Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cica kéne nekem?

Milyen cica kéne nekem?

Figyelt kérdés
Van 3 egyszerű, házi cicám. Sokat vannak bent, de elvben a kertben laknak. Nagyon szeretem a nagy, bundis, kövér cicákat, akiket meg lehet "szeretgetni" - gondolkodtam egy Maine Coon cicában, de sose fizetnék érte ennyi pénzt, törzskönyv, prémiumtápon nevelkedő, stb. Nekem nincs szükségem ilyen "elit" cicákra. Meg lehet, hogy ellopnák, túltenyésztettek, betegek lesznek stb. Szóval, hol szerezhetnék valami nagyobb testű cicát?

2014. máj. 15. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a szüleid pénzéből vannak etetve. 4 macska már igencsak nagy kiadás, ha oltást is kapnak és az ivartalanításon is átesnek. Ami ugye már alap dolog.

Amúgy az interneten keress perzsa vagy félperzsa cicát. Biztos, hogy rengeteg van belőlük.

2014. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy fajtabolond, és ha nem fizetnél sokat egy cicáért akkor fogadj be egyet. Menhelyen cicák is vannak, nézelődj. És szomorú, de sajnos az utcán is tudsz "nézelődni". Mivel rengeteg kidobott kölyökmacska és fiatal macska van, gondolom felétek is. Én mindig is vonzottam a cicákat, és befogadtam az utcáról őket, szerintem egy olyan év sem volt az életemben amikor macska nélkül lettem volna. Volt félperzsa cicám, ő viszonylag nagy testű volt, az utcáról fogadtam be őt is. Szóval találhatsz, csak "keresni" kell és várni a megfelelő cicára.

De egyébként jól gondold meg a 4. cicát. Ha nem tudtok többet vállalni akkor foglalkozz a többivel inkább, adj meg nekik mindent, ne nélkülözzenek. Ha valamelyiknek nélkülöznie kéne a 4. macska miatt, akkor nincs szükséged újra.

2014. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sose vennék tenyésztett cicát, mert a személyisége nem függ az árától, és inkább esélyt szeretnék biztosítani a jobb életre az egyszerű házi cicáknak. Meg aztán gondolom a tenyésztők megölik azokat amik "hibásan" születnek.
2014. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó,te bolond vagy??


A szaporítók ölik meg a "felesleget" a tenyésztők még a leendő gazdikat is szűrik,és nem adnak akárkinek macskát.A tenyésztők a fajta nemesítésén dolgoznak,nem állatot termelnek pénzért.


A tenyésztők mottója általában a "nem minden áron eladó,és nem is akárkinek"....

2014. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bolond vagy te. Még egy tenyésztő oldalán sem láttam kiírva, hogy ingyen vagy töredékáron adnának kiscicát, amik nem felelnek meg a fajleírás elvárásainak.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a tenyésztőknél minden alomban tökéletes macska születik, hiszen mutáció mindig előfordulhat, és az esetleg olyan külső jegyet eredményez ami nem felel meg a fajtaleírásnak.

2014. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, én sem támogatom nagyon a drága, agyontenyésztett macskákat. Akik most vannak azokat is úgy fogadtuk be - csak úgy jöttek és itt maradtak - mi is nagyon macskamániások vagyunk. Az egyik cica egy kicsit kattant, úgyhogy leginkább a kertben van és ügyel a házra, de a másik kettő folyamatosan szeretgetve van. A szüleim munkájából adódóan nálunk terem a kaja, úgyhogy ez nem igazán jelent gondot - feltétlenül. Csak egy nagyobb testű cicát is szeretnék, mert ezeket hiába etetem, nem nőnek meg olyan nagyra.
2014. máj. 16. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!