Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy oldjátok meg a macskas...

Ti hogy oldjátok meg a macskaszőrbajt?

Figyelt kérdés

2 hét múlva örökbefogadok menhelyről egy cicát ( Házimacska rövidszörű ).

Az lenne a kérdésem, hogy a macskaszőrrel, hogy boldogultok? Hogy takarítjátok?


Egyik ismerösöméknél ahol a macska fekszik minden tiszta macskaszőr (ő is házicicus).



2014. ápr. 11. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 naponta jól átfésülni a cicát, hetente porszívózni és nincs gond.
2014. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha házimacska lesz, akkor hozzá kell szoknod a szőrhöz. Nekem is van egy házimacskám, hát, mikor megrázza magát, vagy birkózik a kutyával, akkor szinte minden irányba száll a szőre a levegőben. Ha beleül az öledbe, akkor is tiszta szőr leszel. Főleg akkor, ha leváltják a bundájukat, pl. tavasszal, mikor a téli bundát hagyják el, na olyankor elég ha rájukfújsz és már fél kiló szőr kihullik belőlük :D Ha engedi, akkor fésülni kell sűrűn, meg heti 2x porszívózni.
2014. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden nap átfésüljük, 2 naponta porszívózunk. Porszívózás előtt vizes kézzel leszedem a macskaszőrt ahonnan csak lehet. Sokszor még a konyhaszekrényben levő tiszta pohár mellett is ott a macskaszőr... :S
2014. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hmm..hát lesz ami lesz a cicának bent kell lenni-e.

Köszönöm a tippeket de valószínű naponta lesz itt a takarítás. :D

2014. ápr. 11. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd meglátod mennyire lesz szőrözős a cica, ez nagyon változó. Én szinte naponta porszívózok mert allergiás vagyok (3 cica után), de most fogok furminátor-t beszerezni, nagyon jó vélemények vannak róla, olvass utána.
2014. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ecsemecse ***** válasza:
Furminátor tökéletes. Naponta fésülöm velük a cicákat, szinte semmi szőrt nem hagynak maguk után, pedig egyszerű házimacskák ők is. Te ezt természetesen macskája is válogatja, ráadásul időszaktól is függ. Tavasz elején és Ősz közepe táján sokkal több szőr hullik, akkor nehezebb. Viszont ha a cicát rászoktatod, hogy a lakásba pl. egy fekhelye legyen (nálunk van egy régi fotel direkt nekik), akkor valamivel könnyebb a takarítás. A heti 1-2 porszívózás viszont javaslott :) Sok boldogságot a cicához!
2014. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sosem fésülöm és szerencsére a cicám színéhez illik majdnem az össze bútor, így tudom ugyan hogy hullik neki, de látni nem látom, kivéve az ágyon, mert az fekete borítású! (a cicám fehér) De tudom hogy ott van és nem érdekel egyáltalán, ott sem ahol véletlen látom! Az ő helye sötétkék, mindig tiszta szőr, azon ugye látszik és ilyenkor mindig elképzelem, hogy máshol is mennyi lehet! Engem nem zavar! Gyakrabban kell takarítanod, ha kényes vagy erre, valamint szoktasd azonnal a fésüléshez, ha ezt alkalmasnak találod, de én nem nagyon... :)
2014. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!