Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most ezek normálisak? Jogosan...

Most ezek normálisak? Jogosan háborodtam fel megint?

Figyelt kérdés

Unalomból már nézegetem a hirdetéseket ni mit találtam:


[link]



Gyönyörű szép házi macskák.


Rákérdeztem melyik szülő perzsa anyamacska vagy a kandúrcica?

Válasz: Nem tudjuk.


Még ha oltva, féregtelenítve adná talán megér 10.000Ft-ot.

De így? Egy egyszerű házimacskáér? Hányan kapják be a legyet? :O



2014. ápr. 10. 14:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem élmény ezen háborogni!


Csak azért picit még is bosszantja az embert.

Nem csak a menhelyeknek tesznek itt rosszat..!


Sok a felelőtlen állattartó, és mindenki kifogás mögé bújik, hogy miért nem ivartalanít..


És jogosan háborodunk fel minden ilyen dologért.

2014. ápr. 10. 15:09
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lehúzásra megy. És ha sikerül őket eladnia, akkor mérget vehettek, hogy soha nem is fog ivartalaníttatni, mert állandó pénzkereső forrás lesz a macska. Ha meg valakik nem viszik el az aktuális almot, mehetnek az utcára. Ha ez csak egy "véletlen alom" lenne, nem kérne ennyi pénzt, örülne annak is, ha ingyen jó gazdát talál nekik. De ez csak sima nyereségvágy állatszeretet nélkül.
2014. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Mi ivartalanítottuk a 2 kerti macskánkat, akik még kicsiként gazdasági menekültként költöztek hozzánk, van párnázott kutyaházuk, de házban már nincs helyük.


Mi finom-lelkűségből ivartalanítottuk őket (szaporulat paraszti módon való "elrendezése" minket már megviselne), de szerintem ettől kicsit zombik lettek.


Néha elgondolkodok rajta, hogy nagyanyáim falun élő macskáinak boldogabb életük volt.

2014. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 ecsemecse ***** válasza:
100%

Az én cicám is ivartalanítva lett, de nem lett tőle semmi baja, ha"bezombultak", akkor valami gond van. Vagy valami lelki trauma érte, vagy valami betegség bújkál benne. Én a cicámat 3 hetes korában egy árokpartról szedtem össze, én tanítotam enni, én voltam a pótmama. Mikor elvittem dokihoz, hogy akkor tűntessük el a golyókat, majdnem elsírtam magam, hogy ott kell hagyni és milyen szemét kazda vagyok. De a mai napig azt mondom, hogy nem lenne ez a szőrmók ilyen kiegyensúlyozott, játékos, kókedvű ölcica, ha akkor nem így teszek.


A hirdetésről meg: keverék cicáert biztos nem adnék pénzt. Borzasztó, hogy ilyen tudással (konkrétan fogalma nincs szerintem arról sem, hogy mi is az a perzsa, a kandúrról meg végképp) el mer kérni ennyi pénzt. De ilyenkor azért reménykedek, hogy aki meglátja ezt a hirdetést és a valljuk be, cuki cicákat, azt mondja, hogy nekem is kell és talán eljut az agyáig, hogy nézzük már meg a menhelyen milyenek vannak. Lehet, hogy túl optimista vagyok, de remélem, hogy van még épeszű, jóakaratú ember a földön, aki kicsit gondolkodik is, nem csak a pénztárcájáért nyúl.

2014. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 ecsemecse ***** válasza:
100%
Ja és szerintem ezeknek közük nincs a perzsákhoz. Egyszerű házi macskák, még csak nem is félperzsák.
2014. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ha félperzsa lenne legalább hoszabb szőre lenne és nem rövid.


Ha meg teljesen fajtatiszta végképp hosszabb szőrnek kéne lenni-e.


Sajnos ez egy gci nagy átverés..

És az "eladó" akkor is kitart az igazánál..

2014. ápr. 10. 19:00
 17/21 ecsemecse ***** válasza:
100%
A perzsa cicának vannak jellegzetességei. Hosszú szőr, nyomott orr, tömzsi testalkat. Ezek a vonások már a piciken is látszanak, még a félperzsán is kell, hogy legyen valami hasonló. Ezeken semmi nincs, arról nem is beszélve, hogy 5 hetesen még azért nem egészséges csak szilárd kaján nevelni, leválasztani meg pláne. Amúgy az a műanyag láda is mutatja az igényességet. A fehér-fekete cica meg ahogy néztem, csipás is, de a többinek is furi a szeme meg a kis pofijuk. Nem gondolom, hogy őket látta volna orvos vagy valami. De legalább ne perzsát írt volna ki, hanem valami rövid szőrű fajtát...
2014. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy a perzsa macska nem ilyen meg olyan, hanem az van beleírva a törzskönyvébe, hogy perzsa. Ha hosszúszőrű, nyomott orrú macskák lennének a fotókon, azok se lennének jobban perzsák, mint ezek. Csak hosszúszőrű, nyomott orrú kiscicák.


Nem szép, nem jó, nem tisztességes dolog házimacskát perzsának hirdetni, keverékkutyát fajtatisztának, zugcsikót hamis papírokkal, autót visszapörgetett kilométerórával, de ezen már csak az háborodik fel, akinek mindez újdonságot jelent, mellesleg a vevő felelőssége dönteni, hogy miért mennyit fizet. Ha valaki bemondásra elhisz mindent, az az ő baja. Tessék utánajárni, ha már macskát szándékozik vásárolni. Ha mindenki így tenne, nem lenne ennyi fajtatisztának behazudott jószág, mert nem lenne, aki megvenné őket.


Majd ha még 10 évig foglalkozol macskákkal, akkor rájössz, hogy ez az átlag, ez a magyar norma sajnos. A felháborodás nem ér semmit, mert nem segít senkin és az ezredik ilyen hirdetés után már nem is fogsz velük foglalkozni, mert vannak ennél fontosabb dolgok is, mint pl. a sérült, beteg, háromlábú, félszemű, stb, állatokba fordított energia, pénz.

2014. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Teljes mértékben igazad van!

De mivel jobbára menhelyeket néztem s próbáltam/próbálok segíteni nekik így nem igazán nézegettem a hirdetéseket.



De ezen meg is lepődtem!

S picit felháborodtam!

De már lenyugodtam. A kolleganőim szintén meglepődtek!

2014. ápr. 10. 20:44
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Így érthető. Sajnos tele van a net az ilyenekkel, de ennek is a kereslet az oka, mert amíg kereslet van, kínálat is lesz.


Ezen az oldalon is hányszor kérdezik, hogy milyen macskát vegyenek, de persze a tenyésztőt nem akarják megfizetni, mikor meg már megvették a kölykök, akkor meg már mindegy, mert "így is szeretik". Persze, csak nélkülük nem születne annyi felesleges alom.

A másik tipikus kérdés, hogy felraknak egy fotót és megkérdezik, milyen fajta a macskájuk. Ha hosszúszőrű, akkor megkapják, hogy perzsa...hogy a jó égbe lenne perzsa, ha nincs törzskönyve? Áh, mindegy... A kutyások nagy része már felfogja, hogy a törzskönyvezett a fajtatiszta, talán egyszer majd a macskákkal kapcsolatban is eljutnak idáig az emberek.

2014. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!