Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám harap, hogy szoktass...

A macskám harap, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
3 hónapos cicám játék közben harapdálja az ujjunkat, ami elég fájdalmas. Le fog erről szokni később? Az előző cicám hamar leszokott, mert őt egyedül neveltem és én nem engedtem neki, de most a partnerem megengedi. Lehet h ezért csinálja? Írjatok, ha van valami ötletetek! Előre is köszönöm.
2008. júl. 28. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A macskák így szoktak játszani.Az én macskáim is ezt csinálják.
2008. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megharap kicsit emeld meg a hangsúlyod szólj rá.(enyém így leszokott róla ) Simizd jó sokat hogy ne legyen olyan vadóc . Az én cicám is folyton harapott karmolt de miután sokat simiztem úgy terül el mint egy .. cuki kiscica:):)
2008. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Harapd vissza, de épp csak annyira, hogy ne fájjon neki, de megérezze, hogy te is tudsz harapni :)
2008. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem jó, ha a partnered engedi, hogy harapjon (habár a cica van olyan okos állat, hogy megtanulja: kivel meddig mehet el a durvulásban :) ...).


Nekem 4 hónapos a cicám és túl korán került hozzám (3 hetesen), tehát nekem kellett megtanítani arra, hogy ha harap, karmol, akkor az nekem fáj.


Olyankor hangosan sziszegtem (az ember ösztönösen felszisszen, ha fájdalom éri) és letettem a Cinyót. Azonnal beszüntettem a játékot egy időre és otthagytam.


Mostanra megtanulta, hogy harapni nem szabad. (Mondjuk van egyfajta gyengéd, figyelmeztető jellegű harapás, ami azt jelzi, hogy tegyem le, hagyjam békén - erről nem hiszem, hogy le fog szokni. Meglátjuk.)


Ha mégis fájdalmasan belémkap, akkor csúnyán megszidom.

Olyankor néz rám ártatlan bociszemekkel és sértődötten elvonul valahova "fürödni". :))

2008. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


A mi macsekunk is harapott régen, és még most is néha.

Amikor már nagyon bedurvúl a játékba mi megpöcköltük az orrát. Használt.

Ma már ha netán harapásra készülne elég a kezünket úgy tartani, mintha pöckölni akarnánk és a macska tudja, hogy nem szabad...

2008. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!