Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy macskám legyen?

Figyelt kérdés

Kb. màsfèl ève megkèrdeztem a szüleimet hogy kaphatok-e egy macskàt.Az anyukàm azt mondta hogy elütnè az autò.Akkor nem mondtam hogy lehetne szobacica.De tudom hogy a szüleim sehogy sem engednènek macskàt.Mindig mondanak kifogàsokat a macska ellen, de szerintem ők sem tudjàk hogy mièrt nem engedik meg.Ha hazahoznàk egy macskàt akkor biztos megtarthatnàm, de sehol sincsen gazdàtlan cicus.

Hogyan győzhetnèm meg őket? Tènyleg nagyon szeretnèk egy macskàt . Èn foglalkoznàk vele, sajàt felelősègre.

Ui: Màr van egy kutyànk.


2014. ápr. 13. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mást mondani, ülj le velük nyugodt körülmények között beszélni, és kérd meg őket, hogy pontosan mondják meg az érveiket. Egy macska azért költség (még ha nem is nagyon sok), így amíg önálló kereseted/önálló lakhatásod nincs, kénytelen vagy tiszteletben tartani a döntésüket. Lehet, hogy a kutya miatt aggódnak (nem tudom, mennyire jól szocializált). Macskát bármelyik menhelyen kapnál, de nem hinném, hogy az lenne a jó megoldás ebben a helyzetben, ha szó nélkül hazaállítanál egy állattal.
2014. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. tisztában kell lenned az anyagi vonzatával: ivartalanítás, oltás, negyedévente féreghajtás, normális minőségű táp, alom. A felszereléseket egyszer kell megvenni: alomtál vagy wc, macskaszállító...stb. Illetve bármikor előfordulhat, hogy betegség/baleset esetén orvoshoz kell vinni. A szüleidnek is tisztában kell lenniük az anyagi vonzatokkal.

2. A kutya habitusától, vérmérsékletétől is függ a dolog, az is lehet hogy széttépné.

3. Kinti/kijárós cica tényleg ne legyen. Hamar el fog pusztulni (autó elüti, kutya szétszedi, megmérgezik, agyonverik...stb. sajnos ezek elég gyakoriak.) Csak akkor legyen cicád, ha benti lehet. Jó indok a szüleidnek: benti cicaként sokáig fog élni, nem leselkednek rá az utca veszélyei, valószínűleg nem fog betegségeket elkapni (legalább a kombinált oltás benti cicának is kell!), nem fog kint állandóan férgeket és egyéb élősködőket összeszedni, nem viszi be a házba az utca mocskát. Tehát a ti egészségetek szempontjából is kedvező benti cicát tartani. Ivartalanítással pedig megelőzhető nagyon sok betegség, nem fog verekedni, elszökni, nyugis cica lesz.

2014. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy mi kell a macskának és hogy kb. mennyibe fog kerülni.

Csak épp az hogy az utcánkban van jó pár macska, és már mind idős.És ez is a mellett szól hogy nincs esély hogy itt elüsse az autó. Pedig az utcánk végén van egy hangfal, azon átmászik és már össze is fut egy kamionnal.... Még próbálkozok a szüleimnél, hátha egyszer csak kapok egy macskát.De ha kinti macska lenne akkor lehet megengednék a szüleim, de nagyon félteném a macsekot szóval.A válaszokat köszönöm még jöhetnek. :)

2014. ápr. 13. 12:15
 4/5 puszti laura ***** válasza:
hany eves a kutyad honapos?ha nem hozzatok a macskat es a kutyat egyszerre ameg kicsik keptelenseg oket osszerakni ugyhogy jobb lenne ha varnal meg a kutyad el nem pusztul aztan mar valamivel szedd ra a szuleidet en is ra szedtem oket a madarra zebrapinty madaram van
2014. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindjárt 3 éves a kutyánk. Amire ő elpusztul addigra lesz már 3 macskám és 3 kutyám. :) (ha elköltözöm)
2014. ápr. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!