Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fontos kismacska probléma!...

Fontos kismacska probléma! (SŰRGŐS)?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy ujszülött kb 1 hetes kiscicánk.Az a baj hogy más mint a többi nem szopizik illetve remeg,hideg a teste és fetreng (még nem nyilt ki a szeme) Mit tehetnénk? Etetjük őt tejjel (langyos) KÉRLEK VALAKI SEGITSEN NEM SZERETNÉM HOGY MEGHALJON!!!
2014. ápr. 24. 18:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szőrnyű...Miért tartasz macskát ha nem tudod rendesen gondját viselni???Azt ajánlom ,hogy gyűjts össze pénzt és ivartalanitasd az anyacicát miután felnevelte a kicsiket. Nem lesz többet ilyen bajod.


Igen,vidd be. és a tehéntej nem jó csak a kecsketej vagy a laktózmentes tej. De a legjobb természetesen a cicatápszer. Állatpatikában bírsz venni.

2014. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy lesz egy ilyen kis paraszt aki válaszol.Nos képzeld el hogy nem ez az első macskám.4 db szép egézséges cicánk van . Amiből most szült meg az eggyik.Sok kiscicánk volt már és mindeggyik egézséges volt,melyeket tovább adtunk más tulajoknak.Sajnos most este vettük észre hogy baja van mert eddig szép egézséges volt és semmi baja nem volt (egyszerre 6 db kiscica született).most azt vettem észre hogy a fejét folyamatosan hátratartja előre nem tudja hajlotani és csak a hátán fekszik és olyan mintha a gerincével lenne probléma.A 2 másik nagy cicám még mindig ott fekszik mellette.Nyávog az 5 napos kicsi cica mint a fába szorult féreg.Sajnálom de NEM TUDJUK ESTE elvinni a dokihoz.kesketejet nem tudunk adni neki mert nincs itthon.
2014. ápr. 24. 19:25
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annyit tudsz tenni, hogy nézed, ahogy elpusztul. Mivel a tehéntejet a macskák nem tudják megemészteni, főleg az ilyen pici cicák, így csak ártasz vele. Így ahogy írták csak a kecsketej, laktózmentes tejnek van a kicsi számára tápértéke.

Ha be is viszed, hogy ne hűljön ki, akkor is elpusztul, mert nem kap tápanyagot.


Annak meg örülj, ha most egészségesek a cicáid. Majd sírsz, ha a sok elléstől méhgyulladása lesz, emlődaganata. Illetve a folyamatos kufircolástól olyan betegségeket szed össze, ami majd megöli. Ilyen pl a macska-aids. A FeLV, FIV vírusait a párzó macskák egymásnak könnyen átadhatják, így terjesztve a betegséget társaikra és utódaikra.


De nektek egyszerűbb, olcsóbb csak tartani a cicát. Persze hisz ha elpusztul van másik........


Ha szeretnéd a cicáidat nem tennéd ki a szaporulat,tüzelés okozta betegség veszélyeinek.


És most lehet engem is nyugodtan leparasztozni.

2014. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
ivartalanitva lesznek csak tudod 4 macskának az ivartalanitása nem megy eggyik percről amásikra és nem is olcsó mulatság 60.000 alatt 15000/darabban kell számolni 60000 meg nem kis pénz valakinek ennyi a havi keresete.
2014. ápr. 24. 19:48
 15/23 anonim ***** válasza:

"műhelybe"

Te már tettél fel itt kérdést...

2014. ápr. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 ecsemecse ***** válasza:

Mindenképp vidd be őket! Alakíts ki egy olyan ládát, ami alulról szigetelve van (forgácsot tegyel bele vagy hungarocell lapot), vegyél 2 két literes üveget (ha van vizes melegítőtasakod, az is jó), töltsd meg jó meleg, de nem forró vízzel, tedd a láda két oldalába, utána pedig tegyél rá több ruhát. Várd meg, hogy a ruhák átmelegszenek, győződj meg róla, hogy nem lett forró, de annyira meleg, hogy te is szívesen belefeküdnél. Tedd a cicákat be az üvegek közé. Ha velük van az anyjuk, akkor hagyhatod így, ha nincs, akkor takard le egy másik ruhával a piciket, hogy benn maradjon a meleg. A víz és a picik egymást is melegíteni fogják.


Az etetésre meg tenyleg a lehető legrosszabb a tehéntej (barátnőm 3 árva cicát ölt meg, mert tehéntejjel etette, 2 pedig olyan beteg, hasmenéses lett, hogy a doki alig bírta őket megmenteni). Én foglalkozok picikkel is, folyamatos kapcsolatban vagyok dokival. A tehéntej és a macskák számára kifejlesztett tej is csak alkalmi megoldás, a pici gyomrának, emésztőrendszerének és immunrrendszerének anyatej kell, aminek pótlására hosszkútávon csak a tápszer alkalmas. Én fél kilósat szoktam venni, az 2800 ft és már a negyedik almot nevelem rajta, de még mindig csak kicsivel több, mint a 2/3-a fogyott el. Úgyhogy nem olyan drága.


Amire még nagyon oda kell figyelni: az etetés után a cica nemi szervét és a kis fenekét nedves törlőkendővel körkörös mozdulatokkal símogatni kell, különben ilyen pici cicának nem indul meg a kiválasztása. Csak pár cseppkis pisinek kell kibuggyannia, akkorminden rendben. De ezt minden alkalommal meg kell csinálni, enélkül bele is pusztulhat a pici.


Viszont ha feszeng, hátra szorítja a fejét, akkor mindenképp el kell vinni dokihoz, lehet, hogy valami születési rendellenessége van, amit nem fog túlélni, akkor viszont a cicának is jobb, ha gyorsan segítetek neki, nem pedig hagyjátok szenvedni.

2014. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ma reggel elmentem suliba még akkor élt mir ehazaértem a családom mondta hogy elpusztult.Pedig vittük volna állatorvozhoz ma délután.
2014. ápr. 25. 13:31
 18/23 anonim ***** válasza:
Na persze...Kinyírták.
2014. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 ecsemecse ***** válasza:

Utolsó, azert ez kicsit erős. Amit a kérdező leírt, hogy megfeszült, nem evett, kihült, azok egyébként is olyan tünetek, amin szerintem a doki sem tudott volna segíteni. Nem kell mindenkit gyilkosnak kikiáltani, azt meg senkitől sem várhatod el, hogy szabadnapot kérjen ki a macskája miatt, vagy ezért ne menjen iskolába. Nálam is volt, hogy pusztult el kiscica (nem saját, hanem menhelyi árva alomból), mégsem gondolom, hogy gyilkos vagyok. Este rosszul volt, nem evett annyit, aggódtam is érte, hívatam a menhelyet, azt mondták nem gáz, ha reggel sem eszik, visszük dokihoz. Reggel már nem élt. Láttam, hogy nem olyan, mint máskor, mégsem hívtam fel a dokit, helyette hallgattam másra. Hiba volt, rosszul is éreztem magam, de nem gondolom, hogy gyilkos vagyok. Aki nincs benn ilyenben, az sokszor azt sem tudja, hogy van olyan, hogy ügyeletes állatorvos, vagy hogy hol kell azt keresni.


Kérdező! Miután már a picik nem szopnak, vigyétek el ivartalaníttatni a cicát. Ha igyekeztek, menhelyen még erhettek el akciókat, nálunk pl nemtől fübgetlenül 2500-ért műtenek, csak egy lakcímkártyával kell igazolnod, hogy a körzethez tartozol. Mivel az anya most szoptat, kérd úgy, hogy 2 hónap múlva tudnád vinni, mert ilyen probléma van, de biztosan bele fognak menni. Cicádnak is jobb lesz és a menhelyi dolgozók munkáját sem nehezíted, a te leendő cicáid gazdijai talán örökbe fogadnak egy kis menhelylakót.

2014. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm és most megnyugodtam!Nem tudnál nekem segiteni ? Miskolcon lakom és itt nem tudom hol van állatmenhely :S most éppen minden erőforrásomból gyüjtök az ivartalanitásukra mert ha nem viszem el magamtól akkor apukám elviszi őket valahova és soha nem látjuk őket! Kérlek tudsz nekem egy pár helyet irni ha esetleg idevalósi vagy?
2014. ápr. 25. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!