Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves ivartalanított sziámi...

9 éves ivartalanított sziámi kandúromnak vizelési nehézségei vannak?

Figyelt kérdés
Párszor előfordult már, hogy ráment az alomra, pisilt egy keveset, aztán kis idő elteltével megint egy keveset. Valami olyasmit olvastam valahol, hogy ez kezdődő húgykövesedés miatt lehet, mit lehetne ellene tenni? Ha tudtok, speciális tápot is írjatok (márkanév, típus)! Köszi!
2009. dec. 21. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvoshoz kell vinni, hogy megállapíthassa, milyen típusú kövek képződnek (vagy homok). Ennek megfelelően fog diétás tápot adni, de súlyos esetben műtétre is szükség lehet. Nagyon fáj ez a cicusnak, és kandúroknál veszélyesebb is, úgyhogy minél hamarabb vidd el az orvoshoz!!
2009. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia! Nem akarlak elkeseríteni, de jó hogy időben észrevetted a bajt. Nekem is volt egy cicám, aki ivartalanítva volt és elzáródott a hugyvezetéke. Az orvos akkor nekem azt mondta hogy a száraz macskatápoktól van.. na azóta egyik macskánk se kap ilyet.

Vidd orvoshoz amilyen gyorsan tudod.

2009. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A száraz tápra hivatkozás idejét múlta. A mai tápokban már van adalék a vizelet savanyítására. Pl nekem 16 éves a sziámi kandúrom. 8 hónaposan ivartalanítva lett, azóta 14 éves koráig csak szárazat volt hajlandó enni. Főleg Friskies-t. A mai napig nincs gond a vizelésével.

Ha hajlamos a macska a kövesedésre, köve lesz,bármit eszik.

Okvetlen vidd orvoshoz! Ismerősöm várt vele és bizony az utolsó pillanatban kerültek orvos elé.Szerencséje volt,él a cica.

A doki majd megmondja, milyen gyógytápra van a cicádnak szüksége.

2009. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy idejét múlta, de én akkor se kockáztatok inkább.. :-)

2. voltam.

2009. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mai tápok mellett akkor van gond, ha a cica nem iszik mellé elég vizet.

Természetesen megfelel a házi koszt is a cicának.Viszont a csak konzerv kaja a fogait teszi tönkre.

2009. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Emberre a Gentost mondanám :)
2010. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!