Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell lélegezni szülés...

Hogyan kell lélegezni szülés illetve vajúdás alatt, hogy ne fáradjak ki? Illetve mi olyan apró dolog van még, amire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A légzésnek az a lényege, hogy ne kapkodd a levegőt. Amikor a fájásokra meg a fájdalomra koncentrálsz, akkor nem tudsz odafigyelni arra, hogy egyenletesen vedd a levegőt. Meg az is fontos, hogy ne a szádon vedd, hanem az orrodon. Már nem emlékszem, hogy miért, de pl. a szád így nem szárad ki.

Én nagyon figyeltem a levegővételre. A fájásokra nem is annyira, mert a doki és a szülésznő mondta, hogy mikor nyomjak.

Amikor elindul a baba, székelési ingered lesz. (nekem ezt senki nem mondta, nem tudtam, így elég rossz érzés volt)

Nekem segített 10 perces fájásoktól burokrepesztésig, hogy sétáltam. Amikor álltam, mentem, nem fájt annyira. Sajnos utána feküdnöm kellett nst-vel a pocin.

Ha van még konkrét kérdésed, írj, figyelem a kérdést!

2010. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell tenni,amit az orvos és a szülésznő mond.Két fájás között pihenni,nagyokat lélegezni,gyüjteni az erőt a következőhöz. Nem szabad hisztizni,mert akkor felelegesen pazarolod az erődet. Kell az önuralom! Arra kell gondolni,ha fáj, hogy minden perccel közelebb van az a pillanat,amikor megszületik a baba és a kezedben tarthatod. Ez megér minden szenvedést.

Könnyű és jó szülést kívánok neked!

3 gyerekes anyuka

2010. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ket gyermekem van, mindket szulesnel osztonosen csendben voltam vajudas alatt, kulonsen fajasoknal. Nem melyeket lelegeztem fajas kozben, orron be, szajon ki, nem ossze-vissza, hanem egyenletsen, mint kb futas kozben.
2010. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyenletes mély lélegzés,nem kapkodás,sokat segít.ha felállhatsz vajúdás alatt, akkor sokat segit,ha jöna fájás,akkor felállsz, és rátámaszkodsz valamire,mondjuk az ágy végére
2010. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!