meg". Ha minden oké törölgesd át, nehogy megfázzon és tedd cicire.

Csak akkor avatkozz be, ha szükséges! Az is előfordulhat, hogy az egyik életképtelen (sajnos), azt bugyoláljátok be és vigyétek el az anyától, majd szülés után temessétek el.


Ha még nem szült meg, valóban ivartalaníthatod! Ha megteheted végeztesd el a műtétet inkább!

2014. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát macskafüggő is lehet, mert mamám macskája éppenséggel az ölembe ellett meg. Ott picit megis ijedtem.


Cica függő. Ha akarja, hogy ott legyél vele az első jelekből már tudhatod pl.: folyton követ, igényli a társaságod.


Ha meg egyedül szeretné nyugodt körülmények között világrahozni ( nem szülni!!!! csak az ember szül, az állat ellik, fial ) akkor úgyis elfog csatangolni.



Rutinosak a macskák 100-ból 1 macskának kell orvosi segítség az elléshez.


Nyugi nem lesz semmi baj a cicával!

2014. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!