Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, ha egy...

Mi lehet az oka, ha egy macska lerágja a saját farkát?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kért tanácsot, de nem tudom mi lehet az oka...Már több, mint a felét lerágta.
2014. máj. 16. 20:19
 1/9 Medvi ***** válasza:
100%
Ha elvinné állatorvoshoz, akkor talán kiderülne az oka, és egyből fény derülne a gyógymódra is. Dupla haszon.Szegény cica biztos nem jókedvében csinál ilyesmit. Valószínűleg amputálni kellene a farkát, lehet, hogy egy elfertőződött seb miatt elhalt, és ettől el is pusztulhat a cica.
2014. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Allergia lehet, főleg ha alkalmazott mostanában spot-on-t kullancs/bolha ellen, lehet hogy nem bírja a szervezete. Ha ez fordult elő mossa le a szert alaposan a macskáról, és mindenképp vigye el állatorvoshoz!
2014. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pénze, eteti, de orvoshoz nem tudja vinni. Milyen költségekkel járhat?Párezer vagy inkább tízezrek?Kár, hogy csak most szólt, már elég nagy részt lerágott a farkából...Bűzmirigy, vagy trauma lehet az oka? Adok neki pénzt, még mielőtt késő lenne...
2014. máj. 16. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Bolha, rühösség.

Annak idején egy ismerősömnek a kutyája rágta le a farka egy részét. Ő még kicsi ( gyerek) volt, a szüleit nem érdekelte az egész. A kutya hemzsegett a bolháktól, pedig volt fürdetve.

Alaposan szemügyre kellene venni a macskát, és ha bolhák vagy külső élősködök vannak rajta, akkor tenni kell. Ha nincs rajta semmi, akkor allergia lesz rajta.

Amúgy semmiből sem tartana dokival egyeztetni, talán tudna pár okos tanácsot adni.

2014. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt epilepszia egyik tüneteként említik meg, mint tünetet:

[link]

Itt az unalom, tüzelés, székrekedés, allergia egyik tünete:

[link]

De minden esetre keressetek megy egy állatorvost, hogy tudjon segíteni.

2014. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Olvasom a linkeket...de mindenképp orvoshoz kell menni, mert fokozatosan rágta le a farkát,ha így folytatja, akkor tövig lerágja...
2014. máj. 16. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

"Mi lehet az oka, ha egy macska lerágja a saját farkát?"


Alkalmatlan és felelőtlen gazdája nemtörődömsége.

2014. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet allergia, rüh, bármi bőrrel kapcsolatos probléma. De ezekben az esetekben a macska többnyire csak a szőrt rágja le, esetled sebet rág, de nem rágja le a farkát. Az én cicám nemrég szenvedett faroktörést (senki nem tudja, mi történt, fél órára hagytuk magára, mire hazaértem, már nem tudta felemelni a farkát), azonnal vittem orvoshoz, aki egyből ki is mutatta a problémát. Mivel bekötni, fixálni nem lehet, ráadásul szerencsére nem is mozdult el semmi, ezért 2 injekcióval sikerült kezeltetni, ami segített a törés területén az ödéma felszívódásában. Összesen 3 alkalomal vittwm, 2 injekció volt, kapott idegvédő cseppeket, plussz a 3 vizsgálat. Összesen fizettem 6000 ft-ot. Akkor mondta a doki, hogy szerencsénk, hogy ilyen korán hoztuk, mert az ödéma miatt nagyon könnyen elhalhat a farka. Ha ez bekövetkezik, akkor simán akár le is rágja magának. Ez mégnem is biztos, hogy gond lenne, de a macskák esetében a farok a gerinc meghosszabbítása, nagyon sérülékeny, könnyen fertőződik. Ha ezen területen szed össze fertőzést, simán szétterjed az egész szervezetében, akár halálos is lehet. Márpedig a cica nem sterilen rágja magának.


Ha valóban olyan súlyos a helyzet, mint ahogy én képzeltem, akkor szinte biztos, hogy amputálni kell a farkát. Arra viszont akkor inkább a 10 ezres nagyságrendekkel számoljatok. A macska altatása macerásabb, mint a kutyáé, nagyobb a kockázat. Plussz utólag biztosan írni fog neki antibiotikumot, hogy le tudja küzdeni a fertőzéseket, oda kell figyelni a kötéscserére, seb tisztántartásár, és 2-3 kontrollra is biztosan számolnotok kell. Nem lesz egyszerű és olcsó, ha ez az út lesz a járható, előtte érdemes a dokival az anyagiakról is egyeztetni. Ha nem tudjátok vállalni, még mindig ott a lehetőség, hogy egy macskamentő szolgálatot felkeressetek és a gondjaira bízzátok a cicát, akiknek van anyagi kerete a kikezeltetésre. De ezt semmiképpen nem hagyhatjátok kezeltetés nélkül!

2014. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Biztos nem adsz neki enni
2014. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!