Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák elriasztására olyan...

Macskák elriasztására olyan megoldás, ami nem okoz maradandó kárt a macskában?

Figyelt kérdés

Több lakás nyílik a közös udvarra, a szomszéd 5 macskája átcsatangol a mi területünkre is. A házirendben rögzítve van, hogy naponta kétszer engedheti ki őket, de egyszerűen tojik rá.


Egyrészt odatojnak a fűre, másrészt csecsemőt néha kint altatunk és félek, hogy a macskák macskaszokás szerint egyszer ráfeküdnek és megfojtják, vagy megkarmolják/harapják.


A gazdájukkal beszélni falra hányt borsó, nem akar együttműködni. A macskákat ezért szeretném a mi kertrészünkről elriasztani - de olyan módon, hogy ne tegyek kárt az állatokban. Mivel lehetne annyira rájuk ijeszteni, hogy önszántukból elkerüljék a részünket?


Gondoltam olyan nagyon gyenge áramú szerkentyűre (villanypásztorhoz hasonlóan), ami csalifalathoz hozzáérve megrázza az orrát, de kárt nem tesz benne, csak bevésődik, hogy neki ott rossz volt.

Ugyanerre ajánlottak egérfogót, de az szerintem kárt tenne a macskában, ezt nem szeretném (arccsonttörés, szemsérülés - szerintem ezt kockáztatnánk).


A jó idő közeledtével a slagon is elgondolkoztam, amolyan macskavízágyúként, de kérdés, hogy ezt az én jelenlétemmel kötné-e össze, vagy a területtel.


Vagy bármi más, amire nem gondoltam, de meg lehetne ijeszteni vele a macskát? Létezik esetleg olyan pirotechnikai eszköz, ami érintésre hangrobbanást idéz elő, de nem tesz légnyomással/hővel kárt bennük?


Vagy szaganyag, ami a macskák számára riasztó és le lehet kenni/fújni vele a terület szélét?


2014. ápr. 11. 10:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Macskabiztos kerítés? Nem tudok ilyet elképzelni, illetve tetőn is közlekednek, a lakást pedig az udvaron keresztül tudjuk megközelíteni egy belső járdán. Ha a macska nem jut át a kerítésen, mi sem :)
2014. ápr. 11. 14:59
 12/17 A kérdező kommentje:

Szemtanúja voltam többször, hogy nem ásta el az ürüléket. Lehet, hogy fogyatékos macska, de lerakta a fűre és otthagyta.


Akkor marad a vízzel ijesztegetés.

2014. ápr. 11. 15:00
 13/17 A kérdező kommentje:

"Főleg ha saját lakása (nem bérli) mégis mi jogon dönti el más, hogy mennyi állatot tartson?? Költözzön el ha akar állatokat? Akkor ennyi erővel az állatos is mondhatná, hogy költözzön el az aki nem bírja elviselni az állatokat! "


Azért, mert közös, egy légterű a kert. Az ott lakók szavaztak, a macskások voltak kevesebben. A közös képviselő nem megmondja, hogy tarthat-e, hanem a lakóközösség által megszavazott határozatot betartatja. Ha macskás többség lenne, akkor a macska nélküli kisebbségnek kellene tűrnie.

2014. ápr. 11. 15:03
 14/17 Platypus ***** válasza:

A messze hordó vízipuska pár csepp citromolajjal kombinálva elég hatásos. Ha sikeresen meglövöd, az garantáltan sokkoló élmény, de ártalmatlan. A citromszagot alapból is rühellik, és ha később a te területeden érzik, akkor azzal kötik össze a vízipuskát, nem csak a te jelenléteddel.

De amit feljebb írtak, a mozgásérzékelős locsoló is jól hangzik. Létezik olyan nyestriasztó készülék is, ami mozgásra kapcsol be és ultrahangon szirénázik.

2014. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pedig létezik macskabiztos kerítés és ha kimenni nem tudnak rajta, akkor bejönni sem! Nézz utána, létezik és használ és használják is!

[link]

2014. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A kerítés önmagában nem lenne rossz ötlet, de ez egy közös kertrész, ilyen börtönkerítéssel lekeríteni nem lenne túl esztétikus. No meg a kert leghátuljában vagyunk, a járdára nehezen installálnám fel.

Egy hurok alakú sorházat képzelj el, aminek a hátsó, nagyobb traktusa a miénk. A belső arculatról is rendelkezik a házirend, azt pedig mi nem sérthetjük meg egy magas kerítéssel.

A macska pedig a tetőn fog akkor közlekedni és máris kenhetem a hajamra a kerítést. A fákon könnyedén felmásznak és átugranak a tetőre, sokszor láttam ott nézelődni, napozni őket.

2014. ápr. 14. 08:08
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor mást nem tudok ajánlani, sajnálom...
2014. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!