Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék cicákat. De...

Nagyon szeretnék cicákat. De hányat?

Figyelt kérdés
Hány cicát vegyek? Ti mit gondoltok? Van egy nagy házunk, imádom a macskákat.

2014. ápr. 8. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először csak egyet. Aztán majd meglátod.
2014. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem 1 esetleg 2. De többre az első 4 évbe ne is menj. Annak a 2-nek is rengeteg törödés kell naponta min. 1óra/fő ha azt akarod hogy ne menjen el.... de a legjobb az a 3óra/fő az én macskáimnál legalábbis.
2014. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az anyagiakra is gondolnod kell. Ami alap az az ivartalanítás, kombinált oltás, rendszeres féreghajtás, normál minőségű táp, alom, felszerelések (alomtál vagy cicawc, macskaszállító)...stb. Érdemes gyűjtögetni, félretenni előre nem látható állatorvosi kezelésekre, hiszen előbb-utóbb valószínűleg szükség lesz rá.
2014. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is egyet, másodszor is, ne vegyél ha teheted fogadj örökbe menhelyről vagy utcáról! Nagyon sok kölyök van most szezon van! Harmadszor igen, az anyagiak! Oltások kettő kombinált, egy veszettség elleni (ha kijárós lesz, de ha nem sem gond ha beoltatod) féregható kell neki rendszeresen, bolhairtó, kaja, cica wc, alom, stb...esetlegesen beteg lesz, orvoshoz kell vinni, és ami a legfontosabb az ivartalanítás. Ez kandúroknál 7-8 ezer körül van (nálunk) nőstényeknél 10-13 ezer de ez akár meghaladhatja ezt is! Ha ezeket tudod vállalni akkor leszel felelős állattartó! :) Sok sikert!
2014. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes egyet, hanem kapásból kettőt. Így valamilyen szinten egymással is el tudják ütni az időt. Ez persze nem jelenti azt, hogy akkor nem kell velük foglalkozni, de ha épp nem érsz rá, alszol, beteg vagy vagy akármi...sokat számít. Életem legjobb döntése volt, amikor egy helyett két kiscicát hoztam haza...mondjuk a mieink csak bentiek, nem mehetnek ki.
2014. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha csak bent akarod tartani, elég sok költséget meg lehet spórolni. Bolhairtó nem kell, féreghajtó sem kell rendszeresen (ha csak nem akarod nyers hússal etetni, de minek?), a kombinált oltások (veszettség elleni nem kell) pár ezer forintba kerülnek, az ivartalanítás ahogy írták 7-8/13-15 attól függően, hogy kandúr vagy nőstény macskák. Ezek a fix költségek, aztán az alom havi pár ezer ft (nálunk, két macskára) tápból pedig érdemes minőségit venni, a lehető legnagyobb kiszerelésben (7-8-10 kg egyszerre), úgy nem drágább mint a gagyi tápok, cserébe megfelelő eledel a cicának.


Persze ha valami baja lesz, akkor az további kiadás, de egy bent tartott macskánál igen ritka, legalábbis amíg fiatal. Ja és még egy tipp, ha nem ragaszkodsz a hosszúszőrű fajtákhoz, akkor ne olyat keress, a sok fésülés néha fárasztó lehet (bár van akinek pont ez a kedvenc időtöltése), no meg akármennyit fésülöd akkor is hullani fog valamennyire...ami viszont nagyobb baj, hogy gyakrabban előfordulhat, hogy "piszkos" lesz a szőre wczés után, a rövidszőrűeknél ez nem fordul elő.

2014. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem érdemes spórolni, akkor sem ha benti! A bolhákat, a férgeket (a féreghajtó 250FT három havonta) beviszed a cipőddel is a házba! A veszettség elleni meg 3000,- és ha benti is, bármikor kiszökhet, tudom kevés az esélye mégis hogy veszett legyen, de akkor is! A bolhairtó ha csak benti elég 3 havonta csepegtetni, mert egyébként 3-4 hónapot írnak a gyártók, de a dokink megmondta, hogy csak 1 hónapig hat ténylegesen MINDEGYIK készítmény! De ha benti akkor 3 havonta elég!
2014. ápr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát mindenki úgy csinálja, ahogy érzi, de én tuti nem hordok be bolhát a lábamon. Férget még inkább, de ahelyett, hogy féreghajtóval tömném a macskát élete 15 évén át, inkább akkor adok neki, ha tüneteket mutat. Szerintem teljesen felesleges különben, ahogy a bolhairtó is, amíg nem vakarózik egyáltalán.
2014. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amin valóban nem érdemes spórolni, az az ivartalanítás, és az etetés.
2014. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nagyon rosszul gondolod, mert mikor vakaródzik már rég baj van (azok a bolhák már rég le is petézhettek az egész házban akár) ha meg már férges és akkor eteted féreghajtóval, sokkal nehezebb kikezelni mintha adnál neki rendszeresen 3 havonta! Nem méreg, megelőzés, szerintem sem árban sem pedig "méregképpen" nem elfogadhatatlan 3 havonta féreghajtani!
2014. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!