Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kamillázzam a 3 hetes kölyök...

Kamillázzam a 3 hetes kölyök cica szemét, vagy ne?

Figyelt kérdés

Neki nyílt ki legelőször teljesen a szeme egy hete. Tegnap elött a bal szeme össze tapadt teljesen, tegnap reggelre be is csipásodott. Vettem kamillát, és langyos kamillás teás vattával át törölgettem neki. A második alkalommal ki is nyitotta, de egy óra múlva vissza tapad.

Anyukám szerint ez természetes és többet ártok mint használok a kamillával. Valóban inkább hagyjam békén?


2014. máj. 15. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
7-15 napos koráig nyílik ki a cica szeme. Elvileg ha nem lenne semmi baja, már nyitva lenne. A helyedbe kamilláznám neki.
2014. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Vagy a bórvíz is jó rá. Kevésbé macerás.
2014. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

szerintem is kamillázd.:)

milyen édes lehet! :o

2014. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én inkább az ijesztő jelzőt használnám. :/

Legalábbis én frászt kaptam. Hat órakor még két hatalmas majdnem fekete szemmel bámult rám, egy óra múlva meg csak egy szemmel. De még az se látszódott hogy hol kéne lennie. Először azt hittem hogy valamelyik tesója kikaparta, de szerencsére nem.

2014. máj. 15. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ártasz a kamillával, de ez tényleg természetes. Az igazat megvallva nem sokat használ. Amikor az én cicám kicsi volt, minden egyes reggel és napközben be volt ragadva az egyik szeme, volt hogy mind a kettő, konkrétan nem látott, hanem a szagok után ment. :D Nem győztük törölgetni kamillával vagy csak sima vízzel. Aztán ahogy nőtt folyamatosan kevesebbet ragadt be, és a végén már teljesen ki tudta nyitni őket a segítségünk nélkül, és elmúlt végleg a beragadás.

Még nagyon kicsi a cica, egy pár hétig fent fog állni a probléma, de 8 hetes korára biztosan elmúlik teljesen.

2014. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Medvi ***** válasza:
Antibiotikumos szemcsepp kell rá, legjobb a BRULAMYCIN vagy a TOBREX. Emberorvos is felírja, vagy talán van otthon is. Szerezz neki minél előbb, és naponta 5-ször csöppents a beteg szemébe. Ez nem természetes, hanem betegség.
2014. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bizony feltétlenül antibiotikumos szemcsepp kell, a kamilla ezt nem oldja meg! Ha nem tudja kinyitni a szemét, a gennytől nagy eséllyel megvakul! Ezt állatorvos mondta, ne kísérletezz otthon feleslegesen, mert a cica szeme bánja majd.
2014. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ecsemecse ***** válasza:

Szerintem vidd el orvoshoz. Nekem nem voltak saját kiscicáim, de menhelyen önkéntes vagyok, ahonnan haza is hoztam 4 ideiglenes szopist. 3 hetesen leragadt mindegyiknek a szeme. Doki mindegyiknek adott egy injekciót, estére minden szem tágra nyitva volt. :)

Azt mondta nekem, hogy van valami kiscica betegség, amit a kicsik 91%-a elkap. Ezt hiába kamillázom, nem lesz jobb. Ezzel a szurival viszont megoldotta.

Az antibiotikumos csepp is biztos jó, de én emberi orvossal biztos nem íratnám fel, jobb lenne, ha előtte látná állatorvos is. Mondom, az enyémek betegek voltak, így hiába adogattam volna nekik a szemcseppet, bármit, az csak tüneti kezelés lett volna, a betegséget nem gyógyította volna. És fizettem 1300 forintot macsekonként, amiben benne volt a vizsgálat és az injekció is.

2014. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont egy állatorvos ismerős ajánlotta a kamillázást, ha pedig ez nem használ, akkor szemcsepp kell rá (gyerekeknek való is jó).

A cicák közül néhány nap kamillázás után 3-nak teljesen kitisztult a szeme, 2-nél viszont jön a szemcsepp.

Sok kiscicánál előfordul az ilyesmi, ez valami kötőhártyagyulladás. Ha nem javul a kamillás lemosástól, akkor bizony kezelni kell.

2014. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!