Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 3 kiscicám. Mikor vihetem...

Van 3 kiscicám. Mikor vihetem ki őket? Mikor adhatok nekik szilárd kaját?

Figyelt kérdés

16-án születtek, szóval még nagyon kicsik, 2 hetesek sincsenek, csak érdeklődök most. Néhány napja egyébként már mind kinyitotta a szemét és mind megy már össze-vissza, bár még kissé botladozva, de nagyon aranyosak:) Meddig marad kék a szemük?

Na ami lényegesebb, hogy most ugye mind bent van egy dobozban a garázsban az anyacicával. Az anyát kiengedjük, ha kint vagyunk, mert akkor semmi más nem mehet ugye be a garázsba, ha bemegyünk a házba és nem marad kint senki, be vannak zárva. De mikor engedhetem már ki őket? Mennyi idős korukban? Ha kiengedem őket, akkor nyilván eleinte ott leszek én is, de nem fognak majd elmenni? Vagy itt maradnak a háznál az anyjuk körül? És mikor hagyhatom majd teljesen magukra őket?

A másik, hogy mikor kaphatnak szilárd kaját? És mi lenne jobb: az anyja rendes száraz tápja eleinte beáztatva (sima vízbe?), aztán később mindig kicsivel keményebben vagy az anyja konzervkajája (az elég puha szerintem) vagy ilyen májkrémféle pépes vagy nem jó nekik a felnőtt kaja, hanem csak rendes junior tápot vegyek?

És 2 hónaposan válasszuk el az anyjától? Oda lesz ajándékozva kettő a barátnőmnek, egyet megtartunk. Amit megtartunk azt nyilván nem tudjuk az anyjától elválasztani meg nem is akarjuk, miért is kéne?! Csak az érdekelne, hogy ő magától abbahagyja a szopást vagy inkább az anyja a szoptatást, mikor?


2014. ápr. 27. 09:47
 1/3 O.K. 123 válasza:
nos szerintem ha nagyon ki akarod vinni oket az udvarra akkor varj meg kb 1 vagy 4 honapot mig egy kicsit erosebbek nem lesznek a cicak.persze amig kint vannak figyeld oket nehogy elkoszaljanak.teljesen meg persze ne hagyd oket egyedul,legyel vluk sokat kint minimum 1 vagy 2 orat es lassan majd megfogjak szokni kint.szilard kajat csak masfelhonapos koruk ban adj,de akkor is csak puha konzerv kajat.
2014. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a kérdés,de ha beírod a gugliba,hogy kiscicák nevelése,akkor ezekre mind választ kapsz.


És javaslom ivartalanítsátok a mamacicát és azt is,amelyiket megtartjátok,mert akár évente 4x is fialhat és most megmondom neked,nem lesz mindnek gazdája.

2014. ápr. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rákerestem már a kérdés kiírása előtt, de pontos választ nem igazán találtam a kérdéseimre.

Ivartalaníttatva lesz, ezek az első kölykei, de ők sem véletlen kölykök, akartunk kiscicákat egyszer.

2014. máj. 2. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!