Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a macskám, mit tehetnék?

Férges a macskám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem veszi be a féregtelenítő tablettát, már ismeri a szagát, és hiába rejtem el az ételdarabokba, nem eszi meg. Ha elviszem állatorvoshoz, ő tud adni neki valamit?

Egyébként rendszeresen féregtelenített cica volt, az utóbbi hónapokban viszont nem tablettásan kapta (főleg mivel nem eszi meg a tablettát még 10 apró darabban sem), hanem spot-on-t használtunk. Úgy tűnik, az ígéretek ellenére nem hatott. Reggel úgy jött be a cica, hogy egy fehér 1-1.5 cm-es féreg lógott a hátsójából. Mivel egyik szomszéd sem féregteleníti az állatait, könnyen elkaphatta és könnyen vissza is fertőződhet. Ráadásul mivel kinti-benti cica, mi is könnyen elkaphattuk, mit sem sejtve az egészről. Mit tegyünk így, vigyük orvoshoz? És a szobámból hogy írtsuk ki az esetleges petéket, hogy ha eddig nem kaptuk el, ne is fertőződjünk meg a jövőben? Van a szobában cicaágy, a tálja, napi több órát is töltött bent, szóval bárhol lehetnek peték. Hogy írtsuk ki őket?


2014. ápr. 22. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, allatorvos be tudja adni neki a fereghajtot (injekcioban is, azthiszem), a lakasban levo petek ellen a porszivozas a igazi megoldas.
2014. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ecsemecse ***** válasza:

Nem kell rejtegetni a tablettát, az enyémek is kiválogatják. Fogsz egy törölközőt, becsavarod a cicát úgy, hogy mind a 4 lába szorosan meg legyen kötve. Megkérsz valakit, hogy fogja meg, utána a nyakán a bőrt összehúzod (mint ahogy az anyja szokta felemelni), hátrafeszül a feje, a másik kezeddel kinyitod a száján és amilyen ményre csak tudod, beteszed a tablettát. Vársz egy pár másodpercet úgy, hogy a nyakánál még tartod, le fogja nyelni és mehet is.. Nekem a doki így tanította, kb fél perc alatt minden terror nélkül sikerül beadni nekik. A doki is csak ennyit fog vele csinálni, ha elviszed. Én fél tablettát adok cicánként, a fél tablettát négy részre osztom, hogy nnehogy megakadjon, de tényleg egy pillanat alatt meg lehet így oldani ha határozott vagy és nem csak babusgatod. Sajnos utálják, bisztos szörnyű íze van, meg is értem őket, ezért kell határozottan gyorsan csinálni az egészet. De ha elviszed dokihoz és megkéred, hogy mutassa meg, hohyan kell, biztosan meg fogja tenni. Tőle kérhetsz tanácsot a takarításra is.


A férgekről meg csak annyit tudok, hogy fertőznek emberre, de szerintem a petéit a bélbe teszik, nem a külvilágba. De ez nem 100%, szerencsére nem kellett még ezzel foglalkoznom. Tisztítani meg szerimtem úgy tudod, hogy a cica ruháit mosógépbe dobod és magas hőfokon kimosod. Padlószőnyeget is érdemes tisztítani valamilyen szőnyegtisztító szerrel, ugyanígy azokat a bútorokat is, amiken a cica járt. A parkettát vagy járólapot pedig tisztíthatod domestosal. Szerintem így már nem igen élik túl, de majd biztos jön más válasz is, aki teljesen biztos benne.

2014. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma este viszem állatorvoshoz, majd tőle még érdeklődök ezek felől. Bár nem szívesen teszem be a kocsiba a férges macskát... :/
2014. ápr. 22. 16:14
 4/6 ecsemecse ***** válasza:
Tedd bele egy kartondobozba, ami zárható, ha nincs cicaszállító. Abból nem fog kimászni.
2014. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van cicaszállítója. Már elvittük, az orvos megmutatta, hogy célszerű beadni neki a tablettát, remélem, menni fog. Addig is alaposan kitakarítottam a szobát, de nagyon nehéz távol tartani innen a cicát, folyamatosan be akar jönni szegénykém. :/ Út közben meg annyira félt a szállító boxban, hogy bepisilt, szóval nem volt épp problémamentes a szállítása. :)
2014. ápr. 22. 23:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom és az orvosom is, hogy aki nem tapasztalt gyógyszerbeadó az ne is próbálkozzon!

Én mindig porrá zúzva adom neki, sosem habzott még ki, és megeszi szépen! Na nem mondom voltak gondok nekem is, de mióta tudom hogy mik azok amikért él hal pl májkrém, borjúpárizsi vagy csirkesonka, azóta gond nélkül megeszi! Nincs mit kiválogatnia, mert porrá töröm! Próbáltam hogy széttörtem amennyire tudtam és beleszórtam a kajájába, de inkább nem evett! Az útmutatóban is az áll, hogy májasba vagy kolbászkába (de abba inkább ne) kell beletenni! Sokan ezt elrontják azzal, hogy az egész eledelükbe szórják! Ettől az egésznek olyan íze lesz! A májkrémnek viszont nagyon erős "szaga" van, abban nem érzi meg és mivel porrá törtem könnyű is összekeverni, nem fogja kiválogatni, nincsenek darabok, észre sem veszi! Ezt tudom ajánlani neked legközelebbre! És még annyi, hogy a legjobb az egyik étkezés előtt, mikor már elég éhes. Pl én vacsora előtt adtam neki, jó éhes volt, úgy befalta a féreghajtós májkrémet mint a huzat! Nagyon szereti egyébként, kár hogy sokat nem lehet nekik adni, pedig bármikor megérzi, azt is ha én azt ettem, és sír érte hogy kéri! Sokat nem adok neki, mert úgy hallottam a májtól A vitamin túladagolást kaphatnak!

2014. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!